848 Shares 5814 views

Zainstalować pompę w instalacji grzewczej w domu. Jak zainstalować pompę obiegową?

Prywatne domy – nie są już rzadkością. To przestało być coś wyjątkowego – aby zbudować dobry, solidny dom na miejscu. Przeminęło wszystkie rodzaje kloszy i prowizoryczny, ale z nich nie ma, i łatwość budowy. Na dobry prywatnym domu trzeba poświęcić całą komunikację – w przeciwnym razie co to jest dom okazuje? I takie momenty mają problemy, przynajmniej od czasu do czasu. Poniżej znajdują się instrukcje montażu pompy w instalacji grzewczej – jest to dość ważny punkt. Tak, że naprawdę tam zainstalować pompę w prywatnym systemie ogrzewania domu – jest to jedna z najważniejszych rzeczy!


typy urządzeń

Po państwo zdecydowali, że prywatny dom wakacyjny, też mogą być przepisane, właściciele tych budynków zaczął myśleć o możliwości życia na miejscu. Oczywiście, do tego trzeba starannie przemyśleć i nieznacznie zmienione. Nie jest to zaskakujące, ponieważ powinna ona naprawdę starają się włączyć dworek na fulla.

Kompleksowe ogrzewanie wewnętrzny – jest jednym z najważniejszych etapów w tworzeniu prywatnym domu. Nie jest więc zaskakujące, że instalacja pompy w układzie grzewczym jest coraz częstsze. Dzieje się tak tylko dlatego, że bez względu na autonomiczną częścią teplopodachi, chcesz zainstalować nawet na czynne przez cały rok akcesoriów. Często kosztują tylko jedną pompę, gdy ogrzewanie jest już tam.

Dla konsumentów Obecnie istnieją dwie główne opcje – woda i obieg elementy. O nich dyskutować poniżej.

Element woda

Zainstalować pompę w instalacji grzewczej w domu – najczęściej zamawianych usług. Ale nie możemy zapominać, że jest znacznie bardziej wydajne modele, które mogą bardzo dobrze Ciepło i blok. Ta ostatnia opcja jest raczej egzotyczny, a nie regułą. Bo tu jest uważany konwencjonalne ogrzewanie domu prywatnym.

Pompy te nie są tak popularne jak w obiegu, ale jego publiczność nabywców jeszcze. Zainstalować pompę wody do systemu grzewczego – idealne rozwiązanie, jeśli reszta systemu w małym domu już ustalone.

Szczegółowe informacje potrzebne do montażu

Oprócz pompy wody w systemie grzewczym, serce, którego stała i zawiera kilka ważnych elementów i urządzeń, a także ich ignorować byłaby obarczona negatywne konsekwencje:

• Kocioł na paliwo.
• hydrauliczny kolektora.
• Obwód hydrauliczny (system rur woda).
• Radiator.
• Obwód mieszający (dodatkowy element systemu).
• czujniki temperatury, ciśnienia, przepływu wody.
• System ochrony przed przegrzaniem.
• odpowietrznik.
• System ochrony przed nadciśnieniem.
• zawory powietrza. Dyskusja na temat, który element jest ważniejszy w tym procesie, jak instalacja pompy wody w instalacji grzewczej, to nie jest konieczne. Wszystkie one są równie konieczne, a zatem zapomnieć o czymś zdecydowanie odradzane.

pompy cyrkulacyjne

Ten drugi typ urządzeń, które już zostało powiedziane. Należy zauważyć, że instalacja pompy w instalacji grzewczej (szczególnie obiegu) – nie jest bardzo trudne, ale bardzo przydatna procedura. Naturalnie, to lepiej, aby spowodować panom, którzy to zadanie szybciej. Ale w zasadzie można to zrobić samemu. Zwłaszcza jeśli zaliczka będzie zastanawiać się, jak prawidłowo zainstalować pompę obiegową w instalacji grzewczej.

Zalety cyrkulacyjne

• Niskie wymagania dotyczące systemu grzewczego – czyli wszelkiego rodzaju tras, wąskich odcinkach itp nie wpłynie na jakość ogrzewania … Co więcej, te części pasują do grawitacyjnego i obiegów grzewczych (np. E. One, gdzie ma własne krążenie).
• System szybkiego przyspieszenia – jest, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia szybkie nagrzewanie pomieszczeń. Oznacza to, że pompa instalacja do systemu grzewczego dzięki czemu jest bardziej wydajny.
• Niezawodne działanie – łatwy w utrzymaniu i dość prosty mechanizm zapewnia bezpieczne działanie oraz bardzo długą pracę urządzenia.
• Wysoka wydajność – jak zostało powiedziane wcześniej, instalacja pompy w instalacji grzewczej zwiększa jego efektywność. Element obieg podnosi sprawność działania jest zmaksymalizowane.

