634 Shares 2263 views

Winogrona są chorzy? Pleśni: leczenie chorób przyczyny i zapobieganie

Większość chorób winorośli, zdolne do niszczenia uprawy lub znacznie zmniejszyć właściwości jakościowych owoców. Z tego powodu walka z nimi jest niezwykle ważne. Wśród chorób najczęściej pleśń winogron. Leczenie tej choroby jest przeprowadzane zgodnie z procedurą określoną w zwalczaniu infekcji grzybiczych roślin.


choroby roślin – w wyniku działań infekcji. Powodem dla rozwoju chorobotwórczych zarazków może być mikroorganizmy przebieg (infekcja) zdrowa roślina od pacjenta. Ponieważ rozwój chorób wpływających na klimat, właściwości gleby i innych warunków wzrostu roślin. Mikroorganizmy, szkodniki mogą rozwijać się w glebie w uszkodzonych obszarach zakładu lub w niekorzystnych warunkach pogodowych. Najbardziej niebezpieczne dla rodziny Winogradow są pasożytnicze organizmy grzybowe. Grzybowych chorób roślin spowodowanych przez szkodliwe szkodniki.

Chroni winogron: choroby i leczenie mączniaka rzekomego

Specjalne ryzyko grzybicy jest szybkie rozprzestrzenianie się infekcji. Są one w stanie spowodować znaczną szkodę zakładu przez kilka tygodni i suchych winorośli na 1-2 sezony. Szybkość rozprzestrzeniania się choroby zależy od rodzaju zakażenia i warunków pogodowych. Na przykład, pleśni (grzyby z mączniaka rzekomego) są rozmieszczone w deszczowej pogody, w tym Oidium while (grzyb untsinuly winogron) podczas rozwoju całkowicie ustaje deszcz.

Środki przeciw chorobie musi uwzględniać występowanie infekcji w strefie wegetacji. W środkowej i południowej części Rosji często źle pleśni winogron. Leczenie zakażeń grzybiczych jest następujący:

  • Środki zapobiegawcze – natryskowe leków anty-grzybicze, przycinanie zbędnych pędów winorośli, pończoch usuwanie porażonych liści i gałęzi, usuwanie chwastów, itp..
  • utrzymanie i wzmocnienie tła rolnej;
  • zapobiegania rozprzestrzenianiu chorych roślin i owoców – kwarantannie.

Pleśń – najbardziej niebezpieczna choroba grzybowa

Mączniak – pleśń, która patogenem jest vitikolya grzyb plazmopara. Ten typ choroby jest największym zagrożeniem dla europejskich odmian winorośli. Pasożytniczy organizm wpływa na każdy zielony winorośli: pokrywę liściastych, organów wegetatywnych, pąki i owoce.

Uderzanie pąki i jagody, grzyby całkowicie niszczy uprawy. Liściaste pnącza pokrycie pod wpływem grzyba wysycha, to nie jest jej osiadanie. Gwałtowny spadek w obszarze powierzchni liścia zakłóca prawidłowe dojrzewanie owoców. Berry krzewy pacjenci tracą wartość odżywcza i słodycze roboty wino z nich kwaśny smak. winorośli dojrzewają pacjent źle to wpływa negatywnie na odporność na zimno tuleja zimowym.

Grzyb, wpływając na roślinę, zwłaszcza szybko rozwijających się młodych kwiatostanów na oddzielnych szypułek lub grzbietów. Obszary chore stają się brązowe, wszystkie jajnika z kwiatostanów, które są poniżej matrycy. Pod wpływem deszczu grzyba aktywnie rozprzestrzenia się i niszczy roślinę.

Warunki dystrybucji pleśni

Grzybica zimuje jako zarodników na opadłych liści winogron i gleby. Na wiosnę, gdy podłoże staje się bardzo wilgotne i temperaturę utrzymuje się przez 7-8 dni w temperaturze 10 °, to jest pęcznienia oraz kiełkowanie zarodników grzybów.

Gdy są one w wilgotnym środowisku lub kałużach deszczu, zaczynają aktywnie rozwijać. W procesie tworzą środowiska dla tworzenia zarodników (zoosporangia). Gdy tworzą się zoospor, są przenoszone przez wiatr na krzakach pasożytów i grzybów zaczyna infekowania puszysta pleśń winogron. Leczenie, opis choroby i jej zapobiegania rozważy dalej.

Opis pleśń

Wizualnie, rozwój choroby zaczyna się od małych plastrów żółtego, z czasem pokrywających całą powierzchnię blachy. Wskazanie rozprzestrzeniania się choroby jest pojawienie się białego pistoletu w dolnej części arkusza utworzonego po deszczu. Zainfekowane liście żółkną i giną całkowicie. Rozpoznać pleśni na winorośli może być w miejscach, takich jak małe kropki brązowawy odcień.

