600 Shares 2666 views

Motocykl KTM Adventure 990: Dane techniczne

Tworzenie KTM motocykl 990 Adventure producent zamierzeniu dają kierowcy poczucie, że doświadczenia kierowcy podczas wyczerpującym wyścigu „Paryż – Dakar”. Austriacka firma doskonale sprawdziły się na wiele lat z rzędu, wygrywając rajd, który jest niezbędny, aby przejść przez ulice i na pustyni, tak że cel ustalony przez niego, aby dostać się do entuzjastów motocykli garaże nie wydaje się naprawdę trudne.


Historia powstania

Po raz pierwszy wprowadzony w modelu 2003 KTM 950 Adventure S (pierwsza w nazwie zawiera literę S, ale wówczas producent pozbył się jej, uwalniając dwie wersje równoległe) było niesamowite – łączy w sobie niezawodność, moc i styl rowerach wyścigowych, które zainspirowały projektantów do jego utworzenia. Silniki LC8 zainstalowane w kształcie litery V od początku, miał objętość 950 cu. cm. Adventure 950 była obecna droga i wyłączanie motocykla, silnik rozwija imponujące 98 litrów. a. (71,5 kW) przy 8000 obr / min, z maksymalnym momentem obrotowym 95 Nm przy 6000 obr / min. KTM był kolor pomarańczowy.

Model 2004, różniły dodając kolory srebrny i czarny, które nie są zachowywane w kolejnych latach. Ponieważ modyfikacja S 2005 stała się dokładna kopia motocykla „Dakar Rally”, podczas gdy standardowa wersja jest czarny.

W 2007 roku wielkość cylindra została zwiększona do 999 metrów sześciennych. cm. V-Twin Engine nabyte sterowany wtrysk paliwa i katalizator, pozwalając, aby spełnić wymagania „Euro 3”. ABS przyszło naturalnie, podobnie jak przyjemność jest wyposażony w zestaw przebieg podczas jazdy ten rower.

W modelu 2011 Dakar został dodany, a w 2013 roku – Dolna.

Przygoda vs 990 Suzuki V Strom 1000

Zdecydowanie rower trochę konkurencji, ale czasami jeden z nich jest na tyle, aby to wszystko poszło w przeciwnym kierunku, który jest oczekiwany przez producenta. Chociaż dużo zabawy, niesamowita przejażdżka i skupić się na styl i komfort, Suzuki DL 1000 V-Strom nie udało się obalić KTM Adventure 990. Oznaczałoby to zwycięstwo w grze, której reguły są wymyślił sobie KTM.

Suzy niezwykle wszechstronny i dostosowane do każdego stylu jazdy, dzięki czemu problemy z roweru w czasie podróży po mieście lub w poprzek pustyni nie będzie. To tylko kwestia gustu i ambicji. W każdym przypadku, czterosuwowy silnik z wtryskiem paliwa chłodzony cieczą, a 90 stopni, V-twin z cztery zawory na cylinder i objętości 996 cu. cm idealnie nadają się do takich zadań i robią to doskonale.

To przewyższa KTM, jeśli chodzi o komfort, jak na krześle, jakby wyjęta z roweru turystycznego, a szyby o regulowanej wysokości jest stale dobrze chroniony. Zawieszenie i podwozie zapewniają łatwą jazdę. Terenowe motocykle V-Strom 990 Adventure i często można znaleźć obok siebie, zarówno na szosie jak iw terenie, i to mówi wiele.

Agresywny wygląd

Zazwyczaj, prezentując model podwójnego zastosowania, mamy tendencję do przeoczyć elegancki wygląd zewnętrzny, który w tym przypadku jest bardzo ważna. Ale mózg, jak się wydaje, odmawia przyjęcia obecność plastikowym pokryciem że wygląda wylana specjalnie dla co daje agresywne i modny wygląd. Tylko w ten sposób można wytłumaczyć obecnością ostrych linii wzorniczych znaleźć tylko na motocyklach KTM Adventure i Adventure 990 S.

konstrukcja maszyny – stałej geometrii i podobieństwo. Na przykład, połączenie widoku z przodu motocykla, szczególnie tworząc owiewki, gdy porusza się w kierunku obserwatora, oraz kształt reflektorów, pomimo różnicy w wielkości, po prostu nie można tracić z pola widzenia. Przednia szyba jest idealnie położony, prawie 90 stopni, tak, że jest dobrze chronione przed wiatrem, nawet gdy kierowca wstaje.

