134 Shares 3363 views

Ból w lewej stronie klatki piersiowej: przyczyny i rodzaje wyświetlaczy

Jeśli wystąpią takie objawy w pierwszej kolejności uważamy, że to się dzieje w sercu. Ale w przypadku niektórych chorób żołądka lub z zaburzeniami aktywności ruchowej w procesie dróg żółciowych może również pojawić się ból w lewej stronie klatki piersiowej. Odczucia w rozwoju anginy tłoczenie, wyciskanie lub pieczenie, a także może wystąpić za mostkiem, wokół serca, a czasem dać w ręce. Mimo to, jeśli dyskomfort tam, to nie musi sygnalizować odchylenia w korpusie głównym.

Serce w niebezpieczeństwie, czy nie?

Prawie każdy przynajmniej raz w życiu doświadczył bólu w lewej stronie klatki piersiowej, aw szczególności – w miejscu, gdzie jest serce. Takie uczucia są zmuszeni, aby przyciągnąć uwagę i troskę więcej niż w podobnym bólu w innych częściach ciała. W ten sposób nasze ciało reaguje na wszelkiego rodzaju problemy w miejscu głównych ludzkich „Szczegóły”. Nie na darmo niebezpieczny objaw staje się najczęstszą przyczyną ludzi, wołając o pomoc do lekarzy. Charakterystyczny ból w lewej stronie klatki piersiowej są możliwe w przypadku zapalenie osierdzia i mięśnia sercowego. Szczególnie wrażenie często pojawiają się w pobliżu serca w nadciśnieniu w trzecim etapie. Choroba ta powoduje zwiększenie ciśnienia w tętnicy i zaburzenia prądu krwi, które występują ze względu na wyraźne nieprawidłowości w różnych narządach.

Szczególnie nieprzyjemne objawy

Jeśli ból po lewej stronie klatki piersiowej, może to być wywołane przez różne czynniki. Te odczucia są podzielone na sercowych i sercowe. Bóle wynikające ze stanu techniki, oczywisty sposób zróżnicowany. Mogą być przebijania, kompresy, pekuchimi, pieczenie, bolesność, ciągnięcie, Pierce. Obszar ich wyświetlania zmienia się także. Odczucia mogą występować zarówno na małej powierzchni korpusu i rozprzestrzeniać się na klatce piersiowej całkowicie i daje do ramion, szyi, ramieniu, na łopatki w żołądku, a nawet w dolnej szczęce. Czas trwania dolegliwości bólowych nie można przewidzieć – od kilku minut do wielu dzień i noc, zmieniają swoje wyrażeń podczas oddychania lub zmiany pozycji ciała, kiedy ruch barków i ramion. Czasami te nieprzyjemne odczucia wynikają ze względu na stres fizyczny lub emocjonalny, niekiedy – podczas posiłków lub w pełnej ciszy.

przyczyny

Powody, dzięki którym ból w lewej stronie klatki piersiowej, bardzo dużo. To może być problem w żebra i kręgosłup, jelit i żołądka, nerwicy i tak dalej. Najczęstsze przypadki w praktyce lekarskiej, w którym pacjenci skarżą się na ból w lewej stronie klatki piersiowej, co następuje:

– zawał mięśnia sercowego w ostrej fazie i angina;

– zapalenie osierdzia i wiązka tętniak aorty ;

– zapalenie płuc lub zator tętnicy płucnej tętnic;

– spontaniczne zapalenie opłucnej i odma;

– choroby refluksu żołądkowo-przełykowego ;

– rak przełyku, zapalenia przełyku, skurcze przełyku, choroba Tietze;

– osteochondroza szyi;

– półpasiec i inni.