847 Shares 2986 views

Jak jest w domu na ślub?

Ślub – jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w życiu każdego człowieka. A to dlatego, że jest związany z wielu przesądów i rytuałów: panna młoda i przepisy sanitarne, a jego wykup, a komiks konkursu pie półbajtowego określić głowy rodziny, i wiele więcej. Jedną z najbardziej interesujących cech ślubnych – „Fireside”, zapalił się na weselu jako symbol początku nowego życia młodzieży. Co to jest tradycja? Rozumiemy razem.


informacje historyczne

Zacznijmy od symboli. Ogień starożytności przypisać właściwości cudowne. On czyszczony (pamiętaj skoki przez ognisko na Iwana Kupały) i doprowadziła ludzi do nowej tarczy (można włączyć do Gogol Danko który wyrwał serce z piersi i zapalił swój sposób) i ogrzewa. Fire – takie jest życie, że utknął w umysłach ludzi od wieków. Jest teraz płomień – coś nieprzyzwoicie przystępne i dlatego nie bardzo cenione, a nawet kilka lat temu, aby wytwarzać ogień nie było tak łatwe. Dlatego jego symbolem domu, bezpieczny, ciepły i niezawodny, przeszedł na weselu. Rite „Fireside” na weselu oznaczało ciągłość pokoleń, począwszy od samodzielnego życia młodych ludzi. Jak najmniejsza iskra może migać gorący płomień, a tradycja ta dała początek czegoś nowego.

W krajach słowiańskich, nawiasem mówiąc, ta tradycja nie jest bardzo częste. Jeszcze bardziej ironiczny stosunek do niej w Ameryce: protestantyzm całkowicie neguje takiego działania, podczas gdy Kościół katolicki odnosi się do obrzędu „Fireside” za ślub, chociaż nie zaleca się zapalić ogień nowej rodziny w świątyni Boga. Aby wyjaśnić tę postawę religii do długiej tradycji może być fakt, że jego korzenie nadal leżą w pogaństwa, chrześcijaństwo inaczej.

Opcja pierwsza, wspólna

Jest to czas, aby dowiedzieć się, co różni się od innych tradycji „Fireside” na weselu, w jaki sposób oświetlenie nowego życia rodzinnego. Aby przeprowadzić ten rytuał trzeba tylko świece. Zdobione lub nie, self-made lub zakupione – to już nowożeńcy. Istnieje kilka wariantów tego działania.

Pierwszy z nich, bardziej archaiczny, wymagając jedynie dwie palące się świece. Matka młodej pary, jak to jest tradycyjnie kobiety są uważane gospodynie domowe, a zatem, ogień, przyniesie nowożeńcy zapaloną świecę, która symbolizuje unię dwóch rodzin. Narzeczeni z kolei zapalić od niego własnej świecy, która czasami powodować mniejsze, aby pokazać, że centrum rodzic – jest już ugruntowane, imponująca, a nowa – nawet tylko w powijakach.

Oczywiście, bez hojnej życzenia niemożliwej rytuału „Fireside” na weselu. rodzice nie są zwykle przygotowywane w tej ceremonii słów z góry: teściowa i toscha życzyć nowożeńcy silną rodzinę, niezawodnego domu, a czasami w żartobliwy sposób, jak ognisty związek.

Drugi wariant, tradycyjny

Inna wersja tego samego rytu „Fireside” Wesele jest bardziej tradycyjny. Warunkiem koniecznym dla niego – twarz panny młodej powinny być ukryte welon, a ponadto do końca pana młodego nie powinno otworzyć mu gardło. Wykorzystuje trzy świece: dwa cienkie – dla matek i jeden gruby – dla nowożeńców.

Uważa się, że każda kobieta daje nowożeńcy kawałek swojego domu, czyli jego płomień palenisko zjednoczyć z płomieniem innego ogniska rodzinnego. Raz błysnął fitilok nową świecę – płomień gaśnie rodziców. A ta nowa para świeca musi prowadzić przez całe życie małżeńskie.

W celu zapewnienia działając nawet bardziej święte i autentyczne, świece do obrzędu „Fireside” na wesele z ich rąk może zrobić. Wspomnienia związane z małżeństwem, staną się jeszcze cieplejsze przez żużlowych świece, podwaliny dla ogniska rodzinnego.

akompaniament

Oczywiście, podobnie jak nie jest to obrzęd będzie zacząć – na każdej celebracji powinien być jakiś rodzaj prologu. Konieczne jest zatem, aby obejmować działania w skrypcie z góry, wstępnie organizowanie go z ołowiu – ma znaleźć odpowiednie słowa dla gratulacje. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie grać specjalnie wybrany na „Good Housekeeping” dla poezji ślubu.

