667 Shares 4362 views

Ile dzieci muszą spać w pierwszych 9 miesiącach: normą, rekomendacje i opinie

sen silne dzieci jest uważane za główny wskaźnik zdrowia. W dzieciństwie, wszystko jest bardzo proste: dziecko śpi, nie jest jeszcze głodny. Jeśli po okruchy karmienia zasnął, to jest to sygnał, że coś poszło nie tak. W tym przypadku, powody tego może być wiele, począwszy od problemów zdrowotnych, a kończąc na utrudnienia we własnym łóżeczku. Wiele osób zastanawia się, jaki jest czas trwania niemowlęta pomieścić do 9 miesięcy, a ilu dzieci muszą spać w ciągu pierwszych 9 miesięcy, i to, co opisujemy poniżej.


Funkcje snu dzieci

Im więcej dziecko rośnie, im dłużej przebywa na jawie, ale zdrowe dzieci nie powinny stale krzyczeć i krzyczeć. W przypadku takich gier dziecko może mieć problemy zdrowotne, które jest stale przeszkadzał, a on się nie podoba to miejsce, gdzie spędza czas. Zasadniczo, dziecko miało rogiem od urodzenia, i to jest pokój dziecięcy. Jeśli jednak możliwość oddzielenia dziecka od pokoju rodziców nie warto spełniać pewne wymogi, które pomogą nie myśleć o problemach ze snem i jak dużo snu powinno dziecko w wieku 9 miesięcy.

W pomieszczeniu, w którym każdy z okruchami należy temperaturze nie wyższej niż 20 °, odpowiednio, lepiej niż za ciepła chłodnicy. Lekarze nas przekonać, że lepiej jest ubrać dziecko cieplejszy niż overdry powietrzu. Również w pokoju nie jest pożądane, aby ustawić miękkich zabawek, dywanów, mebli tapicerowanych i innych obiektów, które gromadzą kurz i są trudne do czyszczenia na mokro.

Znacznie wpływa dziecka sen łóżko. Dlatego korzystne jest, aby dać drewniane meble. Wypełnienie powinno być gładkie i jędrne materac bez poduszki.

Pamiętaj, że aby obudzić dziecka, zwłaszcza zbyt małe, nie warto – będzie on zdecydować, kiedy nadszedł czas, aby się obudzić. Po tym wszystkim, zdrowy sen jest ważniejszy niż jakikolwiek inny zawód.

normalny sen

Wszystkie moms pamiętać, że trzeba jeść dziecko, dużo ruchu, higiena osobista jest ważna. Wiele z nich jest zaniepokojony snu i jego zasady, ale na pytanie, ile dzieci muszą spać w ciągu pierwszych 9 miesięcy, naprawdę chcesz odebrać tyle, ile chcą i potrzebują. Nie możemy powiedzieć, że tu, w tym wieku dziecko powinno spać 13 godzin. Sen dzieci – proces relaksacji, co oznacza, że dziecko idzie do łóżka tylko wtedy, gdy zmęczony i chce odpocząć.

Ale, oczywiście, dobrą mamą dzieci chcą poznać przybliżony czas snu, umieścić pewien wiek, a także reprezentują liczbę razy dziecko musi spać w ciągu pierwszych 9 miesięcy. Dzisiaj, o dziwo, nie książka dla młodych rodziców nie może obejść się bez konkretnych przepisów. Nie możemy powiedzieć, że obliczenia matematyczne są poprawne, ale mogą być używane jako przykładowe wyniki w tym zakresie.

Ile powinien spać dziecko w wieku 9 miesięcy, dzień i noc? A sen dzieci innych grup wiekowych

Jak już wspomniano, nie możemy powiedzieć dokładnie, ile dzieci muszą spać w pierwszych 9 miesiącach, ponieważ każdy osobnik tej figury. Im starsze dzieci, tym mniej snu trwa. Dzieci mogą spać przez cały czas, dla dzieci o rok zajmie około 15 godzin, dzieci od 3 do 5 lat wyspać w ciągu 13 godzin, studenci brakuje 10-11 godzin, 14-17 godzin i 9 brakuje, a dorośli – 7 godzin snu na dobę ,

Następny będziemy rozmawiać o normę snu dzieci od 0 do 10 lat. I, oczywiście, dotknij na pytanie, jak dużo snu gdy dziecko 9-10 miesięcy.

