574 Shares 3453 views

Wspomaganie kierownicy (GUR) – jest to ważny i praktyczny mechanizm do każdego samochodu

Hydrauliczne wspomaganie kierownicy (WTP) – jest to bardzo istotny element w nowoczesnym designie samochodowym. W chwili obecnej prawie wszystkie zagraniczne samochody są zakończone z tego mechanizmu. Tak, są tam nawet na komputerach domowych posiada takie urządzenie. A niektóre 10-15 lat temu GUR roślin na WHA uznano nieosiągalny luksus, a nawet rodzaj fikcji. Teraz wspomaganie kierownicy jest powszechnie stosowane w świecie samochodów, więc dzisiejszy artykuł będzie przydatny dla każdego, kto posiada takie urządzenie.


GUR – szczegół, które funkcje mają zmniejszyć wysiłek, który stawia kierowcę na tokarce kierownica. Ci, którzy podróżowali samochodów, mocy i bez wyraźnie czuć różnicę w zarządzaniu. Ręce nie męczą stałej „kręci” kierownicy. Ponadto określonej części znacznie zmniejsza wstrząsy transmitowane z koła podczas jazdy na dół. Zgodnie z tym, zawieszenie nie jest tak dużo zużycie. Również ważną cechą jest jego odporność na kole kierownicy przerwę na przedniej osi. W prostych słowach, wspomaganie kierownicy – detal, który utrzymuje kontrolę nad pojazdem w stosunku do kierunku ruchu, jeżeli opona nagle zszedł. Jeśli w takiej sytuacji dostanie samochód bez wspomagania kierownicy, natychmiast przechodzi do rowu, zwłaszcza jeśli igła prędkościomierza off skala do „setki”.

System GUR zawiera następującą liczbę mechanizmów:

  • dystrybutor, który kieruje przepływ cieczy do wnęk systemu;
  • Pompa i utrzymanie założonego ciśnienia cyrkulacji płynu;
  • płyn roboczy, który jest wymagany do nadawania ciśnienie z pompy do cylindra;
  • Przewody łączące, łącząc wszystkie składniki systemu;
  • elektroniczna jednostka sterująca regulowania GUR pracy.

Jest to wszystkie elementy mechanizmu. Podczas interakcji ze sobą, oni sprawiają, że samochód bardziej zwinny i zwrotny, a sama podróż – bezpieczny i wygodny.

Jak zwiększyć żywotność hydraulicznego wspomagania kierownicy?

Jak wiadomo, każda maszyna lub system wymaga regularnego diagnozy i naprawy. Żywotność hydraulicznego wspomagania układu kierowniczego może być kilkaset tysięcy kilometrów. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy cały system jest obsługiwany we właściwym czasie GUR. Stojak kierownicy musi zawsze być w dobrym stanie, kontrola poziomu oleju powinna być realizowana w przybliżeniu 3-4 razy w miesiącu. Nie zapominaj także, że płyn w układzie kierowniczym, Wspomaganie zmieniał się przynajmniej raz na 6 miesięcy. Jeśli następnym razem znajdziesz się obserwując, że olej zmienił kolor, natychmiast opróżnić ją i wlać nowy. Nie dopuścić działanie pojazdu, jeżeli urządzenie GUR zaobserwowano wyciek. I jeszcze jedno: Regularnie sprawdzaj poziom naciągu paska klinowego iw razie potrzeby skorygować.

Tak, mamy zidentyfikowane wagę wzmacniacza hydraulicznego w nowoczesnym samochodzie, dowiedzieć się, jego strukturę i sposoby, w których możliwe jest znaczne zwiększenie żywotności systemu.