557 Shares 8918 views

Jako leki podaje się w worku spojówkowym

Spojówkowego jest wnęka utworzona między gałkę oczną, bardziej precyzyjnie, jej przedniej powierzchni i tylnej powierzchni powieki. Przestrzeń ta jest wyłożona przez spojówki oraz w obszarze oka szczeliny otwarta. Są odcinki górne i dolne. W większości przypadków jest on zaszczepił w dolnej części worka spojówkowego. Górna pochowany rzadko.


Kroplówka krople do worka spojówkowego przypadku wydaje się bardzo proste. Jednak nie zawsze nawet wykwalifikowani okuliści poprawnie wykonać tę procedurę. można zakopać worka spojówkowego oka pacjenta, który przyjął pozycję siedzenia. W tym przypadku pacjent jest nieznacznie przechyla głowę, a oczy powinny być skierowane ku górze. Dolna powieka jest lekko opóźnione i pipety doprowadza do oka jak najbliżej rzęs pozwoli to zrobić. Końcówka nie wolno dotykać rzęs pacjenta, aby uniknąć zakażenia oczu oraz zanieczyszczenia samej pipety. Jednak muszę powiedzieć, że jeśli to, aby utrzymać wzrok w odległości większej niż dwa centymetry, to procedura może powodować ból pacjenta. Dalsze wykopane niższy worka spojówkowego. Nie częściej niż wystarczająco dużo dwie lub trzy krople. Większa ilość płynu, zazwyczaj po prostu nie tam zmieścić. Ważne jest, aby krople do oczu mieć temperaturę nie niższą niż pokój, lub ze względu na skurcz wieku nie mogą wpaść w dolnej worka spojówkowego. Nadmiar kropelek, które mogą wyniknąć z oka usuwa się czystą wacika.

Pipeta wykorzystywane do tego zabiegu medycznego musi być sterylna i indywidualnie dla każdego pacjenta. Należy unikać w celu zaradzenia wpisane do szklanej pipety, wsiadła do elastycznej części. Z tego powodu lekarz powinien zachować go w pozycji pionowej. Korzystanie rozszerzających źrenicę zakropleniu i miotikov – czyli narzędzia, które mogą rozwinąć lub wąską źrenicę, trzeba być szczególnie ostrożnym. Na przykład, jeśli osoba, która cierpi na jaskrę, agenta kroplówki, która rozszerza źrenicę, to może być skomplikowane przez jaskrę. A jeśli pacjent ma zapalenie naczyniówki, to lepiej nie kapać go do niższych spojówki pomocą sac, że może zmniejszyć źrenicę – czy proces zapalny będzie postępu. Zwężenie środek powieki do podawania w jaskrze.

Kapać worka spojówkowego oka na małe dziecko, dwie osoby są potrzebne – lekarz i jego asystent. W tym czasie lekarz zaangażowany w procedurze, jego asystent rozwiązuje ręce i nogi małego pacjenta, że z powodu jego ruchy pipety nie może uszkodzić membranę oka. Trzymaj zakraplacz z medycyny w prawej dłoni, lewa lekarz popycha dziecko zawsze. Następnie wprowadza się do spojówkowego worka jednej do dwóch kropli ciekłego leku. Więcej niż dwa wejścia nie jest tego warta.

Jeśli spojówki oczu dotkniętych jakiegokolwiek procesu zapalnego, Można wprowadzić maści. Weszła do specjalnego urządzenia Szkło w różdżki, której jeden koniec jest spłaszczony jak łopatki. Pod koniec I umieścić trochę maści – nie więcej groszek objętościowych. Przed rozpoczęciem korzystania z tego narzędzia, należy gotowane. Maść jest wprowadzany do zewnętrznego kącika worka spojówkowego. Ponownie, jeśli pacjent jest dzieckiem, to potrzebuje innego asystenta, aby ustalić pozycję swojego ciała, jako dorosły pacjent nie będzie się oprzeć takiej procedury, ponieważ rozumiem, dlaczego jest to konieczne. Dziecko może być zastraszani przez ten proces. Dlatego, bez lekarz asystent nie może zrobić, jeśli on musi wprowadzić maść do oczu do worka spojówkowego. Wpisując je, kij musi być usunięty za pomocą ruchu obrotowego. Jeśli choroba pacjenta jest wiek, lek powinien być stosowany na obszarach dotkniętych. Po wprowadzeniu maści do worka spojówkowego chorego zamyka oczy, a lekarz delikatnie masaże powieki do maści jest lepiej wchłaniane. Najlepiej jest zrobić okrągłą masażu wieku przez sterylnym wacikiem.