687 Shares 3733 views

Co to jest zbieg spółgłosek w słowach

„Nagle poczułem smutne przyjaciela, szybko spotkał się kolejny wróg …” Ale dlaczego jest smutny, a czytelnik tych słów? Empatia liryczny bohater? Absolutnie. Ale coś jest niezauważalne na pierwszy rzut oka. A jeśli spróbujesz przeczytać zdanie na głos? Przygotuj się na shake-up i wybuchu języka. Będziemy rozumieć, że taki zbieg spółgłosek. To będzie interesujące.


klastry spółgłoski: ile?

„VDR”, „vzgr”, „STN”, nawet dziwne „SDR” na skrzyżowaniu słów … takich ilościach pod centymetr kwadratowy – jest zbyt dużo dla przeciętnego ludzkiego języka. A zjawisko to nazywa się po prostu i obrazowo: klastry spółgłoskę. Co to jest?

Aby dokładnie wyjaśnić co klastry spółgłoski, niech czynienia z faktem, że w każdym języku nazywa się normą, a odchylenia od niego. Z punktu widzenia fonetyki, wymowa jest najbardziej wygodne dla programu – na przemian przezroczyste i spółgłoski. To nie przypadek, słowa takie jak „mama”, „kobieta”, „Bibi” szybciej i łatwiej odebrać dzieci od dorosłych. Takie słowa są łatwe do opanowania, a w każdym języku obcym.

I oni mają?

Włoski nie jest do niczego to jeden z najbardziej melodyjny. Obfitość samogłosek i spółgłosek z częstym przemian sprawia, że dzwonienie i opalizujący, który jest znany tylko „amore” lub „niebieski”.

Ponadto, w normalnym zakresie to zespół dwóch spółgłosek. Wielu rosyjskich słów, takich jak „jeden”, „wroga”, „dzwon”, „cry”, są ujęte w tej grupie. Jej różnorodne kombinacje spółgłosek znanym niemieckim. „Motyl”, „Duft”, „Shritt” – te słowa we własnym wyraziste, piękne w swojej przejrzystości, a także jest łatwy do zapamiętania.

Ale w językach serbskim i czeskie są mniej szczęścia. „Chrli vrch”, co oznacza, że tylko „czarny top” brzmi piekielny. I po złowieszczym „trdlo” ukryte pyszne muffin. I to nie jest wyjątkiem.

Zapisy wymówienia słów hit języka gruzińskiego. To jest tylko „gvprtskvnis” – dziewięć kolejnych i spółgłoski wymawiane oddzielnie.
W języku angielskim istnieje słowo Latchstring (Latchstring) – 6 spółgłosek w jednym rzędzie. Warto zauważyć, że ta kombinacja dźwięków w 5 [le tchstr ing]. Mamy Spieszę uspokoić wszystkich studentów języka angielskiego , który jest klastry spółgłoski są rzadkie. Maksymalna tutaj – to 4 spółgłosek w mnogiej: prób, wybuchy, a także porządkowych szósty, dwunasty.

Częste wyrazy z trzech spółgłosek i dla języka rosyjskiego. „Ech”, „płacz”, „dorosły”, „szukać”, „zemsta” … Można zauważyć, że taki głośny trio łatwo znaleźć (i tu jest kolejny przykład!) Na początku słowa. Ten przykład wykonania jest mniej lub bardziej do zaakceptowania. Ale krótkie formy niektórych przymiotników może wywołać uśmiech. Okrągłe, miły, nudny, nieświeże – jak można mówić o „On nieczuły” człowieka, a nie uśmiechnąć? Nawet jeśli ten charakterystyczny i wierny. Dlaczego tak?

Zbieg spółgłosek

Chodzi o to, gdzie znajduje się zbieg spółgłosek na końcu wyrazu, w środku lub na początku. Zazwyczaj na początku każdego słowa wymawiane jest z większą siłą i szybkością głosu. Ułatwia to artykulacji spółgłosek kilku z rzędu, ale wydawało się latać w powietrzu. Stąd utajona energia słowo „eksplozja” – zbieg spółgłosek tutaj nie mogło być lepiej opisuje to zjawisko. Podobne w istocie słowo „powstanie”, „strzał”. Bardzo często, te słowa oznaczają działanie ostre i nagłe i krótkotrwałe. Zgadzasz się, że taki zbieg spółgłosek bardzo uzasadnione. I piękne.

Słowa z klastrów spółgłosek na końcu, z drugiej strony, dźwięk ociężały. Cedr, bobra, to fakt … Jednak to powinno być samogłoski na końcu wyrazu – zbieg spółgłosek prawie stracił „Tundra”. To samo dzieje się z formami liczby mnogiej. „Cedars”, „fakty” Ale dopełniacz liczby mnogiej rzeczowników niektórych może także spowolnić tempo mowy, „uczucia”, „akcja”, „Set”.

