671 Shares 2016 views

Jak gotować piwo w domu

Tyle piwosze powiedzieć niedawne pogorszenie odurzający napój, że ich bardzo smutny. Nie należy również zapominać o ciągłym wzrostem cen piwa, co prowadzi do konieczności uwzględnienia, i czy warto go używać, trzeba zapłacić więcej i dostać mniej smaczne i niższą jakość napoju. Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji? Oczywiście istnieje – do przygotowania piwa w domu! Okazuje się, organizować browar domowy każdy może i to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Oczywiście, produkcji piwa w domu wymaga specjalnego sprzętu, wyprodukowane lub zakupione z własnych rąk w firm- producentów. Warto zauważyć, że w dniu dzisiejszym, że urządzenia potrzebne do warzenia w domu, jest dostępny na rynku w szerokim zakresie. I jak różne modele, więc różnią się, a ceny – od najprostszych beczek dla $ 50 do przedstawienia mini browar, których koszt może przekraczać 1000 $.

W odniesieniu do brzeczki, która jest głównym składnikiem zawarte w prawie każdej receptury piwa w domu, możliwe jest również, aby wykonać samodzielnie, można kupić w sklepie.

Tak, jak warzyć piwo w domu, kilka popularnych receptur:

Przepis №1. Piwo otrzymywane ze słodu i chmielu.

Do wytwarzania piwa pochodzi pół wiadra słodu jęczmiennego, który miesza się z dwoma wiadrami czystą wodą. Mieszaninę pozostawiono na noc. Po 12 godzinach mieszaninę wylano do drugiej misce i dodaje się do łyżeczki soli. Przegląd kompozycji w stanie wrzenia przez 2 godziny, a następnie dodano 6 filiżanek chmielu i gotować przez dalsze 20 minut. Płyn filtruje się, chłodzi, a następnie wlewanie go w świeżych drożdży piwnych. Półfabrykatów piwo jest mieszany i lewo przez kolejne 12 godzin. Gotowy produkt jest butelkowane i nawet po 12 godzin, będzie gotowy do użytku.

Przepis №2. Angielskie piwo.

Do wytwarzania piwa według receptury niezbędnej do 4 kg jęczmienia lub owsa, które są suszone w piecu. Po wysuszeniu, ziarna musi uderzać i wlać do głębokiego zbiornika. Uzupełniane 15 litrów uprzednio ogrzanego do 65 ° whith wody. Mieszaninę dokładnie mieszano i pozostawiono na 3 godziny. Następnie woda musi być odprowadzona, a pozostałe ziaren wypełnienia 12 litrów jeszcze gorącej wody, temperatura 75 °. Po upływie dwóch godzin wodę odprowadza się ponownie, a ziarno napełnia ponownie wodą w takiej samej ilości, ale na zimno, która jest również odprowadzany przez 2 godziny. Po tym, wszystko połączone mieszanki wody. Teraz kolej melasy, której hodowane w ilości 6 kg w 20 litrach wody ciepłej. Roztwór ten dodaje się do stopionej mieszaniny z wodą. Następnie, po zmieszaniu składników chmielu dodaje się w ilości od 200 g do kompozycji doprowadza się do wrzenia, po czym chłodzi się w ciągu 2 godzin. Kolejny krok – dodanie drożdży, potrzebują 2 szklanki. Ukończony podstawą piwo miesza się i pozostawia do fermentacji w temperaturze pokojowej. Następnie, piętro wykończone piwo wlewa się do otwartej beczki. Po trzech dniach beczki zamknięto i pozostawiono w ciągu 2 tygodni. Po 14 dni mijają, piwo jest uważany za gotowy.

Przepis №3. Chleb piwo w domu.

Aby przygotować napój zmieszano 800g suszy słodki muffin 100 g cukru, 400 g słód żytni. Otrzymaną mieszaninę ogrzewano w temperaturze wrzenia odrobiną wody, następnie suszyć chmiel w ilości 200 g, a kilka rozdrobnionych papryki, grochu. Drożdże hodowane w ciepłej wodzie, a otrzymaną mieszaninę dodaje się do składu piwa. Dodano do niej wody, gotowane i cały roztwór miesza się aż do czasu nabycia stanu bzdurny. Naczynia owsianka umieszcza się w formie otwartej w ciepłym miejscu i pozostawić na 24 godzin. Następnie pojemnik przegotowanej wody dodaje się w ilości od 4 litrów, i cukier w ilości 100 g. Wszystko to jest dokładnie wymieszano. Pojemnik szczelnie zamyka się pokrywką i umieszcza w piecu z gorącym przez 48 godzin. Następnie płyn jest odprowadzany do pojemnika i dodaje się do pozostałej mieszaniny gorącej wody w ilości 3 litrów. Po upływie 1 godziny od cieczy odprowadza się do pierwszej brzeczki. Otrzymany szlam miesza się i doprowadza się do wrzenia. Usuwane gorącej mieszanki pianowej, po czym jest butelkowanego piwa należy szczelnie zamknąć szczelnie. Po butelki stoją przez 14 dni, piwo jest uważany za gotowy.