247 Shares 3126 views

Kreozot – co to jest? Zastosowanie kreozotu w homeopatii

Kreozot jest bezbarwną cieczą, która ma ostry smak, silny zapach, żółto-zielony kolor, jest wysoce łatwopalny. Rozpuszcza, aczkolwiek z trudnością w wodzie, alkoholu i eteru. Ten artykuł zbada kreozot, to znaczy kompozycji, na co i jak stosować.


Trochę historii

Kreozot otrzymał po raz pierwszy w 1830 roku, przez destylację smoły bukowe. On nie jest lek medyczny, ale w postaci oczyszczonej i zostały wykorzystane do tego celu. Świadomy kreozotowego cieczy o produkty toksyczne. Dlatego też powinny być wykonywane tylko pod nadzorem i zgodnie z powołaniem medycznym. Najlepszy widok na ten cel jest jeden, który pochodzi ze smoły buka.

Kreozot mogą być otrzymywane ze smoły węglowej. W tym celu, sposób destylacji prowadzi się w temperaturze od 150 do 270 ° C.

Skład złożony creosote. Główne elementy fenol i jego estry. Ponadto niniejszy angratsen i naftalen. określenie „fenole” Dzisiaj jest często stosowany zamiast „kreozot”. W zależności od użytych do destylacji różnej jakości substancji. Zatem, obróbka w temperaturze od 110 do 200 ° umożliwia uzyskanie lekkiej frakcji. A kiedy narażone na więcej niż 230 stopni jest produkowany oleju karbolowego. W zasadzie, to do użytku medycznego kreozotu. Ale z jakiegoś powodu, określenie „kreozot” zużywana głównie do ciężkich olejów, które są otrzymywane pod wpływem temperatury ponad 250 ° C.

Zastosowanie niemedyczne

Materiał ten stosuje się do tych samych celów jak smoły. Przetwarzanie jest stosowane konstrukcje z drewna creosote. Wnika w drewno wskroś. W rezultacie, nie będzie napędzany bakterii i robaków. W tej chwili, zapach kreozotu mogą być odczuwalne na starych stacjach metra. lokali mieszkalnych jest zabronione zbudować z nim, ponieważ w temperaturze powyżej dwudziestu stopni stać wybitnych fenole, a to jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Jednak creosote – jest nie tylko substancja toksyczna. Uważany jest za dobry antyseptyczny.

Wskazania i przeciwwskazania

W wieku 19 i 20 są dobrze znane, kreozot – go. Został on stosowany w leczeniu gruźlicy (obecnie ma leczenia). Ponadto, jest znany jako środek antyseptyczny, środek antyseptyczny, który stosuje się do rany w celu zapobieżenia rozkładowi w otwartych ran.

Kreozot Nie stosować w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. W produkcie mogą być indywidualne nietolerancji lub reakcje alergiczne. Ponadto, jest ona podana z wielką starannością dzieci.

skutki uboczne

Biorąc kreozot, należy pamiętać, że mała akcja zostanie umieszczony na układzie nerwowym. Na skórze jest zwiększona wrażliwość i rozwija się nadwrażliwość. Na kontakt ze skórą może pojawić się różowe plamy, brodawek, brodawczaków, intensyfikują pigmentację. Ponieważ czasami zwiększona wrażliwość na światło słoneczne, reakcja Kreozot w słoneczne dni będzie szczególnie wyraźny. Na przykład, łatwo spalać pojawi się na powierzchni, zwłaszcza na nos i policzki, jak w szyjce i przedramion. Dlatego w tych dniach, to lepiej nie używać kreozot.

Skutki uboczne są łagodne przebarwienia pojawiają się w krótkim czasie, a ciężka – przez długi czas. Ponadto silnie uskowaty skóry.

Większość osób, które stykają się z substancją odczuwalne światłowstręt, łzawienie, aw niektórych przypadkach nie jest uszkodzenie rogówki. przyrosty warty może następnie przejść do postaci raka i dają przerzuty w narządach wewnętrznych i węzłów chłonnych.

Środki ostrożności

Współczesne badania wykazały, ze względu na „kreozotowego” materiału – która jest rakotwórcza. Dlatego, aby współdziałać z nich powinien być bardzo ostrożny. Weź kreozot tylko na zalecenie lekarza i nie samoleczenia.

efekt

Substancja wpływa głównie na błony śluzowe, przy czym istnieje silne rozładowanie o nieprzyjemnym zapachu. Szczególnie wyraźnie jest to pokazane w kontakcie z żeńskich narządów płciowych. Whites pojawiają się z żółtymi plamami, ostry i ostre. Miejsca, które zostały poddane kontakt z kreozotu, pieczenie, swędzenie i stan zapalny.

Ponadto, występuje skłonność do krwawień, które występują, stop i następnie ponownie.

Kreozot jak żadne inne środki, aby zapobiec rozwojowi guzów nowotworowych. Zaleca się również w przypadku raka piersi, z hartowania, z uderzeniami kiedy niebieskawo-czerwony kolor. Ma wielki wpływ na dziąsła, szczególnie wskazany dla dzieci cholera, który występuje z powodu ząbkowania. Substancja jest również jednym z najlepszych sposobów na wymioty.

homeopatia

Mamy błądzić trochę kreozotu, a skupi się na koncepcji homeopatii. Wtedy będzie to coraz bardziej oczywiste, rozważamy zastosowanie substancji.

Pod koniec XX wieku, wraz z nowym wysokiej klasy leków medycyny obliczu nowych wyzwań i problemów. Zwiększona komplikacje z lekami, a wraz z nim pojawiła się potrzeba nowych alternatyw terapeutycznych. Jednym z nich był homeopatia.

