311 Shares 6846 views

Woskowanie bikini w domu

Obecnie kosmetologia oferuje wiele skutecznych metod usuwania niechcianego owłosienia twarzy, a zwłaszcza w strefie bikini. Najbardziej poszukiwane i popularną metodą jest woskowanie.


Ta usługa jest dostępna w prawie wszystkich nowoczesnych salonów kosmetycznych jest. Ale nie wszyscy klienci mają możliwość stale odwiedzenia centrów kosmetycznych. Dlatego oferujemy opis technologii oraz podstawowe etapy procedury w domu.

Woskowanie okolic bikini jest jednym z najtrudniejszych i bolesne w dotyku. Fakt, że skóra w miejscu nie jest elastyczna, szybko i łatwo rozciągnięty. Jest w złym prowadzeniu sesji jest bardzo łatwo zranić. Aby osiągnąć zadowalający efekt należy przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze, zaleca się używać czyjejś pomocy (znajomi, siostry i tak dalej). Jeśli nie jest to możliwe, to trzeba być bardzo ostrożnym i schludny. Fakt, że procedura ta, jak wspomniano, jest to bardzo bolesne. Kiedy prawidłowo przeprowadzone zabiegi mogą pojawiać się nie tylko niewygodne, ale także stan zapalny.

Po drugie, w celu zapobiegania występowaniu odczynów alergicznych zaleca się test tolerancji i wrażliwości przed pierwszym zabiegiem.

Po trzecie, jakość może jedynie usunąć takie włosy, których długość jest nie mniejsza niż pięć milimetrów. Ze względu na krótki będzie bardzo trudno się pozbyć za pomocą depilacji. W tym przypadku trzeba znaleźć inny sposób, na przykład, aby zastosować brzytwę.

Po czwarte, gdy ma do czynienia z usuwaniem włosów bikini jest konieczne tylko gorącym woskiem. Zaleca się umieścić na niewielkim odcinku cienką warstwą, a na wierzchu położyć specjalną szmatkę.

Po piąte, nie wolno ciągnąć się na pasie tkaniny lub papieru. Trzeba szybko i bardzo ostre ruchy.

Po szóste, między paskiem i naoliwione ciało woskiem nie powinno być żadnych przestrzenie powietrzne.

Po siódme, zaleca się, aby w domu woskowanie przy użyciu folii w swoim rodzaju. Jest to bardzo wygodne w użyciu, ponieważ jest zarówno serwetka i depilatory.

Po ósme, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę zaleca się użycie przeciwbólowe. Może to być preparat do użytku zewnętrznego, albo do tabletkowania (należy przez czterdzieści minut przed badaniem).

Jeśli usunięcie wosku włosy były wykonane prawidłowo, efekt jest trwały, to wystarczy na miesiąc. Ale musimy być przygotowani, aby zapewnić, że zostaną usunięte wszystkie włosy, w tym włosy mieszkowe podczas tej procedury. Ten ostatni, ze wzrostem będzie wystarczająco sztywny.

Dla procedury, istnieje szereg przeciwwskazań:

  • Cukrzyca, w którym nawet najmniejsze uszkodzenie skóry nie goi. Istnieje zatem ryzyko powikłań septycznych.
  • Tworzy się na powierzchni skóry, brodawczaków, brodawek i moli.
  • Obecność wyraźny żylaków.
  • Nie nietolerancji lub alergii na składniki środków.

Jak pokazuje praktyka, najbardziej skutecznym i najbezpieczniejszym sposobem usuwania włosów w okolicy bikini jest domem woskowanie. Opinie pozytywne konsumentów.

Trzeba tylko wziąć pod uwagę zasady proceduralne oraz główne etapy woskowania, jak opisano powyżej. Ale, oczywiście, w tym przypadku trzeba będzie umiejętności. Po raz pierwszy do osiągnięcia ideał i doskonałe wyniki są podatne na uszkodzenia. Ale po zdobyciu doświadczenia, co będzie znacznie lepiej i szybciej. Dlatego kobieta będzie łatwo i szybko poradzić sobie z niechcianymi włosami.