wiek

sen urody

Sen nocy

na dzień

od urodzenia

1-3 odstępach godzinnych przez siły

5-6 godziny spokojnie. Idealnie 1-3 posiłków

16-20 godzin

0m 1 do 3 miesięcy

Do 5 razy dziennie

Całkowity czas – 5-7 godziny

8-11 godzin

14-17 godzin

Od 3 do 5 miesięcy

4 razy

4-6 godziny

10-12 godzin

14-17 godzin

Od 5 do 8 miesięcy

Do 3 razy

2-4 godzin

10-12 godzin

13-15 godzin

Od 8 do 11 miesięcy

2 razy

2-3 godzin

10-12 godzin

12-15 godzin

1-1,5 roku

Maksymalnie 2 razy

2-3 godzin

10-12 godzin

12-14 godzin

2 lata

1-3 godzin dziennie

10-11 godzin

11-14 godzin

3 lata

1-2 godzin dziennie. Być może brak snu

10-11 (11-13 godzin)

11-13 godzin

4-7 lat

1-2 godziny. Może zupełny brak snu w ciągu dnia

9-11 (10-13 godzin)

10-13 godzin

7-10

sen nie jest

9-11 godzin

9-11 godzin

Co dziecko na wakacje?

Powyższe zasady są tylko średnie wartości zebrane podczas badania snu dzieci. Nie możemy powiedzieć, że dziecko powinno być dostosowane do określonego zakresu. Aby zrozumieć czym jest czas niezbędny dla dziecka do snu, zastanowić się, dlaczego to jest na ogół konieczne.

Dlaczego śpiące dziecko:

  • Sen pomaga uniknąć zmęczenia. Podczas snu, dziecko nie kumuluje się zmęczenie.
  • We śnie, nie ma dziecka rozwój mózgu, wzrost i rodzaj ładowania innych narządów ciała dziecka.
  • Sen nocy, dziecko budzi się w dobrym nastroju.

Pamiętaj: nie ważne jak długo dziecko śpi, jako główny wskaźnik zdrowia i odpowiednia ilość snu jest uśmiech Twojego jawy. Bez względu na to, co pipsqueak mało snu na tych norm. Jeśli czuje się dobrze, cieszyć się życiem i zabawy, to jest to konieczne standardy.

Przyczyny problemów ze snem

Uzyskać odpowiedź na pytania o ile dzieci muszą spać w pierwszych 9 miesiącach, wielu rodziców z przerażeniem zacząć szukać przyczyny, dlaczego ich dziecko śpi mniej niż normalne, a co zrobić. Pierwsze rzeczy pierwsze.

Wszyscy wiemy, że jako osoba dorosła i snu dziecka, zwłaszcza jakość i czas trwania może być pod wpływem różnych czynników, zarówno fizycznych i psychicznych. Nie jest konieczne, aby podnieść alarm, jeśli dziecko śpi jest mniejsza niż podanych zasad, kiedy budzi się w aktywną, dopasowanie i czuje się świetnie. Oznacza to, że ma swój własny rytm i rutyny.

Przyczyny zaburzeń snu dzieci można przypisać indywidualne biorytmy, warunki pogodowe, stan zdrowia, a nawet niezdrowym trybem życia. Więc tym bardziej dziecko jest chodzenie, przenoszenie i zaangażowane w aktywności fizycznej, tym szybsze i silniejsze niż spał. Ale nadmierne obciążenie emocjonalne ciało dziecka będzie prowadzić do niechęci do spania.

Typowe problemy z zaburzeniami snu są:

  • Dziecko budzi się pragnienie.
  • Skrzypienie zęby.
  • Nietrzymanie moczu.
  • Lęki.

Zmaga się z niechęcią do snu. opinie

Jeśli dziecko nie chce spać, to nie jest wyczerpana. Aby zwiększyć zmęczenie, zwiększenie aktywności fizycznej okruchy.

Tuż przed snem, około pół godziny, trzeba zatrzymać ładunek emocjonalny. Wielu rodziców, że dzieci muszą się uspokoić i odpocząć, aby mieć ochoty na odpoczynek.

I ostatni, ale głównym problemem jest to, że rodzice uważają, że problem, gdzie go nie ma. Nie można uzyskać dziecko do snu, kiedy chcesz.

Po tych prostych porad, wielu rodziców dzieci zdrowych powiedzieć, że tak naprawdę, tym bardziej dziecko zajęty w ciągu dnia, tym szybciej ona wyczerpująca, a zatem silny i długi sen.