Ogromnym plusem tej tradycji jest to, że tutaj można wymyślić dowolny wiersz – jak o świece, które symbolizują sakrament małżeństwa, a także o miłości młodych ludzi. Cechy i po prostu rymowane życzenia szczęścia – wszystko zależy od tego w jaki sposób odpowiedzialny i Toastmasters będzie on nosić do zadania, aby ten dzień naprawdę niezapomniany dla pary.

Pamiętaj, że nawet ten piękny akt, jako rytuał „Fireside” w mowie ślubnej może włączyć prowadząca od sakralnej głupią farsę.

fotografie

Co może zrobić wesele bez zdjęć? Aby uchwycić ten ważny moment życia jest konieczne, dlatego żaden fotograf nie może być bez. Z drugiej strony, wszyscy piękno obrzędu „Fireside” zdjęcia ślubne nie może przekazać – też odgrywa ważną rolę w nim drży świecy płomień, stateliness chodu matek prowadzących ogień do nowej rodziny. Ale z drugiej strony, nie został odwołany i wrażeń zdjęciową – zarówno w hali, gdzie ślub będzie obchodzony, lub mogą być wyposażone w pre-focus, symbolicznej lub realistycznego, w którym młodzi ludzie mogą albo stawiać się świeca lub światło płomienia z nią teraz.

A jednak palenisko przedmiotem pokonać przy użyciu specjalnych świeczniki, wykonane w formie małych domów. Wewnątrz znajduje się świecę, która będzie świecić i ciepło wewnątrz domu, jak prawdziwy kominek. Piękne, oryginalne i nietypowe – i co jeszcze jest potrzebne?

W przykładach wykonania addycyjnych

Nawiasem mówiąc, z wyjątkiem dwóch znanych odmian rytuału domu, istnieją inne odmiany. Jednym z nich jest fakt, że młode karmione bochenek ślub z dwóch świec, mówią, ze starsze pokolenie młodszy i chleba, a ogień. W tym przypadku już świątecznie ciasto stoi na stole podczas uroczystości ślubnej, a następnie może być wykorzystane do innej tradycji ślubnej: Kto właściwie jest największy kawałek ukąszenie może on będzie głową rodziny. Świece, oczywiście, pozostać.

Innym mało znanym rozwiązaniem jest to, że główny bohater nie staje się matka i małe dziecko w kostium angel jego świecy zapala nowożeńcy świecy. Oczywiście, to daje ceremonię niewinności, ale w tym samym czasie w przeciwieństwie do tradycji chrześcijaństwa, która została właśnie wspomniane powyżej.

Ogień i woda!

Na zakończenie chciałbym mówić o innym ciekawym wykorzystaniem świec, uczestnicząc w ceremonii „Good Housekeeping”. Tu jednak nadal potrzebujemy toster i dobre poczucie humoru.

Każdy wie, że każda rodzina powinna iść w parze, a ogień i woda. Ponieważ woda może działać, położyć na podłodze, przez które młodzi będą musieli przechodzić nad nawet szampana. Aby uzyskać więcej rozrywki, oczywiście, można zadbać o jakichkolwiek pojemników wypełnionych wodą z płatkami róży. Ogień będzie symbolizować te same świece (wzmocnienie nad nimi, panna młoda jest najlepiej śledzić rąbka sukni).

To prawda, z humorem, pary i organizowane wspólnie ognia i wody.

poskriptum

Że tradycja pomaga nam zachować swoją tożsamość kulturową i narodową. Jest prawdopodobne, że rytuał „Fireside” może być również uważany za jednego z bloków, na których oryginalność naszych ludzi. I niech ten akt dzisiaj – nie więcej niż jeden akt zwrócenie uwagi na weselu, żałosną próbę uczynienia uroczystość bardziej komfortowe, zanim będzie miał naprawdę święte znaczenie. Mówi się, że jeśli rodzice młodych szczęśliwa w małżeństwie, a następnie ich dzieci, przy świecy, otrzyma taką samą szczęścia. A jeśli młodej rodziny, że coś pójdzie nie tak, po prostu zapalić ognisko świecę – i wróci do komfortu rodzinnego gniazda.