Rodzaje mechanizmów obiegowe

Podobnie jak w przypadku każdej innej technologii, istnieje kilka różnych rodzajów części. Zanim więc zrozumieć, jak prawidłowo zainstalować pompę obiegową w instalacji grzewczej, to lepiej, aby dowiedzieć się, co jest potrzebne rodzaj pompy obiegowej. Są dwa rodzaje:

1. „Suchy”. Znamienny tym, że wirnik pompy nie jest w kontakcie z płynem chłodzącym. Są one wyposażone w większości wysokich budynków i dużych pomieszczeń. Pompę do systemu grzewczego domu, jeśli mamy na myśli „na sucho” typ, jest obarczona niektórych efektów, takich jak hałas. Stworzy turbulencje powietrza, który określi, z kolei, hałas, który zakłóca życia. Bo coś w domach prywatnych takie pompy są rzadko ustawione.
2. "na mokro". Tego rodzaju charakteryzuje się tym, że wirnik jest zanurzony w wodzie, która pompuje. To właśnie te pompy są często instalowane w systemie grzewczym domach prywatnych i małych pomieszczeń.

technologia mocowanie

Aby ułatwić zadanie lub ekspertów, którzy będą prowadzić postępowanie, to najlepiej do zakupu tych pomp i urządzeń, gdzie urządzenie posiada zdejmowaną nić. Jeśli tak nie jest dostępna, wtedy trzeba będzie ponieść, zbierając wiele adapterów. Ponadto konieczne jest, aby zakupić głęboki filtr i zawór zwrotny, który zapewni prawidłowe działanie pod presją – i to nie zależy od typu lub rodzaju zakupionego produktu, ponieważ instalacja pompy do systemu grzewczego po prostu wymaga, aby wszystkie te elementy. Przede wszystkim, trzeba kilka narzędzi. Tapping pompę trzeba będzie zaopatrzyć się klucze o różnych rozmiarach – od dwudziestu dwóch do trzydziestu sześciu. Zazwyczaj jest to wystarczające. Jest również niezbędne zawory i odcinek rury (ten ostatni działa jako bypass), o średnicy, która jest równa średnicy rury wznośnej.

Wybór miejsca krawatem

Do takiej procedury, jak instalacja pompy w instalacji grzewczej, nie spowodowała żadnych trudności, trzeba wziąć pod uwagę kilka punktów. Po pierwsze, wziąć pod uwagę fakt, że teplopodachi sprzęt powinien służyć. To jest miejsce na tyle przystępne dla tych procedur.

inne szczegóły

Istnieją inne funkcje. Na przykład, przed pompa jest zainstalowana w przewodzie powrotnym – była powszechna opinia jest taka, że woda lodowa, mycie części roboczej elementu, przedłuża jego żywotność. Obecnie nie ma takiego problemu, ponieważ części maszyny są odporne na każdej temperaturze wody. Ponieważ instalacja pompy w instalacji grzewczej na przewodzie zasilającym lub powrotnym nie jest już ważne.

W celu zwiększenia ciśnienia w strefie ssania pozycja jest najlepiej zainstalowany na części rury zasilającej – i można to zrobić w pobliżu punktu wstawiania w zbiorniku wyrównawczym. System ten zapewnia wysoką temperaturę w określonej części sieci. Ale dla wysokiej wydajności są potrzebne do lotu elementu, odporne na silne ciśnienie ciepłej wody.

Możesz upewnić się, że miejsce montażu pompy w instalacji grzewczej musi być ściśle określony – inaczej osiągnąć dobrą wydajność będzie niemożliwe.

Układ połączeń urządzeń do podłączenia pompy

Aby poprawnie zainstalować pompę szereg prostych zasad należy przestrzegać:

• Po obu stronach zaworów kulowych są zainstalowane. Jest to konieczne, aby móc zdemontować pompę, na przykład podczas naprawy lub wymiany.
• przecina filtr przed pompy rury – jest to konieczne, aby uniknąć kontaktu z dużych cząstek, mechaniczne wraz z wodą.
• W górnej części wyposażona jest w zawór obejściowy powietrza. Uwięzione powietrze – nie jest rzadkością w takich systemach, a najlepiej unikać.
• Kierunek strzałki na urządzeniu muszą być przestrzegane – ruchu wody powinien iść ściśle w tym kierunku.
• «Mokre» Pompy montowane są poziomo. To urządzenie jest strzeżone z poważnych obrażeń, jeśli nie cały silnik jest zanurzony w wodzie.
• terminale pompy skierowany do góry.
• Połączenia gwintowane są wyposażone w uszczelki i uszczelniacze są chronione.
• Podłączyć pompę jest konieczne tylko w gniazda z uziemieniem.

Kolejność instalacji

• w przypadku montażu pompy w istniejącej sieci, konieczne jest, aby spuścić płyn chłodzący. system ogrzewania z dużym doświadczeniem „raczej” czystych, przesiedlające wody przez niego kilka razy.
• Łańcuch funkcjonalna zaworów i pompy według zasad wymuszonych instalację.
• Po zakończeniu montażu i testowania systemu jest wypełniony wodą.
• ostatnim etapie – centralna śruba obraca się, usuwa się nadmiar powietrza. Kiedy woda z otworów działać, element jest gotowy do pracy.

Ostatnim krokiem jest konieczne do pomp ręcznych – automatyczne modeli radzenia sobie z powietrza na własną rękę. Ale jeśli urządzenie ręcznie, to ta procedura musi być powtarzana za każdym razem przed włączeniem.