795 Shares 1375 views

"Fanigan": instrukcje użycia (tabletki). Lek "Fanigan": cena, recenzje

"Fanigan" jest uniwersalnym lekiem przeciwzapalnym, który pomaga walczyć skutecznie z różnego rodzaju chorobami. W składzie wchodzą dwa ważne składniki. To jest paracetamol i diklofenak. Pomagają skutecznie usunąć proces zapalny w organizmie, ból głowy, zmniejszyć gorączkę. To objawowe środki, nie przywracające stanu zdrowia, ale tylko usuwa pojawiające się objawy choroby. Dlatego w trakcie leczenia różnych patologii konieczne jest użycie innych dodatkowych leków, ponieważ "Fanigan" jedynie tymczasowo poprawia stan zdrowia pacjenta.


Działanie farmakologiczne

Skład leku "Fanigan" obejmuje paracetamol i diklofenak, którego działanie ma wykazać działanie przeciwzapalne, jak również działanie przeciwbólowe. Jeśli choroba pacjenta jest reumatyczna, to jej skutkiem jest zmniejszenie bólu w stawach, usunięcie obrzęku, działanie przeciwzapalne.

Jeśli pacjent jest operowany, Fanigan pomoże skutecznie zmniejszyć poczucie bólu i złagodzić obrzęk rany. Lekarstwem jest również doskonały asystent napadu bolesnego miesiączkowania i migreny.

Wszystkie składniki, które są zawarte w przygotowaniu "Fanigan", bardzo dobrze i szybko wchłonięte. Może być stosowany niezależnie od spożycia pokarmu, w żaden sposób nie wpływa na wchłanianie. Ilość substancji czynnej, która jest skoncentrowana we krwi jest równa otrzymanej dawce. Najwyższy poziom ustalony jest na godzinę po przyjęciu.

Większość diklofenaku jest wydalana z organizmu wraz z moczem, a pozostała część jest wydalana z kałem lub żółcią. Paracetamol jest wydalany z organizmu tylko z moczem.

Zastosowanie leku

Konieczne jest zrozumienie przygotowania "Fanigan", od którego go wypije, w celu zapoznania się z zakresem działań. Wskazania do jego wykorzystania są wystarczające:

 • Choroby reumatyczne, takie jak zapalenie kości i stawów, zapalenie kaletki, zapalenie mięśni i inne;
 • Choroby kręgosłupa;
 • Bruises, zwichnięcia;
 • Po operacji;
 • Pojawienie się napadów migrenowych;
 • Nudności i mrowienie wątroby;

 • Choroby ENT, takie jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie gardła i zapalenie migdałków;
 • Ząbki;
 • Poczucie bólu w mięśniach i stawach po ciężkim wysiłku fizycznym.

Dawkowanie

Każda dawka leku jest dobierana ściśle dla pacjenta, w zależności od wieku, przebiegu choroby, tolerancji leku.

Jeśli pacjent ma pierwotne algodismenorea, to lek należy stosować nie więcej niż 3 tabletki dziennie, a jednorazową dawkę można zwiększyć do 4 tabletek leku "Fanigan". Instrukcje użycia (tabletki są przeznaczone) jest bardzo proste. Najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich dawek przepisanych przez lekarza.

Preparat "Fanigan" (tabletki) dla młodzieży, o masie ciała mniejszej niż 60 kg, powinien być stosowany do 2-3 sztuk. W ciągu dnia. Jeśli objawy nie są bardzo wyraźne lub konieczne jest długotrwałe leczenie, zaleca się pić dwie tabletki dziennie, rano rano, druga wieczorem. Maksymalna dawka na dobę nie powinna przekraczać trzech tabletek.

W zależności od dynamiki choroby zajmie nie więcej niż 7 dni, lek "Fanigan". Instrukcje dotyczące stosowania (tabletki) obejmują leczenie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że dzienna dawka dla tej kategorii wiekowej powinna wynosić 0,5-2 mg / kg masy ciała. Ta dawka powinna być równomiernie podzielona na trzy dawki. Jeśli konieczne jest leczenie młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów, wówczas w tym przypadku dawkę można zwiększyć do 3 mg / kg.