Całkowicie opływowy i doskonały wygląd KTM dowodzi, że projektanci nie ich pracy. Niezależnie od koloru (pomarańczowy, czarny lub niebieski), dolna część owiewki nie jest malowany, ale jest wykonana z trwałego materiału, który będzie trudny do zera przy przekraczaniu rzek i gałęzie drzewa lub cokolwiek, które mogą wymagać podróż do lakierni.

zameldować się

Charakterystyka dróg i off-road z KTM 990 Adventure opinii klientów zwanych imponująca, ponieważ odczucia, które daje motocykl naprawdę wyjątkowy i godny chwalenie praw. Ci, którzy chcą, aby ich Iron Horse pozostał czysty i błyszczący jak przy zakupie, a preferowane jak najdłużej jeździć po drogach utwardzonych zauważyć, że jest to dość skuteczne, nawet gdy jest stosowany w mieście. 98 „konie” silnik LC8 puścić, przy niewielkim wysiłku, a jednocześnie pozostawiając zrównoważony nawet przy niskich prędkościach. Ale kiedy przychodzi do manewrowania, nie jest problemem, ponieważ prowadzi do utraty stabilności. KTM motocykl stworzony do intensywnej eksploatacji w każdym środowisku, tak wysokie wymagania i nadmierne nie pomoże przyczynę. Ale na szczęście, kierowca może wybrać wygodną dla niego styl jazdy, czy to pod względem pomieszczeń mieszkalnych lub w regionach pustynnych przedmieściach.

Zachowanie na autostradzie

Zmęczony powolnego manewrowania, może przejść testy na autostradzie, aby zorientować się, jak to działa na podstawie gwałtownego przyspieszania przy stosunkowo dużej prędkości. Doskonała! Niezależnie od tego, który jest zaangażowany transmisja lub liczba obrotów na minutę w danym momencie, silnik dał się wymaganą moc, pozwalając KTM łatwo wyprzedzać samochody bez żadnych trudności, przyspieszenie do 210 km / h. Układ wtrysku paliwa zapewnia lepsze przyspieszenie i rower będzie rozdarty naprzód zaskakujące Każdy obrót przepustnicy.

rodzime drogi

Ale na tym nie kończą. Nie ma mowy – to miejsce, gdzie KTM Adventure 990 czuje się jak ryba w wodzie. Motocross z nim staje się dziecinnie proste, a zawodnicy nie mogą znaleźć wady zdolność motocykla do przezwyciężenia przeszkody. Rower oparty jest na charakter swojej rasy, aby ratować sytuację, a to okazuje się za każdym razem.

Informacje zwrotne od kierowców, lubią wychodzić z narożnikami, tracąc przyczepność na drodze, ponieważ można zrobić dobrą figurę. Jednak nie powinno być, aby spróbować wyrównać motocykl nogami. Po prostu trzeba się przyzwyczaić, a manewr zostanie uzyskana z łatwością.

Dla tych, którzy zawsze chcieli przeciąć na pół fali przedniego koła motocykla, bardziej odpowiednia maszyna po prostu nie znajdzie. Skrzynia biegów pracuje lekko i precyzyjnie w całym zakresie sześciu biegów i sprzęgło gładkiej znacznie ułatwia życie awanturnika. Dużym plusem – szyba przednia, która chroni kierowcę.

Hamulce z ABS w standardzie, a oni są na pewno wykonują swoją pracę. Podczas hamowania, nawet gdy uchwyt jest bardzo słaby, motocykl zatrzymał się, by następnie wrócić do walki.

Przejście od ulicy na dysk twardy off-road nigdy nie było tak piękne, jak na 990, i inne tego typu off-road rowery będzie więcej wkrótce. Argumenty są proste i oczywiste: żaden inny producent nie ma możliwości ani doświadczenia, aby przewyższyć wydajność (w tej kategorii) Adventure i nikt (z wyjątkiem V-Strom) nawet nie starają się zrobić. Więc nie przeszkadza patrząc na najlepsze. Trzeba tylko wziąć najlepszy – z KTM 990 Adventure, którego cena wynosi 14899 USD.

Cechy konstrukcyjne

Zbudowany z myślą o przygodzie, KTM 990 jest idealnym partnerem do jazdy, więc może poradzić sobie z dowolnym zadaniem od niego. Dzięki podwójnej natury rower czuje się równie komfortowo na asfalcie i nierównym terenie.

Tajny jego jazdy pierwszej klasy jest niezawodne ramki rurowy wykonany z cienkiej stali chromo-molibdenowego z dołączoną do niej ramę pomocniczą stopu o wadze o 10,5 kg. Na ramie jest zamontowana na dwóch cylindrach czterosuwowy silnik z zapłonem iskrowym oraz 75 stopni, V, układ chłodzenia cieczą i objętości 999 cm3. Silnik zapewnia maksymalną moc 84,5 kW (113,3 KM ..), który oswaja przekładnię sześciobiegową.

Wśród innych funkcji KTM Adventure 990 – jasno skonstruowane wielofunkcyjny kokpitu, zbiornik paliwa 19,5 litra, osłonę silnika, złącze elektryczne i schowkiem.

