503 Shares 7540 views

EP6 Silnik: charakterystyka i opis, problemy, komentarze

silnik samochodu ER6 instalowane głównie na francuskich producentów samochodów „Citroen” i „Peugeot”. Pomimo faktu, że elektrownia jest dość powszechne, to nie jest idealny i ma pewne problemy. Aby ich uniknąć, należy przestrzegać kilku zasad i zaleceń dotyczących eksploatacji i utrzymania ER6 silnika.


krótka informacja

Jednostka napędowa została opracowana wspólnie ER6 przedsiębiorstw „Peugeot” i „BMW”. Pomimo tego faktu, silnik okazał się dość sprzeczne: z jednej strony, innowacyjna technologia poczyniła to tani, wydajny i niezawodny, a po drugie, wydaje się „zły humor” do trudnych warunków pracy, co przekłada się nadmiernego zużycia oleju silnikowego. Niemniej silnik ER6 zainstalowany nie tylko na „Citroen” i „Peugeot”, ale także w innych modelach, które są megakontsernom „BMW Group”.

Warto zauważyć, że firma uczestniczyła również w rozwoju silników. silniki wyprodukowane w fabryce PSA Peugeot-Citroen. Znajduje się w północnej części Francji, a stamtąd dostać silniki na rynku światowym. Rozwój nowych technologii i produkcji tych jednostek jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Jednak niektóre informacje są nadal wycieka do masy i staje publicznego.

Na przykład w modelu silnika zainstalowane cylindry, głowice, które są rzucane bez specjalnych kształtach. Ponadto jako surowiec do produkcji bloków cylindrowych producent stosuje tylko stopów lekkich. Inną cechą jest brak przeciwwagi do wyważania wału korbowego podczas produkcji silnika. Najnowsza technologia produkcji korbowody nie jest bez kucia dwustronnych. Gdy silnik jest zamontowany, to przechodzi bardzo ścisłej kontroli jakości. Może to uczynił ten silnik jednym z najbardziej niezawodny w eksploatacji.

Specyfikacje silnika

Maszyna ta jest wyposażona w cztery cylindry i specjalny układ chłodzenia wodą. EP6 moc silnika – 120 litrów. a. (W przeliczeniu na elektroedinitsy – 88 kW), przy czym objętość wynosi 1,598 cm sześciennych (lub 1,6 litra). Każdy silnik składa się z zaworu 4, łączna liczba wynosi 16. Charakterystyczną cechą jest parametrem o stopień sprężania 11: 1. Wielu kierowców może zadowolić i moment obrotowy, który wynosi 160 Nm przy 4250 obr./min. Średnica każdego z cylindrów wynosi 77 mm.

Silnik ER6 łączy się doskonale z pięciobiegową manualną skrzynią biegów oraz cztery adaptacyjnego transmisji. Oprócz silnej wersji 120, istnieje silna 150 posiada układ turbodoładowania.

urządzenie silnik

Silnik opis urządzenia EP6 lepiej zrozumieć przyczynę usterki i przeprowadzić naprawę operacyjnego. W ten sposób jednostka napędowa składa się z następujących składników:

 • cztery siłowniki umieszczone w rzędzie;
 • Dwa wałki rozrządu, które są umieszczone w głowicy cylindrowej;
 • cztery zawory na cylinder;
 • Specjalny system pozwalając, aby zmienić fazę dystrybucji gazu;
 • Turbosprężarka Borgwarner podwójnym przewijania;
 • system, który pozwala wykonywać regularne poczucie chłodzenia turbosprężarki;
 • intercooler;
 • czas napęd łańcuchowy;
 • popychacze hydrauliczne i łożyska przenoszące napęd każdego zaworu;
 • bezpośredni system wtrysku paliwa.

Poprzez wyżej opisanych urządzeń i mechanizmów silnika ER6 jest uważana za jedną z najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych układów napędowych. Tak więc to jest zupełnie nieszkodliwe, zasilany typ benzyna RON 95-98 i zgodność z normami ochrony środowiska EURO-4.

Główne problemy z silnikiem ER6

Według statystyk ustawić silnik EP6 do „Peugeot” częściej niż inne samochody. Jednak właściciele tych pojazdów często skarżą się na problemy, które występują z silnikiem. Warto zauważyć, że ER6 dość podatne na trudne warunki eksploatacji. Informacja na temat przyczyn problemów i ich rozwiązań zostaną przedstawione później.

Na nowym „Peugeot” lub silnik „Citroen” zaczyna pracować dość głośno i niestabilny, więc nie jest to „problemy” deklarowana pojemność. Silnik dosłownie dusił, gdy próbuje rozpędzić samochód, jedzenie w tym samym czasie wzrosła ilość oleju i paliwa. Ponadto, zaczynają „uciec” faz rozrządu, a może pojawić się komunikat na desce rozdzielczej – układ kontroli zanieczyszczeń wadliwy …

Niewytłumaczalny sposób, ale fakt, że w nowym samochodzie z ER6 zaczyna „fail” czujnik jest odpowiedzialny za monitorowanie temperatury cieczy chłodzącej, a tym samym staje się niestabilny sam silnik. Błędne odczyty czujnika może prowadzić do zmarnowany wymiany termostatu, który nie przyczyni się do rozwiązania powstałego problemu.