Największe niebezpieczeństwo stanowi mikroorganizm dla młodych kwiatostanów, jak tworzy się na ich powierzchni zarodnikowania grzyba. Młode pąki pod wpływem mączniaka rzekomego giną – jagody są czarne, marszcząc brwi i kruszyć. Rozprzestrzenianie się choroby jest zatrzymywany w suchym upałów temperatur powyżej 30 ° C.

Ogólne zasady kontroli choroby

Jeśli pleśń winogron zakażonych, leczenie prowadzi się przez opryskiwanie pestycydów niszczy pierwotne ogniska zakażenia. Przed winogron zaczyna drzewa, krzewy opryskano związków przeciwgrzybiczych. Kolejnym etapem natryskiwania rozpoczyna się natychmiast po rozpoczęciu kwitnienia i wyglądu małych jagód (rozmiar główki zapałki). Rozważenia sposobów radzenia sobie z chorobą bardziej.

Sposoby przeciwdziałania pleśnią

Głównym etapem organizacji walki jest zapewnienie warunków, które zapobiegają rozwojowi choroby. Zakażenie, sprzyjanie rozwojowi pleśni, żyje w wilgotnych miejscach, na nizinach, które od dawna opóźnionych kałużach deszczu, rosy i mgły. Kompleks agronomiczne praca przyczynia się do lepszego odpowietrzania zakładów i zapobiega gromadzeniu się nadmiaru wilgoci w pobliżu winorośli.

Jak już wspomniano, zarodniki pleśni zimuje w opadłych liściach winogron. Jesienią, po zbiorach, liście mają być spalone.

Opryskiwanie winorośli trucizny, zabija grzyby, – najskuteczniejszego sposobu zachowania zbiorów. Z reguły są one wykonane z 1% roztworu ciekłej Bordeaux. Aby zastosować pierwsze rozpylanie roztworu z 0,5%, to dalsze przetwarzanie odbywa się wraz ze wzrostem stężenia w zakresie od 0,75% do 2%. Niska zawartość substancji czynnej nie daje roztwór przeciwgrzybiczych liści oparzeniowych i pędy są zakażone mączniaka rzekomego winogron. Leczenie (zdjęcie poniżej procesu wykaże) polega na rozpylaniu winorośli mieszaniny ze zbiornika, w celu zapobiegania zakażeniu.

Przeciwgrzybicze natryskowe winogrona mieszanki

Istnieją różne metody tradycyjne i leki do zwalczania mączniaka rzekomego winogron. Leczenie skuteczne środki zaradcze ludowej jako profilaktykę. Skuteczna metoda leczenia – rozpylać roztworów zawierających składniki aktywne chemicznie. Przeciwgrzybicze roztwory zawierają cynku i siarczanu miedzi. Najłatwiej dostępna i skutecznym środkiem jest Bordeaux ciecz do opryskiwania płynu.

Mieszaniny zawierające różne komponenty do opryskiwania roślin, zwany zbiorników. mieszanki zbiornikowe do leczenia mączniaka rzekomego winogron zawierają substancję czynną – siarczan miedzi. Zawiesinę mieszaniny bordeaux płyn składa się z gaszonego wapna w wodzie wapno siarczan i miedzi.

Cechy mieszaniny aktywnego składnika Bordeaux

Należy pamiętać, że roztwór o stężeniu większym niż 3% siarczanu miedzi może spalić powierzchni liści winorośli. Prąd główny składnik Bordeaux płyn charakterystyczne szybkiego rozpuszczania się w wodzie, a więc deszcze w krótkim okresie czasu mieszaninę terapeutycznego usuwany z powierzchni winorośli.

Do roztworu siarczanu miedzi, tak długo jak to możliwe, które posiadają na powierzchni roślin, nie należy mieszać z wodą i mleka wapiennego. Wapno neutralizuje ciekły kwaśny siarczan miedzi staje się lepki i kleisty. Przywiązanie do liści winorośli, substancja przytrzymany dłużej na powierzchni pod wpływem deszczu.

W celu skutecznego zwalczania pleśni winogron, leczenie powinno być przeprowadzone środki, które są wykonane ze standardami technologicznymi. Wartość mieć cechy jakościowe wszystkich komponentów.

Zwrócenie uwagi na główny aktywny składnik – siarczan miedzi, należy upewnić się, że proszek nie zawiera zanieczyszczeń osób trzecich, a jego kolor jest jasny niebieski. Wapno do sporządzania roztworu do zarówno nawilżona i wapna palonego. Jednak najlepiej jest przeprowadzić hartowanie w procesie przygotowania roztworu. To svezhegashenoy wapno zapewnia lepszą przyczepność leku do powierzchni liści winogron.