Dostępne wiele enduro turystyczny. Ale gdy asfalt się kończy, to podróż na motocyklu to często te same końce. Z drugiej strony, dzięki swoim pochodzeniu autentycznych wyścigów, jest mało prawdopodobne, że KTM 990 pozwoli uniknąć długich podróży przez pustynię, posiadająca V2 zasilania, stabilne ramy ochronne, sportowe fotele. Dzięki stabilnym podwoziem, przełączalna ABS oraz z dużą ilością akcesoriów dla turystów z owiewki dołączonej do ramy przed zamknięciem bagażnika, motocykl jest najbardziej off-road enduro turystyki na świecie.

ramka

KTM Adventure 990 cechy przestrzeń rurowa rama ze względu na fakt, że jest wykonany z cienkiej stali chromowo-molibdenowa przykręcone stopu podramki o wadze 10,5 kg, które urzeka sztywność. Wahadło ze stożkowym profilem poprawia przyczepność mechaniczną.

zawieszenie

Kilka opcji personalizacji, teleskopowy widelec i amortyzator bezpośrednio związane pozwalają optymalnie dopasować podwozie, z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego kierowcy.

Kół i układ hamulcowy

Więcej niż wystarczająco pracy hamulca Brembo jest przy zastosowaniu najlepszych materiałów zawierających dwa pływające przednią średnicy tarczy hamulcowej 300 mm. Stabilne koła zapewniają doskonałą jazdę i mają wielki potencjał off-road.

ABS

Dwuobwodowy system ABS, który można wyłączyć, opracowany we współpracy z Bosch i całkowicie chroni przed nadmiernym hamowania we wszystkich sportach i sytuacjach podróży, w pełni zachowując sprawność i ze względu na bardzo wrażliwych czujników zapewniają idealną opinię oryginalne hamulce sportowe.

silnik

chłodzony wodą silnik w kształcie litery V wytwarza moc 114 litrów. a. (85 kW) – tylko tak długo, jak to konieczne na szybkich autostrad lub w głębokim piasku. Wywołujący, silne przyspieszenie, doskonałe parametry silnika i chwilową czułość otwarcia przepustnicy.

głowica cylindra

Ponadto zoptymalizowany konstrukcja komory spalania, główne czynniki przyczyniające się do wysokiej wydajności silnika motocykla o kącie między cylindrami 75 ° są najlepsze w swoim rodzaju głowic czterech zaworów, z których każdy optymalizowanych kanałów i dwa wałki rozrządu.

tłoki

Szczególnie lekkie korbowody i tłoki zapewniają zmniejszenie masy silnika, a tym samym jego szybkiego reagowania, który podkreśla swoje ekstremalne parametry wyścigowych.

System zarządzania silnikiem

Elektroniczny układ sterowania silnika reguluje Keihin nowoczesny system wtrysku paliwa, z naciskiem na szybkie reagowanie i eksploatacji przy częściowym obciążeniu. To pozwoliło inżynierom producenta zgodzić się z najlepszych cech Raw Power rideable motocyklowych.

Szyby i pot

Opływowa obudowa zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i warunków pogodowych i może pomieścić wielu jasno strukturze kokpitu, co zapewnia kierowcy wszelkich niezbędnych informacji. zbiorniki paliwa o łącznej objętości prawie 20 litrów zapewnia długi użyteczny zakres pracy.

Comfort Fit

Doskonała oglądały siedzenie dwupoziomowy w stylu rajdowym zapewnia stabilny kontakt z podłożem i komfortową podróż na motocyklu na długich dystansach zarówno kierowcy i pasażera na tylnym siedzeniu. Jednocześnie w szybkim tempie, zapewnia jasną informację zwrotną. Duża powierzchnia zbiornika paliwa jest idealny do kontaktu z nóg podczas jazdy na stojąco.

Dbałość o szczegóły

Rower nie ma brak szczegółów sprawia, że wyróżnia się jako prawdziwy Enduro turystycznym z praktycznym, łatwo zarządzanej zębatki, bagażnika zamykaną pomiędzy zbiornikami oraz gniazdka elektrycznego, aby zapewnić osłonę silnika odporne łuki ochronne i ochraniacze rąk.

zderzaki

Oprócz standardowych bieżnika motor jest wyposażony w powłokę pomarańczowego proszku, bardzo stabilne łuki rurowe ochronne, tak że obudowa nie zostanie tak szybko uszkodzenie.

"Rany" i problem KTM 990 Adventure

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na następujące awarie:

  • Niedostateczne uszczelnienie wału pompy wody powoduje zanieczyszczenie płynu chłodzącego oleju silnikowego. Chociaż to miało miejsce dopiero we wczesnych modeli KTM zaleca wymiany uszczelnienia wału pompy wodnej w ramach rutynowej konserwacji w kwestiach wszystkich lat. Zanieczyszczonego oleju się mleczno-biały lub odbarwić.
  • Przepływ uszczelki głowicy w modelach 2003 i 2004. Należy patrzeć na plamy ropy u podstawy cylindra. Usterka zostanie wyeliminowana przez zastąpienie nakrętki głowy.
  • Przepuszczając naklejkę na zbiorniku paliwa na 950.
  • Uszkodzony siłownik sprzęgła na wszystkich motocykli.
  • Słabo dokręcone śruby tarczy dociskowej sprzęgła w modelach 2006 i 2007. Może zniszczyć obudowę sprzęgła.
  • Pompa paliwowa może nie działać na gaźnikowe wersjach od 2003 do 2006
  • Drgania, nierówna reakcję przepustnicy w modelach z wtryskiem paliwa, produkowany od 2007 do 2009 roku.