870 Shares 2022 views

Leki przeciwhistaminowe dziecko: przegląd i zalecenia

Istnieją sytuacje, że dziecko musi podjąć przeciwalergiczne (leki antyhistaminowe). Na przykład, jeśli dziecko znalezione na ospę wietrzną, pokrzywka, katar alergiczny. Jakie są najlepiej wybrać leki przeciwhistaminowe dla dziecka? Dlatego też, każde pytanie jest podana matkę. Spróbuj zrozumieć.


Co to jest alergia leki

To leki są stosowane w leczeniu alergii. Hamują działanie histaminy, która jest wytwarzana w organizmie człowieka i powodować wiele objawów: świąd, zaczerwienienie, wysypka, i tak dalej. Więc lepiej tłumią niepożądane działanie jest od dawna znane i nowoczesne leki przeciwhistaminowe dla dziecka?

różnorodność

Je podzielić na trzy wytwarzania warunkowego (w zależności od czasu ich produkcji). Tak więc przyjrzeć się bliżej, wszystkie te gatunki.

  1. Leki przeciwhistaminowe są pierwsze pokolenie dzieci. Są to środki "Suprastin", "Diphenhydramine" ( "Diphenhydramine"), "peritol", "Promethazine", "Fenkarol", "Klemastil" ( "Tavegil"), "Diazolin". Są one szybko usuwane z organizmu, dlatego wymagają częstego stosowania. Mieć na układ nerwowy niepożądanych. Dzieci powodować nieporozumienia, zaburzenia koordynacji, zawroty głowy i bezwład. Najlepszym lekarstwem na liście – „Tavegil”, ma minimalne skutki uboczne i czas działania. Jest przeciwwskazany u noworodków. Stosowany jest do dzieci w wieku powyżej trzech lat, pokrzywka, wyprysk, świąd skóry i alergiczny nieżyt nosa.
  2. drugiej generacji środków przeciwalergicznych. Ten lek "Zyrtec", "Kestin" "Claritin". Leki te nie wywołują efekt hipnotyczny, ale w rzadkich przypadkach może powodować suchość w ustach, brak apetytu i bóle głowy. Czas działania. Używany z takimi samymi objawami jak w poprzednich leków.
  3. Przeciwhistaminowe leki dla dziecka w trzecim pokoleniu: „Astemizol” i „Terfanadyna”. Stosowany w alergicznym nieżycie nosa, zapalenie skóry i astmę oskrzelową. Oni nie mają działanie uspokajające i są praktycznie bezpieczne. Zalecane dla dzieci po trzech latach.

Wybór leków przeciwalergicznych prowadzone indywidualnie przez lekarza. Bierze pod uwagę charakter alergii, wieku i statusu immunologicznego dziecka. Ale przede wszystkim lekarzy pediatrycznych drugiego lub trzeciego pokolenia, jak wielu z nich posiadają również działanie przeciwzapalne.

Leki przeciwhistaminowe do dzieci w wieku do jednego roku

Maluchy w tym wieku można łatwo rozwijać alergii. Aby chronić dziecko, trzymać się diety. Utrzymania w czystości dom, przewietrzyć pomieszczenie. Użyć sprawdzonych kosmetyków. Leki przeciwalergiczne noworodka wybrać ze szczególną ostrożnością. Więc jaki rodzaj leków przeciwhistaminowych może być podawana niemowlętom poniżej jednego roku? Pediatrów zaleca się stosować kropli „Fenistil” dzieci starsze niż jeden miesiąc „Diphenhydramine” Świeca – ponad siedem miesięcy „Suprastin” w postaci zastrzyków. Pamiętaj, że wszystkie leki powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem lekarza. Tylko on może obliczyć bezpieczną dawkę.

Jak dzieci odmówiono leki na alergie

Leki nie są zalecane dla dzieci cierpiących z następujących chorób:

  • cukrzyca;
  • jaskra;
  • zaburzenia czynności wątroby;
  • nadczynność tarczycy;
  • wrzód;
  • wysokie ciśnienie krwi.

Pamiętaj, że przyjmowanie leków przeciwhistaminowych tylko zgodnie z instrukcją. Ale najlepiej nie samoleczenia dziecko, i odnoszą się do specjalisty.