Miejsce może być zmieniona

Mówiąc o „miejsce spotkań”, nie wspominając o spółgłoski koincydencji na skrzyżowaniu słowa lub morfemu. Klasycznym przykładem złej poematu dla dzieci „rozwścieczył Bobblehead”. Z takiego pandemonium spółgłoski bezdźwięczne być wściekły nie tylko szczeniąt! Sibilant [a] i [Z] jest całkowicie rozpuszczony lub niewinnych [w] Pomiędzy nimi, kasowanie słów granicy i szybkiego wymawianie zwrotem powoduje niejasne.

Gra strategiczna, prasa filtracyjna, burgomistrstvo prywatyzacja … Te potwory w wyglądzie alfabetycznym – tylko słowa, które nie są bardzo szczęśliwy z przedrostków i przyrostków. Często winę pochodzenia obcego lub konsol (licznik) lub root (burmistrza) lub obu korzeni (i prasy filtracyjnej). Należy cieszyć , że takie słowa mają tendencję do wąskiej specjalizacji.

Utrata klatki

Witamy! Powiedz to słowo tak łatwo. Odpisy – nie bardzo. Trzy spółgłosek na początku i cztery w środku, wykonując jedną z najbardziej przyjaznych słów pozornie nie do zdobycia. Ale jak ludzki język? Bardzo proste. Rzucił się wymowy nieartykułowany dźwięk [w]. Niektórzy idą jeszcze dalej, cięcie na „cześć”, „draste” lub „prezentów”. Najważniejsze jest to samo – jeśli słowo jest często używane w mowie potocznej, jego wymowa nie może utrudniać rozmowę. „The Sun”, „późno”, „serce”, „religijny” w mowie powodzeniem stracił niewygodnych spółgłoski niepotrzebnie wzmacniania języka. Ale spójrz na tego samego korzenia, „Sunny”, „późno”, „serce”, „chrzest”. Bardzo podobne, ale różne słowa. Spółgłoska klastry w nich jest podzielony na dwie części, a każda samogłoska spółgłoska dostaje swój udział we władzy.

Reklama nigdy nie jest za dużo?

Mamy już zorientowali się, że wiele spółgłosek w rzędzie – złe i niewygodne dla gładkiej mowy ludzkiej. Ale co o długich kolejkach samogłosek?

Sprzęt audio, gidroaeroionizatsiya, radioaktywność … Łatwo jest zauważyć, że przecięcie samogłosek występuje u zbiegu fundamentów w wyrazach złożonych. Z reguły jest to trudne terminy naukowe, które rzadko stosowane w życiu codziennym. Jeśli próbujesz przeczytać słowa głośno, można usłyszeć, że nieświadomie wpadają dwa lub trzy krótsze (liczba baz). Jeszcze łatwiej kontaktować się z samogłosek poprzez większy udział głosu podczas wymawiania.

twistery język

Wydawałoby się, że klastry spółgłosek – świetna okazja dla twistery. To jest, gdy wszystko łamie językach! Przeanalizujmy najpopularniejsze wzorach w języku rosyjskim.

  • Sasza był na autostradzie i ssać suszenie.
  • W trawie dziedzińca, na opał trawy. Nie ciąć drewno opałowe na korcie trawy.
  • Zerwaliśmy leniwie wzrok miętus i miętus zmieniliśmy do lin. O miłości, jeśli masz ładny żebranie u ujścia mgły przyciągnęła mnie.

Bardzo mieszany obraz okazało. Słynny łamaniec językowy, jak się okazuje, nie zawierają pojedynczej spółgłoski klastry wściekły! Maksymalnie tutaj – dwa kolejne spółgłoski [Inne] [CK], [CC]. Ale te kombinacje są powszechne i nie powodują problemów.

Zasadniczo wzorach skierowane do ostrzenia prostym do siebie podobne sylab „spółgłoska-samogłoska”. Zatem tupot poprawy tempa i płynności w tym samym czasie.

Istnieje kilka twistery język i z grup spółgłoskowych. Jednak nie są one tak dobrze znane.

  • Wytrzeć portret. Wytrzeć portret niespokojny.
  • Zawierać kosztowny pojazd niż wydawać pieniądze na transport.
  • LAN IP LAN IP route ale nie vymarshrutizirovalsya.

Z takich słownych ćwiczeń nie będzie wdzięczne, ale dlatego, że lepiej jest użyć tych samych starych sprawdzonych owoce sztuki ludowej.

podsumować

Spółgłoska klastry – zjawisko, które istnieje w wielu językach świata. Dla niektórych języków, to jest normą w innych nie do przyjęcia. Bardzo często obfitość spółgłosek utrudnia słowa mówionego i pogarsza zrozumienia (zwłaszcza u zbiegu słów). Niemniej jednak, niektóre z tych słów, to zjawisko nadaje wyrazistości, zwłaszcza jeśli jest stosowany na początku tokena. Wstrząsnąć i eksplozja języka są czasami bardzo przydatne.