556 Shares 6434 views

Równoległe zatok złożenia: subtelności warianty diagram

Równoległe zgłoszenie zatok – jeden z trzech rodzajów podporządkowania minor (lub zależnych) części w złożonym zdaniu. Każdy typ ma swoje dziwactwa i sztuczki, wiedząc, że można zdefiniować tego typu łatwo.


Jednorodny, szeregowy i równoległy poddanie zatok

Wszystkie trzy typy charakteryzują kolejność, w której odpowiedź na pytanie postawione przez główną część wniosku. Warto zauważyć, że zatok części może być (i często jest) kilka kawałków i mogą być zarówno w przedniej części głównej, jak i po nim.

Uniform zatok uległość – uległość jest, gdy cała strona wtórna odpowiadają jednej i tej samej kwestii. Z reguły takie klauzule mają wspólny Unii lub związkową słowo. Na przykład: „Moja mama powiedziała mi, że wszystko będzie dobrze i że będzie mi kupić lalkę”. W tym przypadku, można zobaczyć jeden wspólny unijny „że”. Jednakże istnieją również przypadki, gdy Unia jest pominięty, ale jest dorozumiany. Jednym z przykładów jest następujące zdanie: „Nastya zauważył, że spojrzał na nią, i miał rumieńce na policzkach.” W tym rozwiązaniu, związek jest pominięty, ale sens pozostaje ten sam. Ważne jest, aby wyraźnie zobaczyć opuszczone Unii jako takiej oferty są często spotykane na egzamin.

Konsekwentne złożenie zatok – to złożenie gdy wtórne członkowie odpowiedzieć na pytanie o jego „poprzednika”, czyli pytania są zadawane na temat każdego z propozycji kolejne kadencje. Na przykład: „Jestem pewien, że jeśli dostanę dobrą ocenę, można dostać się do dobrej szkoły.” Tutaj wymawiane sekwencję: Jestem pewien, że (co?), To … to (co to jest?).

Równoległe zatok uległość – to rodzaj składania, gdy niewielka część odnosi się do głównej części zdania. Oni nie odpowiedzieć na pytanie, ale również wyjaśnić znaczenie głównych stwierdzeń. Schematy zdań związków tego rodzaju, pożądane jest, aby nie być mylone w określeniu rodzaju. Tak więc, przykład równoległego składania: „Gdy kot wyskoczył z okna, Maria udawała, że nic strasznego się nie stało.” Tak więc, głównym elementem jest środku zdania (i od niego można zadać podwładnego do zarówno pierwszy jak i drugi): Maria pojawił się (kiedy?), I (co się stało?). Warto zauważyć, że prosty związek zdanie nie będzie zawierać żadnego z typów składania powyżej. Z reguły są one oparte wyłącznie na koordynacyjnego związku między częściami.

Tak więc, możemy stwierdzić, że w zdaniach złożonych części zależne są trzy rodzaje połączeń: jednolite, spójne i równoległe do złożenia zatok. Każdy rodzaj określa zależność członem i połączenie z tym samym niewielkie części. Aby prawidłowo zidentyfikować tego typu, musimy jedynie prawo do zadawania pytań i narysować schemat zdań złożonych, oznaczający te same pytania strzały. Po obrazu wizualnego od razu staje się jasne.