Jednakże główną wadą tego silnika jest wystarczająco często wyciek oleju. To może „uciec”, sącząca pokrywy zaworów. Stamtąd idzie do dołów do świec i koroduje wskazówki IT cewek zapłonowych. Ponadto olej może wypływać z obudowy filtra olejowej pompy próżniowej przeciekać przez uszczelkę oraz elektromagnesu.

Przyczyny problemów z ER6

Przyczyny, które doprowadziły do powstania licznych uszkodzeń i awarii ER6, obejmują następujące czynniki:

 • Niezastosowanie się do instrukcji obsługi i konserwacji silnika.
 • Za pomocą silnika w trudnych warunkach pracy ciągłej (wysoka szybkość ekstremalne temperatury, wysoka wilgotność, skrajne jazdy).
 • Rzadko wymiana oleju i używać niskiej jakości paliwa.

W ostatnim numerze silnika EP6 jest mówić w szczegółach. Rzadko zmiany smaru lub Działanie ER6 silnik niskim poziomem oleju prowadzi do pęknięcia mechanizmu właściwego do stopnia otwarcia zaworu. To może być uszkodzony silnik, który porusza się koło zębate wału i robaka i bieg brutto (po prostu wystąpić mechaniczne zużycie tych elementów). Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na okres użytkowania i łańcucha rozrządu. W końcu wyciągnął i musi zostać wymieniony.

Ciekawostką jest fakt, że inżynierowie są „Peugeot” zaleca się wymianę oleju po 20 000 kilometrów rajdu. Zalecenie to ma na celu to, że po upływie okresu gwarancyjnego, kierowca będzie miał silnik, który wymaga poważnego remontu: rozciągniętego łańcucha, przesunięcie fazowe, kanały olejowe zatkane żużla wpływ przesuwników fazowych, uszkodzone czujniki i więcej. No, gdzie remont jest przeprowadzany, gdy silnik nie jest w centrum serwisowego „Peugeot”?

Na tej kalkulacji jest nadal na etapie jednostki napędowej. Jest to po prostu marketing i maksymalny zysk – nic osobistego. Między innymi, błąd może pojawić się na desce rozdzielczej, który informuje, że mieszanka jest wzbogacona też. Główną przyczyną tego błędu są zanieczyszczone kanałów olejowych (R2178 – ten kod błędu).

Techniki rozwiązywania problemów Powertrain ER6

W celu wyeliminowania wad spowodowanych w silniku, trzeba znać jego dokładną lokalizację i objawy. Opis Problemy silnikowe EP6 i sposoby ich rozwiązania są podane w poniższej tabeli typu.

Awaria silnika ER6

lekarstwo

Nagar na zaworach silnika następuje z powodu zużycia uszczelnienia trzpienia zaworu. przeszły one olej, który wchodzi do cylindrów i spala się tworząc gęstą osadów, ze względu na to może dojść do uszkodzenia katalizatora. W końcu, noszony na czapkach są dotknięte, a wszystkie one zawodzą. Nagar utrudnia rozprowadzanie gazu, a także zapobiega utworzenia efektywnego i stabilnego działania cylindra. W rezultacie jednostka napędowa może tworzyć aplikacje i moc dławiki podczas próby przyspieszenia samochodu.

W celu usunięcia osadów węglowych z zaworów należy czyścić ręcznie. Ale jeśli problem zostanie wykryty wcześnie, możliwe jest, aby wymienić uszczelki trzpienia zaworu na nowe. Należy zauważyć, że ten etap będzie bardziej opłacalne rozwiązanie niż późniejsze remont ER6 bloku.

Nadmierne zużycie oleju. Głównym powodem tego membrana może być rozdarta oddzielacz oleju, który jest umieszczony w pokrywie zaworu.

Jedynym prawdziwym rozwiązaniem tego problemu jest zastąpienie pokrywę zaworu. Istotą jest to, że chińskie zestawy naprawcze nie mają odpowiedniej jakości, dobrze i części zamienne można kupić w oficjalnych centrach dealerskich, a liczba renomowanych sklepów samochodowych.

„Pływające” etap rozrządu: problem może być w stanie rozciągniętym łańcuch lub niepowodzenie „gwiazdy” regulator fazy krzywkowych, i (lub), zawory, które są odpowiedzialne za dostarczania oleju do wałów.

Aby rozwiązać ten problem, w zależności od jego przyczyny, że jest to konieczne, należy wymienić łańcuch i napinacz, aby zmienić „gwiazdy”, czyścić przewody olejowe w harmonogramu lub wykonywać wszystkie te czynności jednocześnie.

