709 Shares 8013 views

Glazura kakao: „Pędzel” dla kulinarnego artysty

A co byłoby wykonane bez kochanki takiego produktu, jako glazury z kakao? Cukierniczy otrzymany nie byłoby tak piękne i smaczne. Po ugotowaniu – proces twórczy. I wygląd produktu ma kluczowe znaczenie dla jego pełnej percepcji. Wypieki, ciasta, ciasteczka wyglądają wspaniale, gdyby dekoracji lukier. Z tego też zwiększa wartość odżywczą gotowego produktu. Glaze kakao, gotowane własną, znacznie bardziej aromatyczne i bardziej przydatne niż to, co można zobaczyć na sklepowych wypieki. Dlatego każda gospodyni musi znać co najmniej jeden, a korzystnie kilka receptur do jego przygotowania.


Wydaje się, że tak trudne? I rzeczywiście, w jaki dokładnie przestrzegać zaleceń konkretnego przepisu, to zależy w dużej mierze od wyniku końcowego. Jak zrobić glazury kakao? Oto przepis, który można nazwać klasykiem. Są 100 g czekolady, kakao sztućce łyżkę 3, 5 łyżki kubka mleka sproszkowanego cukru, 50 g oleju z (śmietana), wanilina lekko i skrobia. Trzeba także małym rondelku. Wlać do mleka i wlać z cukrem pudrem. Wszystko to doprowadzić do wrzenia (wymagane) na małym ogniu, stale mieszając. Cukru pudru należy całkowitego rozpuszczenia. Teraz możesz wysłać w rondelku czekoladę i masło. Następnie należy wlać wanilii, kakao i skrobię. Ale to powinno być wykonane dopiero po całkowicie rozpuszczoną czekoladą. Cała masa należy mieszać tak, że to nie miało żadnych grudek. Po czym musi on być ochłodzić, następnie ubij drewnianą łyżką, aż lekko zgęstnieje. Więc przygotuj glazury kakao. Jest to przydatne, jeśli postanowili upiec ciasto lub ciasteczka. Jeśli chcesz się upewnić, że produkt nie jest tak słodki, ilość sproszkowanego cukru wykorzystywanego mogą być zmniejszone i tylko brać 3 łyżki.

Zauważ, że w przygotowaniu glazury należy stosować się do sekwencji czynności. Wiele osób błędnie dodane do czekolady jest to pierwszy, a dopiero potem cukier. To jest złe. Ryzykujesz uzyskanie niskiej jakości ziarna glazury ze względu na fakt, że czekolada jest spalony, a cukier nie ma czasu się topić.

Nie ma tylko klasyczny przepis. Staramy się przygotować lukier z kwaśną śmietaną. Jest idealny dla lodów jednak, ciasta i ciastka, ozdobione takiego produktu, otrzymają również bardzo smaczne. Wziąć 3 łyżki stołowe kakao, 6 – 4 i sproszkowany cukier – śmietanka (koniecznie grubości). Wszystko to powinno być wymieszać i doprowadzić do wrzenia. Następnie ostudzić i skorzystać z kulinarnych eksperymentów.

Wiele rodzin przeżywa trudności finansowe, więc starają się oszczędzać na wszystkim, nawet na jedzenie. Housewives znaleźć opłacalnych recept. Glaze kakao może być również przygotowany w podobny sposób. Wystarczy wykonać całą klasyczną receptę, ale bez dodatku czekolady, a także zmniejszenie ilości kakao, 3 łyżki. Glaze będą grube i rosy dzięki skrobi.

Jak widać, każdy konfekcji jest bardzo łatwo ozdobić za pomocą glazury, przygotowanych w domu. Ponadto, według dietetyków, produkt ten, choć okazuje się wysokiej kaloryczności, a jednocześnie bardzo użyteczne. Po kakaowy zawiera polifenole, które obniżają ryzyko zawałów serca i udarów mózgu, pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Produkt ten stymuluje również aktywność mózgu i produkcję hormonu „szczęścia”. I być może będzie to dla ciebie jako kompletne zaskoczenie, kakao zapobiega próchnicy.

Jak przygotować glazury kakao? Bardzo proste: dostawa podstawowych produktów, wyraźnie przestrzegać przepisów i ozdabiania tortów inspirowane przez podłączenie wyobraźnię.