851 Shares 5817 views

Karton jak zmontować własne ręce: rysunki, wymiary

Moduł niestandardowy wirtualna rzeczywistość – marzenie niejednego dzieciństwa i postęp już zbliżył się do tworzenia takich urządzeń. W 2014 roku, programiści Google zaprezentowali światu wspaniały wynalazek stosując konwencjonalne możliwości smartfonów na platformie Android. Prawo na konferencji każdy uczestnik może gromadzić tektury i kilka głowy wyświetlacz montowany prostych detali i docenić uroki trójwymiarowych grafik i otoczenia wideo można oglądać na wszystkich 360 stopni widoku.


Wirtualna rzeczywistość na tanie

Google Tektura nie stać się przełomem technologicznym, wyświetlacz Head-zamontowana, istnieje już dość dawno, w rzeczywistości, wiele dzieci są znane urządzenie do oglądania trójwymiarowego obrazu. Zdolność smartfony nawigować w przestrzeni teraz zbyt mało osób może być zaskoczony, nie zaskoczył coś innego publicznego. Prostota i dostępność wzornictwa – to naprawdę zasłużył uwagę ponadto, twórcy udało się daty, aby zwolnić pewną liczbę aplikacji, które korzystają z tego urządzenia przez zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości.

Programiści Google kartonowe zostały otwarte całą dokumentację techniczną dla danego urządzenia, nie chciał sprzedać swój wynalazek, a producenci natychmiast wziął się ten pomysł. W chwili obecnej istnieje wiele różnych modeli z plastiku, tektury, a nawet skóry. Na około 20 $ można kupić zestawy tekturowych takich jak te, które zostały po raz pierwszy zaprezentowane na konferencji Worldwide Developers w czerwcu 2014 r. Ponadto, instrukcje i schematy są dostępne dla każdego, i nie trudno będzie zebrać Karton własne ręce.

materiały

Ceny za kartony, oczywiście, jest dość znaczna, ale zanim to zrobisz Karton swoje ręce, należy wiedzieć, gdzie znaleźć lub zakupu innych materiałów. Potrzebujemy:

 • Smartfon oparty na systemie operacyjnym Android z ekranem o bardzo wysokiej rozdzielczości.
 • Karton o grubości 1,5-2 mm i o ćwierć kwadratowych powierzchni.
 • soczewki optyczne.
 • Taśma trzymać urządzenie do głowy.
 • gumka.
 • Kawałek rzep tekstylnym.
 • Dwa magnesy.
 • NFC-tag.

Części elektroniczne – potężny inteligentny telefon

Zbadajmy teraz wszystkie składniki z punktów, wychodząc z odpowiednich modeli smartfonów. Każdy może znaleźć wymyślone przez twórców zbudować własnymi rękami Google Karton rysunki. Wymiary telefonu nadają się te wersje są ograniczone do szerokości 2,0 pkt do 83 mm i przekątnej do 6 cali. Dla innych rozmiarach będą musieli przemyśleć własnej konstrukcji wybierając odległość od soczewki empirycznie lub szukać opcją gotowych produktów w sklepie. Dodatkowe wymagania dla 3D okulary i umieszczenie ekranu urządzenia. Pamiętaj, nie jesteś po prostu będzie spojrzeć na ekranie telefonu w bardzo bliskiej odległości, i uzyskać wzrost przez obiektyw. Oczywiście, tym lepszy ekran, tym mniejszy dyskomfort. W tej chwili można korzystać z inteligentnych telefonów opartych na systemie iOS 6.0 i wyżej (iPhone 4) lub Windows Phone 7.0 lub wyższy, ale cały system został zaprojektowany specjalnie dla systemu Android 4.1. Pobrać dowolny VR-aplikację i sprawdzić zgodność smartphone, obracając ją i obserwując obraz.

materiał obudowy

Karton fundamentach odebrać nasz punktów jest łatwe, odpowiednie parametry mają duże pole pizzy. Ponadto, karton można kupić w sklepach dla robótek lub demontować żadnego pola bezhoznuyu spod urządzenia. Zbyt gruby karton będzie niewygodny do cięcia i wyginać, natomiast cienka, najprawdopodobniej, nie będzie trzymać obiektyw i smartphone sztywno ustalonej pozycji na głowie.

optyka

Z obiektywami będzie to prawdopodobnie najtrudniejsza, ale jest najważniejszym materiałem 3D-okulary. Google zaleca stosowanie soczewek do kartonu o ogniskowej 45 mm, odpowiednio, rozmiar wirtualnej rzeczywistości okulary się na stronie są przeznaczone tylko dla obiektywów z naciskiem. Tak więc, pożądane jest zastosowanie innych soczewek, a może to system z dwóch lub większej liczby soczewek okularowych każdy nieuchronnie odległości migracji do oka a ekranem, a tym samym do zmiany całej struktury. Jeśli czujesz się na tyle pewnie, że jest to konieczne do eksperymentowania, ale jest o wiele łatwiej zamówić soczewki.