Dzienna norma dla dzieci tej kategorii jest obliczana na podstawie diklofenaku i powinna wynosić 3 mg / kg masy ciała podczas przyjmowania leku "Fanigan" (tabletki). Instrukcja jest konieczna tylko do zapoznania się z lekarzem, a dokładna dawka dla każdego indywidualnego przypadku ustalana jest tylko przez specjalistę. Również w przypadku różnych patologii ustalana jest niezbędna norma i czas trwania leczenia. W przypadku dzieci w wieku szkolnym dawka jest obliczana według wagi.

Skutki uboczne

Każdy lek ma skutki uboczne, które należy wziąć pod uwagę podczas stosowania, w tym przy stosowaniu leku, takiego jak "Fanigan" (tabletki). Instrukcje dotyczące ich stosowania ostrzegają przed niektórymi skutkami ubocznymi, chociaż ogólnie leki są dobrze tolerowane. Wśród negatywnych zjawisk mogą wystąpić mdłości, biegunka, wymioty, zaparcia. Poza tym może wystąpić zawroty głowy i bóle głowy, aw bardzo rzadkich przypadkach – senność lub bezsenność. Ponadto, biorąc produkt może prowadzić do utraty wzroku lub utraty smaku, wysypki skórnej, wyprysk, zespół Stephen-Johnsona.

Czasami dochodzi do wzrostu ciśnienia, bólu w klatce piersiowej, częstoskurczu, skurczu oskrzeli, w bardzo rzadkich przypadkach – zapalenia płuc, zapalenia naczyń, niewydolności nerek, hematurii z leku "Fanigan".

Instrukcje użycia (tabletki) również nie wykluczają możliwości wystąpienia efektów ubocznych z psychiki – może to być depresja, bezsenność, stała drażliwość, silne zmęczenie, koszmary. W obrębie układu krążenia może wystąpić krótki oddech, ostry ból w sercu oraz niewydolność serca. Ponadto w uszach może wystąpić ostra utrata słuchu, dzwonienie lub hałas.

Wysypuje się na skórę, świąd, silne wypadanie włosów może stać się powodem do wizyty u lekarza. Po wystąpieniu działań niepożądanych lekarz musi wyłączyć ten lek i wyznaczyć inny, co będzie absolutnie bezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazania

Podczas badania właściwości leku stwierdzono przeciwwskazania do stosowania – wrzód żołądka lub dwunastnicy, z niedoborem w organizmie dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie używaj dzieciom poniżej 6 lat.

Wśród przeciwwskazań – ataki astmy, pokrzywki i inne choroby, które pojawiły się z powodu stosowania diklofenaku, paracetamolu lub kwasu acetylosalicylowego. Nie zaleca się także naruszeń wątroby i nerek.

Zastosowanie w ciąży

Istnieją przeciwwskazania dla kobiet podczas stosowania leku "Fanigan". Instrukcje dotyczące stosowania (tabletki) zabraniają jej picia podczas ciąży i laktacji. Ten lek, podobnie jak wszystkie niesteroidowe leki przeciwzapalne, może zamknąć kanał Botallova, powodować niskie ciśnienie krwi i nadciśnienie płucne. Istnieje również wysokie ryzyko krwawienia macicy, obrzęku obwodowego i atonii macicy.

Interakcje z innymi lekami

Podczas stosowania leku "Fanigan" (tabletki), poziom litu i dioksyn znacznie wzrasta w surowicy krwi . Aktywność diuretyków staje się znacznie mniejsza, a zatem przy stosowaniu leku konieczne jest utrzymanie stałej kontroli nad poziomem potasu we krwi. Konieczne jest również wyznaczenie tabletek "Fanigan" razem z diuretykami oszczędzającymi potas. Stosowanie ich jednocześnie z NLPZ zwiększa ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Konieczne jest również stałe monitorowanie składu krwi. Jeśli lek jest stosowany razem z lekami przeciwzakrzepowymi, istnieje ryzyko krwawienia, dlatego też należy przeprowadzić testy na koagulację.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent, z jakiegoś powodu, użył tabletek przekraczających normę, może wystąpić takie objawy przedawkowania:

 • Spadek ciśnienia krwi;
 • Brak oddechu;
 • Niewydolność nerek;
 • Zespół konwulsyjny ;
 • Naruszenia funkcji przewodu pokarmowego

Jeśli lek "Fanigan" doprowadził do zatrucia ciała, należy pamiętać, że zmuszona diureza nie przynosi żadnej skuteczności, ale stanowi duże zagrożenie dla zdrowia. Jeśli wystąpiło przedawkowanie leku, należy bezwzględnie zabronić stosowania leków przeciwhistaminowych, kwasu etakrylowego, ponieważ mogą prowadzić do indukcji układów enzymatycznych psotronu P-450.

