382 Shares 3298 views

Jak mogę wykorzystać kapitał macierzyński: opcje

Jak mogę wykorzystać kapitał macierzyński, że wiele matek. kapitał macierzyński – jest wsparcie finansowe rodzin, w których znajduje się druga lub kolejne dziecko. Dekret w sprawie płatności moms przyszedł w 2006 roku. Już w 2007 roku zaczął wydawać certyfikaty na kapitale. Program obowiązuje do 31 stycznia 2015 r. Czy będzie to kontynuacja „bankiet” jest nieznany.


Że kobiety mogą wykonywać swoje prawo, konieczne jest zastosowanie do rachunku funduszu emerytalnego, daj mamie paszport oraz kopię, metrykę dla wszystkich dzieci, świadectwo urodzenia, matka, Pension Insurance Certyfikat snils (dokument ten jest wykonany na fundusz emerytalny), jeśli jest to konieczne, przedstawić świadectwo rejestrator pierwszego aktu małżeństwa i rozwodu. Wszystko certyfikat jest teraz trzeba myśleć o tym, gdzie spędzić kapitał macierzyński.

kapitał macierzyński dla bliźniaków nie podwójna kwota wypłacona. Certyfikat otrzymują tylko jedno z dzieci. Jeśli w 2007 roku rodzina otrzymała już kapitału, a później trzeci urodziła dziecko, nie są objęte tym programem. Jest to pomoc jednorazowa. Na więcej nie ma co liczyć.

Są rodziny, które były w stanie wykorzystać odpowiednie narzędzia do wdrażania certyfikatu. Ale wiele jeszcze pomyśleć, jak można wykorzystać kapitał macierzyński. Opcje zostały ustalone przez prawo w 2006 roku, od tego czasu bez zmian. Moms można znaleźć pieniądze na ich rozwiązanie problemu mieszkaniowego, pozostawić całość lub część kapitału w wychowaniu dziecka (nie tak ważne, co pieniądze mogą uczyć i starsi). Kwota ta może być wprowadzone na koncie emerytalnym matki do tworzenia jej emerytury (najbardziej prawdopodobne wybór dla Rosjan). Niewielka część z $ 12.000 za 2008-2010 certyfikatów może być zrealizowane. Teraz to nie jest. Wypłaty całą kwotę – przestępstwo, za które można uzyskać wysoką grzywnę lub nawet prawdziwe zdanie, nie warto ryzykować, zaczynają się różne przygody. Złapać – nie będzie go znaleźć.

Najśmieszniejsze jest to, że pomoc finansowa wydaje się dość duży. W 2007 roku wyniosła ona 250 tysięcy, aw 2013 – już 430. Ale jest jedno małe zastrzeżenie. Pieniądze nie mogą być dotykane przez 3 lata. I 250.000 próbka 2007 jest bardzo różni się od 250 tysięcy w 2010 roku. Dlatego matki wciąż zastanawiasz się, jak można wykorzystać kapitał macierzyński to przyniósł realne korzyści.

Jeśli tym hipoteki, a następnie w wielu miastach Rosji, 250-300 tys nie ciągnąć nawet na zaliczki. Tak, tylko na przekąskę. Badania na uniwersytecie od 2010 roku jest wart co najmniej 300 tysięcy, a ponadto student-paysite trzeba nakarmić i odziać, musi gdzieś mieszkać. Znowu okazuje się, że tylko na poparcie swoich spodniach. Ale oszczędności emerytalnych w ogóle powiedzieć śmieszne. Kto Rosjan uważa, że będzie on na emeryturę i rzeczywiście dostać części finansowane? W tej chwili jest taka sama jak z obietnicą KPZR, że każdy człowiek radziecki będą miały swoje własne mieszkanie w 2000 roku.

Z drugiej strony, dodatkowe pieniądze nie dzieje. Nawet niewielka. I w jaki sposób można wykorzystać kapitał macierzyński rozwiązać możliwe i konieczne.