147 Shares 5837 views

Łojotok skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry z głowy – szczególnie choroby. Powodem jego rozwoju to zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych.

Do tej pory eksperci odróżnić suchej i tłustej postaci choroby.

W drugim przypadku, choroba rozwija się w nadczynności (zbyt) aktywnego funkcjonowania gruczołów łojowych.

Suchy łojotok skóry głowy powstaje odpowiednio na zmniejszenie ich funkcjonowanie.

Chorobie towarzyszy nie tylko przez zwiększanie lub zmniejszanie objętości wyładowania z gruczołów łojowych. Są zmiany we właściwościach fizycznych łoju, a także jego skład chemiczny.

Łojotok skóry głowy często rozwija się w wyniku niedostatecznej lub niewłaściwej pielęgnacji włosów. Poza tym, nieprawidłowe działanie gruczołów łojowych często towarzyszą różnym chorobom.

Znaczny wpływ na rozwój choroby mają czynniki genetyczne i endokrynologiczne, stres, zaburzenia czynności jelit.

Łojotok skóry głowy często objawia się w okresie dojrzewania. Warunek ten jest związany z zaburzeniami równowagi fizjologicznej hormonów płciowych. Dzieje się to w momencie, gdy organizm kobiety jest zdominowany przez męskich hormonów, a mężczyzna – kobieta.

Najczęściej choroba jest to forma oleista.

Dodatkowo do zmiany składu łoju jest znacznie mniejsza, a jego właściwości ochronne. Zatem rozwój najbardziej sprzyjające warunki do niszczenia patogenów skóry.

Choroba towarzyszy pogrubienie pokrywy. Skóra staje się błyszczące, tłuste, łatwo zapalnego nastąpić, przedstawił czerwone plamy. W niektórych przypadkach może nawet okładka nabyć niezdrową żółty.

Należy zauważyć, że pierwszy łojotok wpływa na twarz, potem włosy i całe ciało. Często barwowej tłustych skorupę, duże płaty łupież, który składa się z kwasów tłuszczowych i płatki łatwo zeskrobać.

Tłusta łojotok jest często towarzyszy silny świąd i pojawienie się szaro-żółta powłoka na włosach. W ciągu dnia stają się bardzo tłuste, lśniące, czasami nawet przyklejony. Ponadto, włosy zaczynają wypadać bardzo aktywnie.

Łojotok skóry głowy. Leczenie.

Rid form tłuszczowych choroba dwa procentowego roztworu kwasu salicylowego, alkoholowy roztwór oleju Naphthalan lub pasty sulsenovogo. Fundusze są stosowane zewnętrznie. Zaleca się, aby przetrzeć każdy z nich przez miesiąc na włosy i skórę głowy. W przypadku braku jakichkolwiek środków terapeutycznych, łysienie mogą wystąpić w okresie od trzech do pięciu lat.

Aby wyeliminować suchej łojotok siarkowy maści lub zastosowano kwas salicylowy. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić terapię hormonalną.

Zastosuj siarkowy maść na długich włosach zaleca się wstępnie dzieląc je na cienkie nici. Zabieg należy powtarzać przez osiem dni. Dziewiątego dnia, zaleca się, aby nadać włosom przerwę. Dziesiątego dnia, trzeba umyć włosy przegotowanej wody z wykorzystaniem specjalnych szamponów leczniczych. Dalej będzie trzeba kwasu borowego (dwie łyżki (TEA) w 150 ml wody). Jedenastego dnia należy stosować na włosy przed pójściem do łóżka. Po muszą owinąć ręcznikiem i iść do łóżka. Procedurę tę przeprowadzono przez trzy kolejne dni. Zaleca się pozostawić swoje włosy w spokoju na tydzień. Po tym okresie należy je dokładnie umyć.

Według lekarzy, najbardziej skuteczny jest kompleksowe leczenie choroby. Należy koniecznie odnosić się do dermatologa. Specjalista desygnowany potrzeby kontroli, której wyniki będą wybierać optymalną terapię.