Dodatkowe zalecenia

Jeśli lek został przepisany pacjentom mającym zaburzenia żołądka i jelit, chorobę wrzodową, chorobę Leśniowskiego-Crohna, dokładnie monitoruje ich stan. Ponadto przyjęcie Fanigan oznacza zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, w takim przypadku konieczne jest stałe monitorowanie funkcjonowania tego narządu. Jeśli wystąpi wyraźny wzrost aktywności enzymów wątrobowych lub jeśli istnieją inne objawy wskazujące na chorobę, lek jest pilnie potrzebny, aby zostać anulowany. Lekarstwa u niektórych grup pacjentów mogą powodować atak porfirii wątrobowej, a osoby takie powinny być szczególnie ostrożne, aby je zastosować.

Dużą rolę w prawidłowym przepływie krwi nerek odgrywają prostaglandyny. W tym przypadku osoby z chorobami nerek lub serca, lekami moczopędnymi, osobami starszymi lub pacjentami po operacji powinny bardzo uważać lek. Jeśli jest anulowana, nerki przywrócą normalną pracę.

Również w trakcie stosowania leku konieczne jest uważne monitorowanie systemu hemostazy, ponieważ ten środek może znacząco hamować agregację płytek podczas leczenia. Osoby, które mają osłabione ciało, lekki ciężar lub w podeszłym wieku, muszą przepisać najniższą dawkę "Fanigan".

Co oni jeszcze piją? Jest stosowany w wielu chorobach, ale należy pamiętać, że skutecznie maskuje wszystkie objawy zakaźnych dolegliwości, ale nie traktuje ich. Należy również pamiętać, że ludzie, którzy codziennie mają stres fizyczny i emocjonalny, mogą się zawroty głowy, więc musisz być bardzo ostrożny.

Czy karmienie piersią jest możliwe, biorąc "Fanigan" (pigułki)? Instrukcja zaleca całkowite zaprzestanie karmienia dziecka, ponieważ takie składniki leku jak diklofenak i paracetamol, aktywnie penetrują mleko matki.

W okresie podejmowania środków ostrożności należy zachować dużą ostrożność podczas kontrolowania transportu i pracy z mechanizmami.

Forma emisji

Lek jest dostępny w postaci tabletek, które mają pomarańczowy kolor. W każdym blistrze są cztery pigułki.

Sposób przechowywania

Istnieją pewne zalecenia dotyczące przechowywania leku "Fanigan". Instrukcje użycia (tabletki, które rozważamy) oznaczają przechowywanie tylko w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci. Temperatura powietrza nie powinna przekraczać 25 stopni. Okres trwałości wynosi 3 lata od daty produkcji.

Fanigan: analogi

Preparat ma następujące analogi:

 • "Olfen-75".
 • "Panoxen".
 • "Diklofenak z paracetamolem".
 • "Bol-rana".
 • Diclopar.
 • "Megafen plus" i wiele innych.

Opinie pacjenta

"Fanigan" opinie mają tylko dobre. Lek jest bardzo znany i jest stosowany w leczeniu różnego rodzaju chorób od wielu lat. Według opinii, można powiedzieć, że lek działa całkiem skutecznie z właściwym użyciem i zgodnością ze wszystkimi instrukcjami. Jeśli wystąpią objawy niepożądane, skonsultuj się z lekarzem.

Wielu ludzi używa tego leku bez uprzedniego konsultowania się ze specjalistą iw rezultacie napisać negatywny przegląd. Ale jest bardzo duża liczba pozytywnych opinii, które mówią o wysokiej skuteczności leków, na przykład, bóle stawów, ból zęba i tak dalej.

Przed rozpoczęciem stosowania Fanigan osoba musi wiedzieć dokładnie, dlaczego to robi. Tylko eksperci mogą dokładnie odpowiedzieć na to pytanie.

"Fanigan" (tabletki). Cena:

Lek ma akceptowalną cenę. Koszt jednego opakowania wynosi około 120 rubli.