744 Shares 5462 views

Audyt – Ile to jest potrzebne, a co może być kary za nieprzestrzeganie wykonywania swoich

Zacznijmy od odpowiedzialności za niewykonanie usługi, takie jak obowiązkowego audytu. W wielu artykułów w internecie jest napisane, że odpowiedzialność za niepowodzenie naprawiać badania ustawowego tylko jakieś 200 rubli, a wskazanym artykule 126 Kodeksu Podatkowego RF.


Ale nie wszystko jest takie proste, „nasze królestwo”. rosyjskie ustawodawstwo jest konieczne, aby móc czytać między wierszami. Najbardziej szczegółowo opisany tu problem: http://obyazatelnyi-audit.narod2.ru

Jakie jest główne niebezpieczeństwo lub problem? Chodzi o to, że oprócz bezpośredniej odpowiedzialności za niepowodzenie zawrzeć informacje kontrolne dla użytkowników, istnieją przepisy dotyczące sposobu przedstawiania informacji, takich jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na przykład, ustawa federalna № 14-FZ, Artykuł 36 ustęp 3 stanowi, że sprawozdanie z badania jest bezpośrednio związane z informacji i materiałów, które jest absolutnie niezbędne, aby zapewnić uczestnikom spółek akcyjnych.

Następnie przejdź do prawa administracyjnego: art 15.21.1 Kodeksu, pkt 11 ustanawia kary dla osób prawnych od pięciuset tysięcy do siedmiuset tysięcy rubli!

To odpowiedzialność, która będzie powyżej 200 rubli.

Teraz czynienia z korzyści, które będą audytem Spółki.

Niewątpliwą zaletą jest ocena biegłego rewidenta ryzyka podatkowego, w wyniku obowiązkowego lub inicjatywy audytu i usług doradczych, podatkowych, które są prowadzone w trakcie obowiązkowej kontroli.

Które mogą ujawnić rewidenta w wyniku weryfikacji – ryzyko jakie audytu?

W Rosji, takich jak podatki podatku dochodowego i podatku o podatku od wartości dodanej (VAT) są obliczane na podstawie dokumentów: akty, rachunki, faktury. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę warunki umów, dokumenty dotyczące płatności: Zlecenia płatnicze, otrzymanie kredytu celu pieniężnych, zużywających warrantów pieniężnych. Należy zwrócić uwagę zarówno do prawidłowego wypełnienia każdej z podpór i sformułowania podstaw płatniczego.

Dokumenty, na których przychody ujmuje się w celu odzwierciedlenia obrotów, oraz dokumenty, na podstawie których odzwierciedlać koszty versa odzwierciedlać zmniejszenie podatku.

Tak, że muszą być traktowane ostrożnie do wszystkich dokumentów dostarczonych do zakładu.

Mieliśmy przypadek, gdy klient (czyli badanej Spółki) są przechowywane tylko dokumenty dotyczące realizacji (czyli dokumenty, które odzwierciedlają przychody Spółki) oraz dokumenty dotyczące kosztów (koszty ogólne na zakup towarów, aktów wykonawców) i tylko rzucił kontrolerzy byli w stanie pomóc żeby zmienić strategię do dokumentów pierwotnych.

Audyt – bez względu na to, co nie było – obowiązkowy podatek lub ujawni wszystkich głównych mankamentów rachunku, ale tylko wtedy, gdy kontrolerzy mają 4-5 letnie doświadczenie na stanowisku inspektorów podatkowych kontroli podatkowych pola.

W przeciwnym razie, suszenie może być używany jak wiosła. Zwykle z tyłu 60-70 mln. Rub. inspektor podatkowy może w ciągu 3 lat od przedsiębiorstwa ocenia się, że do 20 mln. rubli. dodatkowe podatki i kary saktsy w wysokości 20%, który będzie w odniesieniu do sprzedaży do 4 mln. rub.

Tak więc, badanie, należy z tego typu usług, takich jak doradztwo podatkowe, gdyż nie było – wiążące, inicjatywę, podatek jest na pewno pomogą firmę i korzystanie z niej będzie więcej niż warto.

Ponadto nie należy zapominać również o usługi takie jak doradztwo podatkowe.