Roztwór mieszaniny Bordeaux proporcje

Wszystkie preparaty do leczenia mączniaka rzekomego na winogrona mają ustaloną bezpiecznego stężenia składnika aktywnego. Stężenie siarczanu miedzi w roztworze mieszaniny Bordeaux może wahać się od 0,5% do 3%, o wysokiej zawartości substancji aktywnej liście spalania. Aby przygotować 10 litry preparatu o stężeniu 1% substancji czynnej powinny 100 g wapna palonego , a także samą siarczan miedzi. Mieszanie prowadzi się w pojemniku, który to materiał jest odporny na reakcji chemicznej i nie reaguje ze składnikami w roztworze. Najlepszym rozwiązaniem – pojemnik szklany lub ceramiczny niedopuszczalne stosowanie pojemników ocynkowanych lub metalowych.

Aby przygotować mieszaninę rozcieńczono litr siarczanu miedzi gorącej wody. Gdy proszek rozpuszcza się, przelewa się do zbiornika do innego 5 litrami zimnej wody. Osobno, 100 g przygotowanego gaszenia wapna działać, po czym dodaje się pozostałą ilość wody i objętość zaprawy do 5 litrów. Preparat filtra wapna. Otrzymany mleczny wapna dodaje się stopniowo do roztworu siarczanu miedzi. Proces łączenia składników towarzyszy ciągłym mieszaniu.

Będzie zrozumiałe, że zawiesina wapna dodaje się roztwór siarczanu miedzi, a nie odwrotnie. Z niezmniejszonego sekwencjonowania otrzymaną zawiesinę będzie nieskuteczna w zwalczaniu pleśni, aktywne składniki będzie się osadu.

Charakterystyka odpowiednio przygotowany preparat

Bordeaux płynny roztwór, który otrzymuje się zgodnie z technologią ma niebieski kolor i strukturę błony śluzowej przylega do palców. Kolor może sygnalizować stężenia substancji czynnej. Na przykład, kolor zielony oznacza siarczan miedzi dodaje się w nadmiarze, oraz rozpylania cieczy oparzenie liści winogron.

Grape mączniak rzekomy chory? Leczenie: jak przeprowadzić mieszankę przetwarzanie Bordeaux?

Należy pamiętać, że nadają się tylko do obróbki świeżo przygotowanego roztworu winogron. Mieszanina bordeaux podczas przechowywania traci korzystne właściwości i staje się obojętny na pasożyty grzybiczych.

Jeżeli oględziny wykazały, że cierpi na mączniaka rzekomego winogron, traktowanie roztworu mieszaniny Bordeaux jest rozwiązaniem optymalnym. Aby zapewnić bezpieczeństwo gotowane oznacza to krótko zanurza metalowy gwóźdź. Jeśli usuniesz ten gwóźdź, nie jest objęty dotyku, rozwiązanie jest bezpieczne dla roślin. Pojawienie się drobnych ziaren na powierzchni paznokcia do powiedzenia na temat złej jakości ciekłego Bordeaux i dużej zawartości substancji czynnej. W tym przypadku, należy rozcieńczyć zaprawą wapienną.

Jednak szkody winogron jest również zdolny bordoska przygotowanego zgodnie z technologią, jeżeli rozpylanie przeprowadza się w gorącym dniu, następnie opadami. W celu zminimalizowania ryzyka oparzenia w zakładzie, przetwarzanie odbywa się o świcie lub o zachodzie słońca.

Profilaktyka chorób wirusowych i grzybiczych winogron

Maksymalne działanie podano działania zapobiegające grzybiczych i chorób wirusowych. Konserwacja prewencyjna prowadzona jest w okresie trzech sezonach: wiosną, latem i jesienią. W tym czasie, hodowcy podlać krzewy winorośli, wyciąć i zwiększenia żyzności gleby, nawożenie gleby.

Przed natryskiem winogrona trzeba usunąć uszkodzone liście, pędy przyciąć dodatkowych, a tie rod. Śmieci w postaci zainfekowanych liści i pędów choroby muszą spalić, aby zapobiec rozwojowi infekcji.

Dbanie o winogron przed zbiorem

Jest niezwykle ważne, aby przestrzegać traktowania mączniaka rzekomego na winogrona w lipcu. W lecie, przed zbiorami plantatorzy wykonywać podstawowe krzewów natryskiwania. Rozwiązanie przetwarzanie wykres mieszanina Bordeaux – co 3 tygodnie, począwszy od początku lipca. Spryskiwanie winogron leki przeciwgrzybicze kończy się w pierwszym tygodniu sierpnia i nie jest prowadzona przed przycinania winorośli.