181 Shares 2267 views

Antonio Rinaldi – Znakomita włoska w XVIII wieku Rosja

Antonio Rinaldi – włoski architekt, który pracował w Rosji w drugiej połowie XVIII wieku. Jego autorstwo należy do wielu budynków w Gatczyna, Oranienbaum, Carskim Siole i, oczywiście, w Petersburgu. Z jego nazwa związana jest z przejściem od baroku do klasycyzmu w architekturze rosyjskiej.


Antonio Rinaldi: krótka biografia

Około młody architekt wiadomo bardzo niewiele. Wątpliwe nawet rok i miejsce urodzenia. Najprawdopodobniej było to Neapol. Uważa się, że jest w południowej części Włoch, a dzieciństwo spędził Antonio Rinaldi. Jego biografia jest pełna białych plam, ale być może należał do rodziny szlacheckiej. Założenia te opierają się na założeniu, że w przyszłości architekt studiował u panów L. Vanvitelli (który, nawiasem mówiąc, nie był dużo starszy od niego), i wziął do swoich chłopców warsztatowych z okolic Neapolu dobrych środowisk. Mentor był jednym z najbardziej znanych włoskich architektów późnego baroku. Pod kierunkiem nauczyciela paniczu przeprowadzić swoją pierwszą pracę.

Rinaldi przybył do Rosji w 1951 roku. Wcześniej udał się do Anglii i Niemiec, a niemiecka architektura wywarła poważny wpływ na przyszłość budowy. W Rosji, w czasie klasycyzmu to prawie zastąpił baroku. Popularność korzystają takich architektów jak Sokolov, Rastrelliego, Cameron. Zgodnie z umową, Rinaldi musiał spędzić 7 lat w służbie hrabiego Razumovsky Hetman Rusi. Zaplanowano, że weźmie do przyszłej poprawy centrum administracyjnym regionu – miasta Baturin. Projekt nie był pretensjonalny zostać zakończone. Dla Hetmana architekt zbudował tylko jeden pałac, a następnie w 1954 roku udał się do Petersburga.

W architekta kapitału owocnie pracuje na rozkaz cesarza Piotra III. Unosi kompleks budynków w Oranienbaum, buduje Marble Palace w Sankt Petersburgu, pracując w Carskim Siole. Rinaldi był trzecim najbardziej skandaliczny projekt katedry św Izaaka, który później został przebudowany przez Montferrand. Jednym z ostatnich dzieł architekta – Kościół katolicki św Katarzyny, gdzie od dawna naczelnik parafii.

Architektem był pełen twórczych planów, ale tragiczny wypadek uniemożliwił im się spełnić. Podczas budowy Teatru Bolszoj w Petersburgu, potknął się i upadł na lasy. Prace nie mógł. Mistrz utożsamiać emeryturę dożywotnią, a gdy wrócił do domu, regularnie przekazywane jej przez konsula. Ostatnie lata życia architekta usystematyzowanej i umieścić rzeczy w kolejności ich wzorów i rysunków. Antonio Rinaldi zmarł w Rzymie w 1974 roku.

okres włoski

Przed jego podróży do Rosji w ojczyźnie architekta spędził około 40 lat. Okres ten charakteryzował się bezpośrednim wpływem nauczyciela, Luigi Vanvitelli. Szkolenie często występowały w praktyce. Rinaldi pracował jako student i asystent architekta. Brał udział w projektowaniu zamku Caserta, jeden z największych budynków w Europie z pałacowy. Został on przeznaczony do samego króla. Zamek był jednym z najwspanialszych przykładów późnego włoskiego baroku. W tym przypadku jest to już wyraźnie widoczne, niektóre cechy klasycyzmu.

Budowa klasztoru św Augustyna w Rzymie też odbyło się z udziałem Antonio Rinaldi. Architekt nadal pracuje w zespole. Ale katedra w klasztorze św Marii Magdaleny w Pesaro on zaprojektowany w sposób niezależny. Rinaldi pokazał się jako dojrzały mistrz został utworzony. To było wtedy, że zwrócił uwagę i został zaproszony do Rosji.

gatchina

Ukraina Rinaldi Antonio był spowodowany brat ulubionym Elizabeth, Kirill Razumovsky. W tym czasie był hetman Małorosja i bardzo wpływowym człowiekiem. Z architektem zamówienia i nakazał, aby przejść do projektowania rezydencji hetmana w Baturyna. Plan był taki, aby miastu stolica terytorium, budować jeszcze kilka domków z piernika i spędzić przebudowę ulic. Równolegle z projektem rezydencji Rinaldi buduje pałac dla Razumovsky. Kirill G. był dobrym menedżerem, ale nie unikać przekupstwa i wymuszenia. W 1754 roku został wezwany do Moskwy, aby zgłosić się na ich terytorium, po którym środki i uprawnienia Hetman zostały poważnie ograniczone. Plany odbudowy i Baturina odwrócił się od usługi architekt odmówił wypłaty odszkodowania. W tym samym roku został wysłany do Petersburga.