Mocowania

Jako załącznik do głowy, można użyć szmatki lub elastyczny pasek z rzepem. gumka na łatwe do znalezienia mieszkania i zastąpić i to jest łatwiejsze. Po zmontowaniu, cała struktura jest potrzebna tylko do utrzymania kształtu. można po prostu przykleić 3D-okulary na wszystkich stawach po ustawieniu obiektywu za pomocą kleju lub taśmy. Dwa rzepy rozmiar będzie potrzebna 15×20 mm w celu zabezpieczenia zamkniętej pokrywie z włożonej smartphone. W przypadku braku takich, istnieje wiele opcji do mocowania pokrywy kartonu, najważniejsze – aby upewnić się, że smartfon nie spadnie w korzystaniu z 3D-okulary.

Dodatkowe kontrole

magnesy są potrzebne, aby obudowa opcja sterowania przycisk 3D-zestaw słuchawkowy, i są odpowiednie tylko dla smartfonów z wbudowanym magnetometru. Podczas tworzenia kask na rozprawie nie warto tracić czasu i pieniędzy na znalezienie odpowiednich magnesów. Przycisk ten może być dołączony do wirtualnej rzeczywistości oddzielnie okularów po dokładnym testowaniu urządzenia, lub nie go zainstalować. Dla długoterminowych 3D okulary trzeba będzie magnes neodymowy i pierścień magnetyczny dysk ceramiczny, zarówno o wielkości nie większej niż 3×20 mm. Można również wyciąć otwory i zarządzać smartphone palce.

NFC-naklejka przyklejona do wewnętrznej strony okularów, dzięki czemu smartfon, aby automatycznie uruchomić żądaną aplikację. Można go znaleźć, być może, w telefonach komórkowych lub w sklepach internetowych sklepach, jest to również nie musi, i można już umieścić go na później.

Narzędzia i sprzęt bezpieczeństwa

Narzędzie do pracy będzie potrzebował najbardziej prosta:

 • Google Tektura szablon. Rysunki są w artykule.
 • Ostry nóż, nadaje trwały biurowych. Tektura trzeba wyciąć wyraźny wzór linii, zwłaszcza rowki i otwory, tak, że nie będzie radzić sobie nożyczek.
 • Taśma klejąca lub klej.
 • Twarda.

Google twierdzi, że od dłuższego nożyczek, nie powinniśmy się oszukiwać, cienkie szczeliny i blokowania szczelin jest o wiele łatwiejsze do cięcia ostrza.

Konstrukcja skręca wzmocnione żeberka wzmacniające w środku, dzięki czemu nie ma dużej różnicy, całe Dociąć wzór z długiego kawałka tektury lub zmontowany z części 2-3, umieszczając je razem z taśmą. Podczas cięcia z zegarkiem noża ostrożnie, tak aby nie porysować stole lub podłodze, wziąć w tym celu specjalny deska, na przykład, do cięcia z kuchni. Szczególną ostrożność należy przystąpić do otworów cięcia soczewki do soczewki i leżą w tej samej płaszczyźnie prostopadłej do widoku.

składanie

Zmontowanie się do rysunków, wzmocnienia ramy ze taśmę klejącą i dokładnie śledzić położenia obiektywu. W pozycji zablokowanej pocałunku tekturowe twarde soczewki, dzięki czemu nie przesuwają się względem siebie. Ponadto należy skleić w rzepy na krawędzi górnej i na stronie wewnętrznej pokrywy, a wdrażany magnesów. Na tym etapie jest to już możliwe, aby spróbować 3D-okulary-to-head, aby ustalić miejsce ewentualnego otarcia skóry. W przypadku długiego oglądania filmu, na przykład, te terminy mogą być denerwujące, jednak dodatkowo można układać je na cienkie paski pianki.

Warto?

okulary 3D-ready, w lewo, aby je naprawić na głowie lub gumowy pasek wyboru, wklej smartphone z aplikacji 3D i cieszyć się wirtualną rzeczywistość. Jeśli chodzi o koszt otrzymanego urządzenia, istnieje wiele gotowych zestawów kosztować mniej niż $ 10 propozycji. Uratuje tylko wtedy, gdy wszystkie elementy są pod ręką i są w zasięgu ręki. W przypadku zamawiania części zamiennych, biorąc pod uwagę różne koszty wysyłki i czas realizacji, jest nieco droższy niż zakup całego zestawu. Oczywiście, jeśli pies gryzie 3D-okulary, bo siedział w wirtualnej rzeczywistości, zamiast nakarmić lub spacer psa, można łatwo zebrać nowe, korzystając z instrukcji powyżej, a pozostałe części. I podczas gdy szukasz wymienić uszkodzoną płytę przywrócić Tektura swoje ręce, i można chodzić z psem i paszy.

możliwości urządzenia

W tej chwili nie ma już spora ilość zoptymalizowane dla Google Kartonowe aplikacji i kilku filmach. W słuchawki z wirtualnych okularów rzeczywistości może całkowicie zastąpić dobrą 3D kino i gry dla użytkowników, mimo jego prymitywizm, możliwość dodawania silne poczucie obecności i atmosfery. można zauważyć, dla rzemieślników i hobbystów szereg problemów technicznych, możliwe jest Okulary kartonowe połączenia z komputerem w użyciu wirtualny moduł rzeczywistość gier. To miejsce, gdzie naprawdę wciągające.