Niestabilnej pracy jednostki napędowej jest brak oleju, głównie ze względu na fakt, że mechanizm czasowy jest zbyt skomplikowana i dosłownie „nadziewanych” serii skomplikowanych zespołów.

Sprawdzić poziom oleju i utrzymywać go w wymaganej ilości.

czujniki silnikowe

Silnik 5FW EP6 wyposażony w szereg czujników, które monitorują jego działanie i wykrywanie usterek w działaniu na pierwszy znak. Zamontowane na silniku takich czujników:

 • monitoruje ciśnienie oleju;
 • detonacji;
 • impulsy;
 • tlenu;
 • monitoruje temperaturę czynnika chłodzącego;
 • termostat;
 • regulacji położenia wałka rozrządu.

Być może głównym elektroniki silnika jest przełącznik, a sprzęgło. Te czujniki silnika EP6 pomaga kontrolować układ napędowy.

Stabilnej pracy utrzymania pojazdu czujnik powinny być przeprowadzane regularnie. Ponadto, konieczne jest, aby monitorować stan elementów mechanicznych i zespołów silnika, a także jakość i poziom oleju silnikowego. W przypadku muszą one zostać zastąpione natychmiast z systemem czujników, ponieważ błędne odczyty mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia. Trzeba dodać, że do jakiejkolwiek interwencji w układzie napędowym ER6 powinien przeprowadzić debugowanie elektronicznego, które mogą być wykonywane wyłącznie przez specjalistów posiadających specjalny sprzęt.

żywotność silnika

Z należytą starannością, silnika EP6 do „Citroen C4”, jak również „Peugeot” jest w stanie uruchomić się kolejność 150-200 tysięcy kilometrów. Aby silnika i po osiągnięciu wskaźniki te pozostawały na „realną” państwa, konieczne jest, aby przestrzegać kilku zasad i zaleceń:

 • Powinno być co 8-10 tysięcy kilometrów wymienić olej silnikowy, a więc konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jego znaku (w szczególności, jest ona zalecana całkowita ENEOS 5W30). Warto również śledzić i jakość paliwa (AI 95-98).
 • Musimy rozwijać zwyczaj przeprowadzać regularne kontrole i pełną diagnostykę pojazdu. Tak, ten etap wymaga czasu i prowadzi do pewnych kosztów pieniężnych, ale będą znacznie większe podczas remontu silnika.
 • Zużyte i blisko do noszenia przedmiotów należy niezwłocznie wymienić.
 • Warto zwrócić szczególną uwagę na stan czujników silnika. Dostarczają one informacji o stabilności pracy silnika, a także pojawienie się ewentualnych usterek i awarii.

Stosując się do powyższych zaleceń, można wydłużyć żywotność silnika dobrej EP6 na 50-100 tysięcy kilometrów. Być może, to urządzenie będzie „jeść” trochę więcej oleju, a silnik będzie pracował stabilnie i skutecznie.

opinie

Według właścicieli samochodów, wydajność silnika, aby spełnić wszystkie wymagania nowoczesnych silników. Jednak niektórzy wskazują, że konieczne jest, aby systematycznie zmienić czujnik temperatury płynu chłodzącego. Także w internecie pojawiają się skargi na hałas, że silnik produkuje z intensywnego użytkowania. Niektóre zauważyć wyraźnie słyszalny działanie silnika w samochodzie. Jednak stwierdził żywotność silnika działa prawidłowo. Pomimo tego, niezawodność mechanizmu pozostaje niepewna.

wniosek

Silnik EP6 w Peugeot, Citroen, samochody Mini Cooper i inne modele są niezwykle popularne. Popyt ten jest ze względu na fakt, że silnik jest wystarczająco zaawansowanych technologicznie, wydajny, spełniający europejskie standardy ochrony środowiska, ale również dość dobre właściwości energetycznych. Istnieją wersje 120 i 150 litrów. Silniki są dość wiarygodne. Wynika to z faktu, że zostały one stworzone wspólnie przez „Peugeot” i „BMW”.

Gdy wszystkie zalety silnika wadą jest „zły humor”, jak jakość paliwa i oleju oraz warunków eksploatacji. Silnik do stabilnej pracy wymaga szczególnej uwagi: Diagnostyka i regularnej konserwacji zwiększa żywotność silnika. Na przykład, olej należy wymieniać co 10 tysięcy kilometrów, zamiast deklarowanej przez producenta 20 i świece do wymiany po 25 tysięcy kilometrów przebiegu dróg. Po uruchomieniu silnika „ucieka” 50 tysięcy kilometrów należy rozważyć przeprowadzenie diagnostyki zespołu napędowego i manipulacji, aby wyeliminować wszelkie problemy. Dzięki odpowiednim czasie diagnostyki i konserwacji, jak również korzystania z wysokiej jakości paliwa i oleju silnikowego może pracować około 200 tysięcy kilometrów bez poważnych problemów. W ogóle, zasób jednostka jest 300-350 tysięcy km.