807 Shares 3944 views

Zawody związane ze zwierzętami: Lista, opis i cechy

Fauna jest ściśle przylega do świata ludzi. Czasami jest to po prostu będąc w różnych płaszczyznach. Na przykład, wiemy, że w lasach żywych niedźwiedzie i wilki, aw tropikach – słonie i żyrafy, ale nie mają bliski kontakt z nimi. Maksymalna możliwa jest skontaktować się z nimi wizualnie i dotykowo jeszcze rzadsze w cyrkach i ogrodach zoologicznych.


W innych przypadkach, ściśle współpracują ze zwierzętami domowymi: te, które żyją w mieszkaniach, a te, które są poza miastem.

Wszystkie zwierzęta, w niektórych przypadkach, nawet dzika, w dużej mierze zależy od osoby. Dlatego wspólne zawody związane z naszych mniejszych braci.

Teoria i praktyka w świecie zwierząt

Wśród ogromnej liczby specjalności, które są związane ze światem zwierząt, następujących głównych działań: teoretyczny i praktyczny.

Teoretyczna praca ze światem zwierząt mogą być zjednoczeni w jednej koncepcji – zoologów. W szczególności, jest to zawód związany z charakterem i żywych, graniczące z biologii. Teoretycy pytań dotyczących gatunków i rodzajów organizmów należących do jego struktury, ich środowisko i ich interakcji ze sobą. Należą do nich:

 • Ornitolodzy.
 • Entomologowie.
 • Paleontolodzy.
 • Ichtiologów.
 • Herpetologists.
 • Serpentologi.

praca praktyka bezpośrednio z dzikich zwierząt i zwierząt interakcji z nimi. Praktyczne zawody związane ze zwierzętami (lista zawodów jest dość duży), można również podzielić na główne grupy.

Zdrowie zwierząt

Najważniejszą rzeczą w życiu człowieka iw życiu zwierząt – zdrowie. W związku z tym ważne specjalnością są:

 • Weterynarz.

Zaangażowany w pracy profilaktycznej i leczniczej. Również wykonuje operacje chirurgiczne, w tym awaryjnych. Weterynarz wykonuje analizy, prowadzi badania dotyczące odpowiedniego sprzętu, kładzie szczepień i sterylizacji swoich czworonożnych pacjentów. Zajmuje się również problemów stomatologicznych i dokonać dostaw. Oprócz bezpośrednich działań medycznych, lekarz weterynarii może być zaangażowany w opiekę zwierząt – obcinania pazurów, czyszczenie zębów.

 • Zoopsychologists.

On jest odpowiedzialny za zdrowie psychiczne i psychologiczne swoich oddziałach. Studiuje zwyczaje, zachowania, emocje, reakcje. Specjalizuje się w pracy z obawy przed zwierzętami, poziomy złe zachowanie, łagodzi stres, a nawet depresji fauny.

zwierzęta dydaktyczne

Załóżmy, że mamy dbać o zdrowie. Powstaje pytanie: jakie są zawody związane ze zwierzętami, których celem jest kształcenie i szkolenie?

 • Psów.

Jest to praca z psami. Kształci psów serwisowych, którzy pracują w zakresie egzekwowania prawa w punktach wojskowych i zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Ponadto, te psy są szkoleni, aby szukać ludzi i niebezpiecznych przedmiotów. Pracują z wyszukiwarek oraz z zagrożeniem terroryzmem. Oprócz usługi, kieł pociągi psów przewodników, które są „oczy” ślepych ludzi. Canine oferuje kursy obowiązkowe szkolenia dla psów wszystkich ras, a także przygotowanie zwierząt do wystaw i konkursów.

 • Trener.

kynolog specjalne podobny, ale z szerszym zakresem i różnych gatunków zwierząt, zarówno domowych i dzikich. Trener pracuje z zwierząt w cyrku, zoo, na filmowanie.

Animal Care

Każde zwierzę wymaga opieki. Wymaga to zawód związany z opieką nad zwierzętami.

 • RATRAKI.

Nowoczesne specjalność. Zawiera on kilka specjalności, które zostały wcześniej oddzielone. Obowiązki groomer odpowiedzialny za monitorowanie wygląd zwierzęcia. Ich zadanie – doprowadzić zwierzę w kolejności: Cięcie wełny, mycie, cięcie pazurów, czyszczenie zębów. Także psi stylista może uzyskać porady na temat pielęgnacji i konserwacji ogonami przyjaciela.

 • Akwarystów.

Nazwa mówi sama za siebie. Są specjalistami w pracy z akwariów i ich zawartości bezpośrednio do mieszkańców akwarium.

Unikalny zawód – animaloterapevty

Zawody związane ze zwierzętami, ich szeregi obejmować nie tylko pracować bezpośrednio z naszych mniejszych braci, ale nieco inny kierunek – animaloterapiya (zootherapy). Animaloterapevty pracy z osobami o znacznym stopniu niepełnosprawności fizycznej i psychicznej. Przeprowadzają zapobieganie i leczenie z udziałem zwierząt.

Powszechnie znane metody, takie jak:

 • Hipoterapia – terapia z końmi. Głównym dziełem uprzedzeń – pacjenci z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Ponadto, zabieg ten jest stosowany do zmniejszania skutków urazu mózgu i poprawiają krążenie mózgowe.
 • Canistherapy – leczenie przy pomocy psów. Psy najczęściej pomóc młodym pacjentom z zaburzeniami wrodzonymi układu nerwowego i silnika.
 • Felinoterapiya – leczenie kotów. Praktykowane u pacjentów z zaburzeniami zdrowia psychicznego i emocjonalnego stanu, zaburzenia układu nerwowego i chorób układu sercowo-naczyniowego.
 • Terapia Delfin – ukierunkowane leczenia wrodzonych i nabytych chorób układu nerwowego u dorosłych i dzieci.

Zawód różnego rodzaju potrzeb, każdy ważny zawód

Podkreślając główne zawody związane ze zwierzętami, trzeba się zatrzymać i kilka innych. Są one mniej popularne, ale nie mniej ważne dla naszych braci.

 • Specjaliści zwierząt gospodarskich, rolników, Grooms.

Są to ludzie, którzy pracują w branży zoofermah i zwierzęcej. Ich praca nie jest zauważalne zwykłym człowiekiem, ale ich udział w życiu zwierząt niezaprzeczalnie zauważalne.

 • konsultanci handlowi ZooSalon i apteki weterynaryjne.

Osoby z doświadczeniem i wiedzą tablicy w branży. Ich wskazówki i porady w dużej mierze zależy komfort i nawet zdrowiem Zwierzęta.

 • Koparki.

Pomocnicy koparki psa. Jest wąsko skupia specjalistów. Ich zadanie – przygotowanie zwierzęcia do wystawy lub konkurencji.

Oczywiście, wszystkie zawody związane ze zwierzętami, a każdy z nich jest ważny indywidualnie i bez konkretnego specjalisty jest dość trudne do opanowania.

Najważniejszą rzeczą, która charakteryzuje wszystkie osoby pracujące ze zwierzętami i dla zwierząt, to współczucie, dobroć, współczucie, pewność siebie i zdolność do szybkiej reakcji w nawet najbardziej nietypowych sytuacjach.

Zawody związane z naturą i zwierzętami, wymaga dużo odpowiedzialności.