266 Shares 4200 views

Jak ustawić antenę satelitarną na własną rękę

technologie informacyjne wpływają teraz szybko się rozwija, dając więcej możliwości dla współczesnego człowieka. Mimo stopniowego rozwoju telewizji internetowej, na pierwszym miejscu w popularności i jakości transmisji jest nadawanie satelitarne, jak to może dać jasny obraz cyfrowego obrazu o każdej porze dnia i nocy. Dlatego wielu ludzi myśli o tym, jak ustawić antenę satelitarną, i czy jest to możliwe do przeprowadzenia we własnym zakresie. Odpowiedź tutaj jest tak, ponieważ jest to dość dostępne dla każdej osoby podlegającej kontroli do konfigurowania technologii satelitarnych urządzeń.


Tak, przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że najbardziej popularne satelity, które są nadawane na bieżąco 73 kanałów w języku rosyjskim Sirius, Amos i Hotbird. Główną zaletą płyty instalacyjnej jest jego cena, bo prędzej czy później są w pełni zrekompensować koszt sprzętu satelitarnego. Mimo wszystko, większość kanałów telewizyjnych nadawanych bez szyfrowania i dlatego całkowicie za darmo.

Jak ustawić antenę satelitarną, i że potrzeba do tego? Aby podkreślić tę kwestię, zaczynamy z zestawem standardowym zestawie anteny satelitarnej:

  1. Wsteczne (płytka) – służy do odbierania sygnałów z satelity i może mieć wymiary od 60 do 129 cm średnicy.
  2. Konwerter – przedstawia urządzenie do przetwarzania sygnału o częstotliwości, w którym urządzenie działa w następujący sposób: – do odbiornika.
  3. DVC – Odbiornik – wykonuje bezpośredni odbiór rozszyfrowanej sygnał z przetwornika i przesyła je do urządzeń cyfrowych (telewizja, plazma, i tak dalej). Ponadto dostarczane są również DiSEq (Diseko), przy czym urządzenie do łączenia wielu konwerterów w jednym urządzeniu, a kable i wsporników. I, oczywiście, nie należy zapominać o jakości urządzenia mocującego, z którymi trzeba będzie wysłać antenę satelitarną w południowo-zachodniej.

Istnieje wiele korzyści, w których można znaleźć odpowiedź na pytanie, jak ustawić antenę satelitarną na własną rękę, ale jeśli wiele z nich analizy, cała praca może zostać zredukowana do kilku krokach:

1. Przygotuj urządzenie do zainstalowania. Na tym etapie, zgodnie z instrukcjami zebrać sobie płytę, trzymając się rękami i wszystkich innych elementów technicznych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co trzeba dokładnie przymocować «F» kabel do złącza w dolnej części tablicy, na odbiorniku. Otwieranie pokrywy znajdziemy ekran, na którym będzie można skorzystać z kilku złącz, z których jeden jest zainstalowany kabel. Po tym, konwerterów jest połączona do Diseko, który z kolei jest zamontowany za pomocą specjalnego łącznika do odbiornika.

  1. Jak ustawić antenę satelitarną, aby otrzymać dobry sygnał i jakość? Teraz jest najważniejszą częścią całej operacji – ustawienie anteny satelitarnej. Tak więc, częstotliwości odbiorczej do strojenia Sirius odbiorniku satelitarnym, w celu prędkość odsłonić 27500, 11766 polaryzacji częstotliwości „N”. Odbiornik zawiera dwa sygnał odbiorczy zespół – czerwony i żółty przedstawia pierwszy Płyty przyłączeniowe, a poziom sygnału. Żółty pasek określa jakość zastosowanego sygnału. Zwykle natychmiast po podłączeniu ostatni czerwony pasek pokazuje sygnał gdzieś na poziomie 35-40%, a żółty zbliża się do zera. Następnie, jakość sygnału jest ustawiony przez obrócenie płyty w celu znalezienia najbardziej odpowiedniej pozycji dla sygnału. Należy włączyć płytę z dostosowaniem odbiornika tak długo, jak jakość sygnału nie wzrasta do 65-70%, co gwarantuje Państwu wysoką jakość obrazu w każdych warunkach pogodowych. Tak więc, w jaki sposób skonfigurować anteny satelitarnej tricolor, teraz wiemy. Aby dodatkowo wzmocnić sygnał powinien konwektory boczne zgodzie z ustawionym w częstotliwości (Amos – 10722 częstotliwości, polaryzacji „H”, druga prędkość 27500; 11034 częstotliwości, polaryzacji Hotbird litery "V", prędkość 27500). Następnie kliknij na przycisk SCAN odbiornik, a system automatycznie wyszuka i przechowywać wszystkie dostępne kanały dla ciebie.

Teraz powstaje pytanie, jak ustawić antenę satelitarną nie jest trudne dla nas, bo, znając konkretnej instalacji całego systemu, prawidłowe ustawienie może być wykonane niezależnie.

Miłego oglądania!