Nie jest to nowa nauka, ma historię trwały ponad 200 lat. Jednak w chwili obecnej nie jest dostatecznie znana. Niemniej jednak zainteresowanie nim rośnie ze strony pacjentów i lekarzy.

Według niej, uważa się, że usunięcie objawów, które przeszkadza osobie, nie jest wystarczające. Jest to konieczne, aby przywrócić równowagę całego organizmu. Dlatego powinien on działać jako całość. Podstawą metody ustanowione zasady podobieństwa. Według niego, objawy są bardziej niż reakcję obronną organizmu. I z tego punktu widzenia i nie jest leczenie homeopatyczne.

Na podstawie objawów, homeopata ujawnia istotę tej czy innej choroby, i wybiera leku. Na każdym etapie tej choroby wymaga różnych leków, takich jak osoby w określonym czasie. Oznacza to, że powinny one być podobne lub, jak się je nazywa w homeopatii jest „środek ten”. Zatem, leki homeopatyczne, w tym zdrowia i kreozotu ma na celu zwiększenie reakcji obronnej. W ten sposób organizm zostaje przywrócona harmonia.

W tym samym czasie do zakończenia homeopaci odzysku oznaczona pogorszenia choroby. Czasami występuje w trybie bardzo trudne. Stwierdzając, takie reakcje dawka leku rozcieńczono specjalne metody. W doborze leków homeopata bierze pod uwagę indywidualną wrażliwość na lek. Dzięki takiemu podejściu, pacjent jest leczony, a nie choroby. Teraz będzie lepiej zrozumiały, następujący opis kreozotu.

Zastosowanie kreozotu

Ogólny stan. Jest tętnienie w organizmie, istnieje znaczne krwawienie, nawet z małych kawałków, ciężką nerwobóle, nieprzyjemnym zapachu absolutorium, nowotworów, piekący ból.

Jest również stosowany, gdy pojawia się ból podczas ząbkowania, szybkiego wzrostu dzieci w związku z ich biednych chorób postklimaticheskih rozwój.

stan psychiczny. Jest szybki puls i łzy na dźwięk muzyki, jest brak myślenia. Dziecko często pyta wszystko widzi, a otrzymał go natychmiast wyrzuca.

Stan umysłu. Czuje tępy ból, naciskając na czole. Moja głowa boli podczas miesiączki, a ponadto czuła dyskomfort w szyi.

Powieki są spuchnięte, a pacjent zaczerwieniona i łzy – marynowane. Wokół uszu są pryszcze i inne uszkodzenia. krople do uszu, usłyszał brzęczenie. Twarzy – niezdrowe bolesnym wyrazem. Podczas oddychania jest odczuwalny nieprzyjemny zapach w podeszłym wieku – katar. Wargi krwawić, zęby wyrzynają się z silnym bólem. Są one zniszczone i krwawienie dziąseł. Gardło – uczucie duszenia i pieczenia.

Zabieg jest wskazany creosote nudności, wymioty kilka godzin po posiłku lub rano, z poczuciem, że żołądek jest bardzo zimna woda, z bolesnych doznań, które przechodzą po posiłku. Ponadto, został mianowany przez wymioty z krwią, gorzki smak w korzystaniu z wody, bolesne hartowania ciała.

Istnieje palące hemoroidy, wzdęcia, biegunka, cuchnące ciemnobrązowe.

Mocz ma nieprzyjemny zapach w pochwie i srom czuje silny świąd, który staje się silniejszy przy oddawaniu moczu. Mocz staje się możliwe tylko w pozycji leżącej, podnosi nawet sny.

W rejonie warg sromowych czuł obrzęk i pieczenie, swędzenie i między ich fałdy i powierzchni uda. Po miesiączce pojawi się wysypka. Genitalia boli, wybitnych białych z niedojrzałych zapach chleba.

Po stosunku występuje krwawienie. Istnieje wiele miesiączki. Występują wymioty w ciąży z ślinienie. Po miesiączki czuł silny ból.

W obszarze chrypki gardła połączone z bólem. Jest tam kaszel, który jest wzmacniany wieczorem, chcę wymiotować, i ból w klatce piersiowej. Starzy ludzie w zimie jest kaszel z wagi i ciśnienia w klatce piersiowej. Po kaszel ropa. Okresowo tam siedzą krew.

Tylna czuł dokuczliwy ból, który jest skierowany do dołu. Warunek ten towarzyszy osłabienie, bóle stawów w biodrach i kolanach. Czuł ból w łopatkach i bioder.

Swędzenie skóry, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Podeszwy – spalanie. Rozwijanie starcze gangrenę. wszystkie rany, czas krwawienia.

Sleep in the Restless pacjenta, trzymał pośpiechu. Po przebudzeniu czuł drewnienia kończyny. Sny są związane z niepokoju, lęku i innych negatywnych emocji.

Pogorszenie odczuwalne jest na otwartej przestrzeni, w stanie spoczynku w pozycji leżącej na plecach, z zimnej i po menstruacji. Uczucie ulgi w upale, ruchu, a od ciepłego jedzenia.

Zbadaliśmy substancja „kreozot”, wpływ na człowieka. Gdy homeopata poprosił wszystkie szczegóły dotyczące zdrowia pacjenta, jest on taki stan, że przepisuje lek do niego.

wniosek

Jak można zauważyć, natomiast homeopatia jest naprawdę źle zrozumiane. Jednak mogła już pomóc wielu ludziom. Jeśli zdecydujesz się na taką terapię, należy uważać, aby wybrać kompetentnego lekarza. Tylko on może prawidłowo przypisać odbioru kreozot wybrać dawkowanie i dostosować je, w zależności od stanu zdrowia pacjenta.