543 Shares 9740 views

Co jest zawarte w diecie matek karmiących?

Ciąża – fizjologiczny proces, który wymaga dużo siły i energii. Wiadomym jest, że w czasie ciąży i laktacji kobiety potrzebują specjalnej diety, która pomoże znieść i wychować zdrowe dziecko, ale w tym samym czasie i najbardziej pozostać w formie.


Karmienie piersią Mother`s dieta powinna być przede wszystkim zrównoważona, bo to jest ważne nie tylko dla kobiet w ciąży, ale także dla każdej osoby.

Żywność dla karmiących matek powinna przekraczać normę kaloryczną o 500-800 kcal. Zatem kobieta kompensuje kosztów energii laktacji i karmienia piersią. Już udowodnił, że niskokalorycznej diecie prowadzi do hypogalactia, jak wynika z mleka może być nieobecny w ogóle. Na tej młodej mamusi muszą przestrzegać w diecie 1-1-4 regułę (stosunek białek, tłuszczów i węglowodanów).

Dieta matek karmiących powinna być bardzo zróżnicowane, ale pomocne. Należy rozumieć, że wysokokaloryczne żywności = zdrowej żywności. Mimo wszystko, większość kobiet, mechanizm „Jestem w ciąży – Muszę jeść dla dwojga”, „mogę jeść co chcę.” Jest to całkowicie błędne. Objętość substancji odżywczych dla ciężarnych i matek karmiących naprawdę powinny wzrosnąć, ale nie kosztem ilości jedzenia, ale kosztem jego jakości. Zamiast zwykłej kiełbasy lepiej jest zjeść kawałek gotowanej wołowiny lub królika, ale zamiast dań makaronowych – gulaszu warzywnego. Naturalne soki, owoce i warzywa – to źródło witamin. Orzechy i suszone owoce – uczta matek karmiących.

Uwzględnić w swojej diecie więcej białka – nie tylko mięso, ale także ryby, ser i ser twardy.

Każdy powinien zrozumieć, że dzienna racja młodej matki dostosowuje się do jej dziecka. Najlepiej jest jeść, gdy dziecko śpi, i zanim faktycznie karmienia zjeść lekki twarożek lub jogurt – to zwiększy ilość mleka.

Piersią Mother`s diety jest konieczne, aby, tak aby była optymalna ilość płynu. Jeśli przeciętny człowiek jest wystarczająco pół – dwa litry płynów dziennie, matki karmiące powinny pić około trzy litry dziennie.

Jakie produkty mogą mieć karmiącej matki?

Współczesne poglądy ginekologów i pediatrów na ten temat są bardzo różne. Były uwierzyć, że kobieta nie powinna ograniczać się w różnych potraw, a drugi wręcz przeciwnie, że niektóre pokarmy skaza wywołać u dzieci. Opinie są różne, ale jedno lekarze przyszli razem – mama powinna jeść prawo i używać tylko produkty najwyższej jakości.

Pokarmy, które nie muszą iść do domu opieki diety matki (lub zawarty w ściśle ograniczonej ilości).

– solenie, wędzenie i tłuszczowych żywności

– alkohol

– zminimalizowanie ilości spożywane przyprawy, konserwy, czosnek i cebulę

– czekolada i słodycze są najlepiej zastąpione owocami, ale jeśli naprawdę naprawdę chcesz, możesz zafundować sobie

– egzotyczny owoc jest również najlepiej nie pić, dopóki dziecko jest sześć miesięcy

– miód i powinny być spożywane w ściśle ograniczonym czasie.

Pediatrzy doradzić przynajmniej w pierwszym miesiącu laktacji nie jeść odmian czerwonych owoców, jagód i warzyw. Mięso jeść tylko gotowane i niezwykle królika lub wołowiny.

Ograniczyć spożycie mleka i produktów mlecznych, jak powodują fermentację. Najbardziej powszechny mit „mleku wzrasta laktacji (zwłaszcza skondensowany).” Te pokarmy zwiększają ilość tłuszczu wokół talii, kobiet i ryzyko skazą u dziecka, zwłaszcza jeśli ich używać bez miary.

W tym czasie, to najlepiej, aby dać pierwszeństwo do płatków owsianych i kaszy gryczanej i jeść makaron i ziemniaki. O wypieki na raz jest lepiej zapomnieć.

Teraz można zrozumieć, że bycie mamą – to wielka praca?