303 Shares 1959 views

Czerwone krwinki we krwi

W krwinkach czerwonych są podstawowe komórki. Te elementy, niż innych elementów kształtowych razem. Krwinki czerwone obecne w postaci regularnych płyt mających trochę grubszą krawędź krwi. W związku z tą konstrukcją, te ciałka maksymalnie wzbogacony w dwutlenek węgla i tlenu w trakcie przechodzenia przez układ krążenia.


Tworzenie (ciągłą aktualizację) czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym zachodzi pod wpływem hormonu erytropoetyny (nerka). Dwie trzecie tych krwinek składają hemoglobiny (białka zawierającego żelazo). Czerwony kolor białka określa barwę krwi w ogóle, a krwinki czerwone krwi, w szczególności.

Żywotność „podstawowej komórki” jest sto dwadzieścia dni. Erytrocyty są niszczone w śledzionie i wątrobie. Szpik kostny jest stałą aktualizacji. Tak więc, zniszczenie komórek „zużytych” nie wpływa na ich całkowite stężenie w organizmie.

Erytrocytów we krwi dostarcza tkanek w tlen, są z kolei przenoszone do płuc dwutlenku węgla, jak również aminokwasy dostarczane do tkanek narządów trawiennych. Ponadto, takie komórki krwi spełniają funkcję ochronną. Przeprowadzają adsorpcji (absorpcji), toksyny i antygenów związanych z reakcjami immunologicznymi, są odpowiedzialne za utrzymywanie krew, alkalia i wagi.

Normalne erytrocytów we krwi określa się za pomocą analizy laboratoryjnej. Normalne stężenie komórek wynosi od 4 do 5,1h10 na litr u dorosłych. U dzieci, ich poziom zależy od wieku. W ciągu pierwszych tygodni życia w analizie na czerwonych krwinek we krwi, wskaźnik szybkości od 4,3 do 7,6h10 na litr, w wieku jednego miesiąca – od 3,7 do 5,6h10 litrze, sześciu miesięcy życia – od 3,5 do 4,8h10 litr. Gdy dziecko osiągnie roku do dwunastu lat stawka wynosi od 3,5 do 4,7h10 za litr. W wieku trzynastu i starszych dzieci normalne stężenie odpowiada normalnej wydajności dla dorosłych.

Erytrocytów we krwi, zwiększenie stężenia (czerwienicy) wykrywa się na odpowiednio rzadkich chorób układu krwiotwórczego (erythremia, na przykład). Najwyższy udział w rozwoju i chorób układu oddechowego, obecność wrodzonej wady serca.

Jednak w większości przypadków, wysoka zawartość krwinek czerwonych wskazuje pogrubienie krwi w organizmie.

Prowokując Takie czynniki stan obejmuje zastosowanie niskiej jakości wody. Jeśli organizm dostaje chlorowana woda brudna lub silnogazirovannaya do ich przetwarzania konieczne jest, aby poświęcić dużo energii.

Inne powody to brak skrzepów krwi w enzymy. Za pomocą tych elementów odbywa się proces rozdzielania węglowodanów, lipidów i białek. Niewłaściwa konserwacja enzymów przyczynia się do faktu, że utlenione produkty dostają się do krwiobiegu. To z kolei powoduje niedotlenienie tkanek i komórek, zaburzenia w procesach biochemicznych.

Częstą przyczyną zakrzepów jest odwodnienie. Może to nastąpić w czasie upałów. Należy zauważyć, że woda jest przydatna jedynie w czystej postaci. Jako część herbaty lub zupy działa jako rozpuszczalnik.

Czerwienica może wystąpić niedobór witamin, niezbędnych dla rozwoju hormony i enzymy, jak również pod wpływem szkodliwego promieniowania.

Należy zauważyć, że w analizie krwi ma wielkie stopniu znaczenie koloru, rozmiaru i kształtu erytrocytów. Na przykład, brak witaminy w organizmie, kwas foliowy, żelazo oznacza owalny kształt tych komórek. W przypadku nieregularnych erytrocytów (uszkodzony lub nierówne) posiada aktywną procesu utleniania w ciele.