Oranienbaum

W Petersburgu Rinaldi wziął usługi na dworze Piotra III. Kiedy jego panowanie skończyło, Katarzyna II dokonał nadwornego architekta master, i na tym stanowisku pełnił do 1784 roku. Pierwszy Imperial celu obserwowano dla konstrukcji złożonych konstrukcji w Oranienbaum. Tutaj Rinaldi wzniesiony Piotra III Palace, Pawilon przesuwne Hill, Opera House, a później – chiński pałac. Pietrowski Pałac nie został przeznaczony na mieszkania, a to był pawilon dla relaksu. Miniaturowy dwukondygnacyjny budynek jest bardzo nietypowy pod względem rozwiązań przestrzennych. Jest zbudowany jako kwadrat, z których jeden róg jest zaokrąglona sprawne łuku. W związku z tą techniką mały budynek wydaje się dość imponujące. Chiński Pałac został przeznaczony do zamieszkania Katarzyny II w latach 1762-1768. W tym czasie byłem w stylu vogue Chinoiserie wykorzystanie chiński motyw, a kilka Wnętrza urządzone zgodnie z trendami mody. Po pomyślnym zakończeniu prac w Oranienbaum, architekt odpowiedzialny za zarządzanie budynków w Carskim Siole.

Carskie Sioło

Praca na budynkach Tsarskoselskaya są jednymi z najbardziej intensywny okres pracy Rinaldi Antonio. Architekt buduje kilka pawilony, obeliski i pomniki. Zaprojektował i nadzorował budowę Cesme, Morea, kolumny Krym, Kaguł obelisk pomnik Lansky. Wszystkie konstrukcje pamiątkowe sławić potęgę rosyjskiej marynarki i armii. Chiński pawilon i Teatr Chiński kontynuuje temat Chinoiserie. Rinaldi styl europejski daje rosyjski dźwięk. Chińskie motywy można odnaleźć zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz – na przykład w projektowaniu złożonych rogach Chinese Theatre dachową. Niestety, ten budynek został zniszczony podczas wojny i zobaczyć, to może być tylko na zdjęciach.

budowa Petersburg

Pałac Marmurowy, zaprojektowany w stylu dojrzałego klasycyzmu, zwany górny twórcze Rinaldi Antonio. Ta nazwa została nadana ze względu na ścianach, wyłożonych kamieniem naturalnym. W tym czasie był to jedyny budynek w Petersburgu z wystrojem. Różowy marmur stosowany w zewnętrznej dekoracji i wystroju wnętrz. układ w kształcie litery U pałac stał się prawdziwym klejnotem nasypu Newą. Teraz jest oddziałem Muzeum Rosyjskiej.

Inne budynki Petersburgu mistrzów m.in. księcia Włodzimierza Katedra, dzwonnica świątyni Wniebowstąpienia, Kościół Św Katarzyny na Newskim Prospekcie i Tuchkov Buyan – kompleks magazynów.

Architekt brał udział w pracach nad katedrze trzeciego Izaaka. Projekt Rinaldi budynek był żonaty pięć kopuł i smukły wysoka dzwonnica. W chwili śmierci Katarzyny II został ukończony do okapu, ale do zamknięcia mistrz nie mógł z powodu kontuzji. Rinaldi udał się do Rzymu, i pośpiesznie budowane z cegły kopuły i dzwonnica, przysiad na marmurowej podstawie katedry. Konstrukcja spowodowała wielką rezonans w społeczeństwie epigramy i nasilenie wylewa się ze wszystkich stron. Później katedra została odbudowana w ostatecznej wersji.

Rinaldi Antonio rozpoczął życie we Włoszech, a zakończył go tam. Ale okres życia w Rosji był „serce” z jego biografii, dał jej cały swój talent i kreatywność. W wyglądzie architektonicznym Petersburgu i jego okolicach Rinaldi miały ogromny wkład.