403 Shares 5277 views

Jak narysować obraz olejny na płótnie?

Portret Malarstwo – jeden z najtrudniejszych obszarów w sztuce. Namalować portret w oleju na płótnie, konieczne jest, aby zrozumieć anatomię ludzkiego, aby móc spełniać proporcjach. Praca z farb na bazie oleju ma swoje własne cechy i to tylko na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe. Jednak obecność chęci i staranności nawet początkujący w obrazie może sprawić, że idealny prezent ukochanej – autoportret namalowany.

Wskazówki dla początkujących

Aby zrozumieć, jak narysować portret w oleju na płótnie, na początek, istnieje wiele podręczniki i samouczki wideo. Dla udanej operacji ważne jest, aby znać pewne zasady i techniki malarstwa olejnego znajduje się portret.

Podczas pisania szkic tylko raz doświadczonych artystów pracujących na płótnie, które w przypadku błędu mogą łatwo zaradzić tej sytuacji z pomocą farby. Początkujący lepiej przejechany tworzą wzór na kawałku tektury, gdzie jest to możliwe, bez obawy o psucie płótno, aby osiągnąć żądany obraz. szkic gotowy jest przenoszona na płótnie.

Gleba wybrana blade kolory należy unikać zbyt ciemnych odcieniach. Farba lepiej jest użyć wysokiej jakości, znanej marki. Dodanie rozcieńczalnika musi tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Nowa warstwa farby może pokrywać się wystarczająco wysuszona, ale niecałkowicie zwiędły dolną warstwę.

Aby narysować dobry obraz, konieczne jest zbadanie proporcje ludzkiej twarzy i jak najwięcej ćwiczyć. Jednym z głównych warunków dla skutecznej pracy – .. Nieobecność strachu zepsuć płótno, napisać zły portret itd odwagę improwizacji i pewności siebie pomoże szybko osiągnąć pożądany rezultat.

Pierwsze kroki

Zanim zaczniesz, musisz przygotować wszystkie niezbędne narzędzia. Malować portret potrzebie:

  • osoba, która zgadza się pozować do portretu;
  • Zdjęcie jeśli malowanych portretów na olej na płótnie o zdjęcie;
  • płótno, które powinny być zagruntowane wcześniej przez specjalnymi środkami;
  • Węgiel lub ołówek szkic piśmie;
  • farby wstępnie wybrane farby portret;
  • terpentyna do rozcieńczania farby;
  • szczotka.

Przed rozpoczęciem pracy, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować kolorów i odcieni łatwiznę twarzy, zbadać jego możliwości. Należy również wziąć pod uwagę ogólny kontekst obrazu i jego kolory, zdecydować się na światła i kąta. Najlepszy ze wszystkich, gdy obraz określonymi z góry, a jeszcze nie rozpoczęła prac, artystka już wyobrazić nastrój obrazu.

Jeśli nie ma odpowiednich kandydatów na łatwiznę, zawsze można napisać autoportret za pomocą lustra. Aby zobaczyć siebie pod różnymi kątami, stosuje się kilka luster.

Etapy pracy

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zacząć, – budowa kompozycji. Budując go, można użyć różnych technik: symetrycznych i asymetrycznych linii, kontrastowych kolorach i kształtach, powtarzać pewne elementy. Nie zapomnij o przyszłości. Pomoże to uczynić obraz olejny na płótnie bardziej żywy i obszerne. Jest to perspektywa liniowa i antenę. Pierwszy zbudowany bezpośrednio podczas pracy z obrazem. Powietrza – podczas pracy z kolorów, światła i cienia.

Po zbudowaniu kompozycje można bezpośrednio przejść do rysunku. Początkowo prace nad linią obręczy barkowej, a następnie przystąpić do definicji głównych linii głowy. Istnieją standardowe proporcje, punkty odniesienia i linie do budowy kształtu głowy.

Praca z farbą – ostatni etap w pisaniu portretu. Powłoki nakłada się w kilku warstwach. Pierwsza warstwa nazywa Podkład. Na ogół stosuje się 2-3 Podkład tonów. Korzystanie z przestrzeni kolorów odcieni i wzorów jest podzielona. Następnie rozpoczyna glazury. Formy stopniowo wyrafinowane i wypracowane w szczegółach.

Podstawowe zasady jak narysować obraz olejny na płótnie

Szkic Pisanie – podstawą wszelkich prac przy portrecie. Zazwyczaj zarys do farb za pomocą oleju węgla lub ołówek. Podczas pracy z zagruntowane płótno za pomocą węgla, gdyż łatwiej jest umyć.

Ważne jest, aby prawidłowo zidentyfikować kolor twarzy i włosów, ponieważ będzie to zależeć od całych prac systemowych kolor. Napisz zacząć obszarach twarzy, która jest najbardziej wyraźny. Robi Podkład najpierw przystąpić do największego samolotu. Po pracy przez duże obiekty zaczynają szczegółach. Biały wykorzystuje minimum, osiągnięcie pożądanego koloru przez rozcieńczenie ciemne kolory jasny, ale inne odcienie.

Gotowy obraz olejny portret na płótnie jest przekazać piękno natury. Badanie wszystkich szczegółów nie jest oznaką zakończenia prac. Głównym celem jest przeniesienie nastrój i charakter obrazu, zamiast całkowitego wyglądu tożsamości.

Jak narysować portret olej na płótnie ze zdjęcia

Namalować portret z fotografią, to lepiej użyć obrazu o wysokiej jakości, który pokazuje wszystkie niuanse. Przed rozpoczęciem, trzeba dokładnie zbadać obrazek: położenie głowy ludzkiej, proporcjach i rysów twarzy.

Procedura tworzenia portretu przez zdjęciu są takie same jak w naturze. Ale podczas pracy ze zdjęciami ma swoje osobliwości. Obraz na zdjęciu jest płaska i nie przekazać całą gamę kolorów twarz. Ze względu na charakter wybuchu na twarzy mężczyzny na zdjęciu może się pojawić dużo blasku, co znacznie komplikuje pracę wzorca.

Malować portret lepsze wykorzystanie zdjęć studyjnych lub wielu przypadkach z różnymi kątami. Unikać dokładnych zdjęć kopiowania, starają się lepiej poczuć i przedstawiać charakter ludzkiej natury na zdjęciu.

Zwiedzając warsztaty

Naucz się malować w oleje na płótnie portret jest możliwe poprzez różnorodne warsztaty, które są prowadzone zarówno na żywo jak i online. Poprzez uczestnictwo klasy podstawowe powinny być starannie przygotowane, wybrać wykonawcę od którego chcesz wziąć lekcje.

malowanie na kursach mistrzowskich pozwalają żyć, aby zobaczyć cały proces tworzenia portretu, aby zapoznać się z nowymi technikami. Należy pamiętać, że bezmyślne powtarzanie wiodących master-klasy artysty jest mało prawdopodobne, aby nauczyć się czegoś nowego. Lekcje były skuteczne, konieczne jest nie tylko wybrać doświadczonego i utalentowanego artystę, ale także spróbować zrozumieć techniki i pokazać im technik.