278 Shares 4602 views

Polędwica hak wzór: Schemat szczególną adaptacji

Polędwica zwane wzory ażurowe, szydełkowane oparciu siatkę krzyżową. Jest to najprostsza forma tworzenia wzorzystych tkanin, jednak i ona ma swój własny złożoności. Bębenkiem filet, schemat, który można znaleźć w artykule jest odpowiednia do produkcji elementów wnętrz, odzieży i akcesoriów.

Co to jest wzór schabu

Często obrazy związane lędźwie wzór, wygląda jak siatka z komórek prostokątnych. Niektóre z nich są wypełnione i solidne wygląd, podczas gdy inne pozostają puste. Połączenie wypełnione komórkami i tworzy wzór. Czasami przy użyciu innych rodzajów siatek uzupełnienie Filet Szydełkowy wzór. Jazdy z komórkami kwadratowymi określonych kolumn SC (CCH) i pętlą powietrza (VP) jest zawsze najprostsze. To jasne, wizualnie prawie wszystkich tkaczy, również jest bardzo łatwy do przeprowadzenia rysunek w środku łopatki i wzdłuż jej krawędzi.

Podstawą dla filetów się wzory na diagramie na drutach lub haftowania. Kiedy systemy adaptacyjne haftu preferowane monotonne wzory i ornamenty. filet szydełkowy wzór (układ i wygląd produktu nie ma znaczenia) pasuje tylko jeden rodzaj przędzy, tworząc barwne malowidła niemożliwe. Dlatego kolorystyka zawarta bez przędz o różnych kolorach mogą być zamazane i niewyraźne.

Tajemnice wykończenia tkanin

Do produkcji wyrobów zawierających elementy siatki polędwica, konieczne jest użycie przędzy gęsta bawełna lub len. To będzie naprawdę wysokiej jakości tkanina, która będzie utrzymywać kształt, nie zdeformowane i nie odginania. W skrajnym przypadku, gwint pasuje w obecności małej ilości kwasu akrylowego lub poliamidu (nie więcej niż 50%).

Hak lepiej jest wziąć trochę mniejszy niż zalecany dla wybranego przędzy dziewiarskiej. Również filet szydełkowy wzór (nie pokazano schemat, więc po prostu trzeba pamiętać) zapewnia dziania CCH nie jest pod górę „warkocze” z poprzedniego CCH oraz w sprawie ustanowienia haka jest znacznie głębiej, w środkowej kolumnie. W ten sposób uzyskanie wysokiej gęstości wzorca schabu.

Największą wadą schab tkanina staje się jego nieostrożne wykonanie, w którym otwory utworzone Markizy pętle i słabo związany CCH, utrudniają prawidłową percepcję wzór.

Szydełka: lędźwie wzory na każdą okazję

Zastosowanie schabu drutach jest naprawdę bardzo szeroko. Technika ta pochodzi z głębi wieków i wciąż nie traci na znaczeniu. Jest on używany do produkcji tradycyjnych produktów w stylu ludowym i modnych elementów garderoby. Naturalnie, w drugim przypadku wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na dobór modelu, przędzy i wzór, w przeciwnym razie można dostać poszewkę na ramiączkach.

Najczęściej wzór hak schabu (obwód może być początkowo zaprojektowane lub przystosowane do dziania niezależnie fachowiec) jest stosowany w następujących przypadkach:

  • granica szydełka.
  • Produkcja serwetki, obrusy, zasłony.
  • Tworzenie ubrań.
  • Produkcja dzianin akcesoriów (paski, torebki, portfele, pokrowce na paszporty, kolczyki i wiele innych przedmiotów).

Polędwica szydełka: systemy graniczne

Frędzle, lub delikatny wiązana – zakres najpopularniejszym lędźwie wzory wśród tkaczy wielu pokoleń. Jest on używany do dekorowania zasłony, obrusy, ręczniki, koce dla dzieci, dolna krawędź sukienki i spódnice, a także wszędzie tam, gdzie będzie to zaplanować kochankę post.

Na zdjęciu poniżej widać kilka opcji zdjęć i schematów wąskie obręcze.

Jest oczywiste, że to dzieje się trochę dziania nietypowy sposób: w poprzek. Oznacza to, że grzywka jest dziany krótkie powtarzające się wiersze. Wysokość gotowego materiału jest równa długości krawędzi, który to szycie.

Każda komórka schabu puste płótno jest utworzona przez dwa CLO i VI. Początek następnej komórki rozpoczyna się nowy CCH. Tak więc, na dwa sąsiednie komórki mają SSN. Wypełnić go i zamiast dwóch dziania VI działają dwa CCH. Tak więc, komórka wypełniona jest utworzona przez trzy CCH.

Należy zauważyć, że znany jest sposób dziania wzory biodra, przy czym odstęp pomiędzy jedną CCH wypełnione VI lub CLO. Komórki te są nieregularnie wydłużony kształt, a wzór okaże się zdeformowane. Ta sama historia się dzieje, jeśli dzianiny 2 CCH, a szczelina wypełniona jest przez dwa VIS lub dwóch CLO. Gdy liczba SC należy również zwiększyć o jedną jednostkę napełnianie komórek (3 VI 3CCH).

Kreatywność w pracy na wzorcach schabu

Te mistrzów, którym zdarzyło się radzić sobie z ozdoby, wykonane na podstawie tradycyjnych układów, pamiętać, że hak siatki polędwica (wzory mogą być kwiaty, geometryczne lub bardzo fantazyjne) doskonale dostosować do produkcji różnych przedmiotów. Na przykład, wzór na szerokim rąbka może być podzielona na elementy (wzór sam, jego ramie, ażurowe regionie granicznym) i zastosowano w różnych kombinacjach. W ten sposób możliwe jest powiązanie, na przykład, przez kurtyny powietrzne. Głównym elementem wzór służy jako centrum poszewki i wiązanie przekształcone plisami kabaretki. Ta sama zasada schab drutach wzory odzieży. Aby uzyskać aktualne i modne rzeczy, trzeba użyć nowoczesnego wycięty lub niekonwencjonalne elementy ozdoby topy, bluzki i sukienki.