88 Shares 2100 views

Ile kilobajtów megabajt? Nadszedł czas, aby wiedzieć wszyscy!

Nie tylko szkoła informatyki oczywiście wymaga wiedzy o tym, ile kilobajtów w megabajt. Aktualne warunki umieścić zwykłych użytkowników Internetu do postoju to proste pytanie. Znając odpowiedzi, można powiedzieć, na przykład, ile muzyki można umieścić na jakimś nośniku wymiennym. W związku z tym, zobaczmy ile w MB bajtów.


Początkowo jednostka wszystkich obliczeń komputerowych został pobity. Po wielkości informacyjne zaczęły rosnąć, zaczęła się zwiększać liczbę zużytych komórek pamięci. To po prostu tak się złożyło, że 1 bajt = 8 bitów. Z jakiegoś powodu, to powinno być łatwe do zapamiętania. Ponadto, dla ludzi, którzy znają matematykę lub fizykę, to będzie trochę jaśniejsze. Słowo „kilobajtów” utworzony przez dekoder, co z kolei oznacza, że 10 ^ 3. Oznacza to, że 1 kB = 1024 bajtów. Skąd dwie ostatnie cyfry, to nie jest konieczne, aby zagłębić się szczególnie, ponieważ nie są najważniejsze. Tak, mamy zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie, jak wiele kilobajtów w megabajt.

Odnosząc się ponownie do wiedzy ogólnej, który łączy podzielona na kilka części nauki „naturalny”. Znana jest z innego przedrostek „MEGA”, co oznacza, że 10 ^ 6 (lub inny milion). Oznacza to, że w odniesieniu do bajtów 1 MB = 1.000.000 b. Jest to najczęściej w momencie, gdy wartość, która charakteryzuje rozmiar wielu plików. Jednak należy stwierdzić, że w najbliższej przyszłości możliwe jest względne przejść do innych zużycie pamięci, co prowadzi do przejścia do innych konsol jako główny. Metoda logiki i małej wiedzy naturalnej otrzymaliśmy, jak wiele bajtów w megabajta. Były one o milion.

Jest to czas, aby włączyć do głównego pytania, odpowiedź na które jesteśmy o. Po pierwsze minuty matematyki:

1 kb = 1024 b;

1000000 1 mb = b;

1 MB = 1000 kb.

Teraz przy pomocy metody matematycznej został odpowiedział na pytanie, ile kilobajtów w megabajt. Jak widać, nie ma nic szczególnego. Zwykli obliczenia pomogą w trudnej sytuacji. Nie być bezpodstawne, rozważmy przykład regularne zadania szkolnego.

Załóżmy, że napęd jest wolna przestrzeń 200 MB. I trzeba umieścić na nim rozmiar pliku wynosi 700 KB tekstu. Ich liczba musi zmierzać do nieskończoności (jest to warunek), ale jest ograniczona pod względem wielkości. Pytanie jest proste: ile trzeba będzie zapisać dokument?

Rozwiązanie to jest w następujący sposób. Aby rozpocząć, należy pamiętać, ile megabajtów kilobajtowy. Na tym etapie, głowica musi pochodzić prawidłowy pogląd, że 1 MB = 1024 KB. Potem okazuje się, że do Państwa dyspozycji 200 * 1024 = 204,800 KB. Ta liczba jest dzielona przez wielkość plików. Oznacza to, że n = [204800/700] = 292. kwadratowy nawias oznacza część całkowitej liczby, że plik może być włożony tylko w całości, bez zmiany jego rozmiaru. Liczba odpowiedzi wynosi n. Ten prosty przykład pokazuje tylko, jak w praktyce można zastosować wiedzę o tym, ile kilobajtów w megabajt.

Więc masz odpowiedź na pytanie postawione wcześniej. To ilustruje fakt, że komputer nie jest wielkim problemem. Wszystko, co jest związane z nimi, możliwe jest obliczenie, nie korzystając z najgłębszą wiedzę.