142 Shares 1062 views

W jakim wieku dzieci zaczynają mówić i jak pomóc im zrobić?

Już 4 miesięcy dziecko zaczyna robić różne dźwięki. Kiedy jest sam w pokoju, słychać śpiew prostych dźwięków na początku, a potem cisza. Więc pipsqueak szkoli swoje umiejętności językowe, i nazwał go dziecinny szczebiot. Czas mija, dziecko rozwija, są pierwsze słowa. Ale czasem jest opóźniony. Rodzice tych dzieci są martwi i szukasz odpowiedzi na pytanie o wiek, w którym dzieci zaczynają mówić. Jeśli dziecko nie mówi do dwóch lat, należy skonsultować się z lekarzem, neurolog, a potem do logopedy. Być może brak mowy – jest to objaw choroby lub wad wrodzonych. Ale w wielu przypadkach cisza – znak niechęci dziecka do komunikowania się. On boi się czegoś, lub nie interesuje interakcji z bliskimi.

Jak stare były dzieci zaczynają mówić słowa?

Na początku dziecko próbuje nauczyć się ćwiczyć poszczególne dźwięki – „M”, „B”, „T”. On szczególnie lubi śpiewać samogłoski „a”, „U”, „E”. Krótko po dźwięki mowy dziecka będzie sylab. Nie należy się spodziewać, że będą one prawidłowe. Możliwe opcje, że dorośli nie korzystają w przemówieniu: „OE”, „Jednostka miary”, „BUF”, etc. nie jest konieczne, aby poprawić dziecka, a także nałożyć go odpowiednią opcję. Wszystko ma swój czas. W jakim wieku dzieci zaczynają mówić? Rozwijała się ona dzieci, które wcześnie zachęcających rodziców pierwsze słowo. I tam-undecideds dzieci, które od ponad roku nie próbuj mówić. Pierwszym i najbardziej kosztowne słowo szczątków, może być słowo „mama”. Ponieważ moja mama – najważniejszą osobą dla dziecka. Ale może dziecko powie: „tatusiu” lub „Baba” niż uszczęśliwiać taty lub dziadków. Pasywny słownictwo dziecka rok i trzy miesiące psychologów badawczych, wynosi od 4 do 232 słów. Dla dzieci rozwijać się szybciej, musi zapłacić dużo uwagi. Na jakie lekcje i ćwiczenia będą użyteczne dla rozwoju języka dziecka, można dowiedzieć się na.

Zajęcia dla rozwoju umiejętności językowych

Bez względu na to, w jakim wieku dzieci zaczynają mówić, to jest ważne, ile oni cieszyć się proces, oraz jak zachęcić rodziców. Jeśli pierwsze słowo pozostało bez pochwał, co następuje mogą pojawić się wkrótce. Zwróć uwagę na swoje dziecko w chwilach swego wysiłku. Go pocieszyć, powiedzieć mu, co było niesamowite i utalentowany. Dzieci ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju! Wolny czas, który masz zamiar spędzić z dzieckiem, poświęcić lekcje i gry dla rozwoju umiejętności językowych. Oto kilka wskazówek, jak pomóc dziecku mówić:

  1. Śpiewaj dziecko, grymas, dać emocje, aby ustanowić połączenie emocjonalne. Spojrzeć mu w oczy i mówić jasno, spokojnie, delikatnie. Poprawnie wymawiać słowa, aby nie zakłócać nazwy obiektów.
  2. W swoim monologu, kontakt z dzieckiem i pozostawić przerwę dla swoich odpowiedzi. Wysiłki Fotelik do reagowania na chwalisz i uczucia.
  3. Od samego początku brzmi onomatopoeia kształcić zwierząt dla dzieci. Powiedz okruchy „pies mówi” Hau! „” Być może będzie próbował powtórzyć ten styl w ich własnym języku.
  4. Czytaj książki dziecko z bajek, wierszy, rymowanek. Można podłączyć do przetwarzania karty ze słowami i obrazami.
  5. Dostarczyć zabawy dla dzieci o różnych fakturach i kształtach. Złóż dłonie i stopy masażu. Umiejętności motorycznych rozwijać – poprawia.
  6. Jeśli dziecko nie mówi trudne, konieczne jest nawiązanie kontaktu z nim. Być może dziecko pielęgnować urazę.

Prowadzi zajęcia dla dzieci z przyjemności i zabawy. Jeśli dziecko jest zmęczone lub chore, nie powinno się rozpocząć naukę mowy. W przeciwnym razie zniechęcać chęci do nauki przez długi czas. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się z tego artykułu, wiek, w którym dzieci zaczynają mówić i jak pomóc im w tym. Niech swoje wysiłki, aby pomóc dziecku, aby rozkoszować się nowych słów!