148 Shares 4767 views

Dieta białka tłuszczu dla utraty wagi: podstawowe zasady, menu i wyniki

Do tej pory dieta białko-tłuszczowa jest bardzo popularna. Z jego pomocą można stracić nawet największą nadwagę bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Wręcz przeciwnie, doświadczasz niesamowitego wzrostu energii i energii kolosalnej. Obserwując wszystkie zasady dobrego odżywiania, stopniowo zaczniesz zauważać, jak dostajesz ciało swoich marzeń.


Wpływ na organizm

W rzeczywistości ta technika nie różni się znacznie od innych metod korekcji wagi. Niemniej jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie szczegóły, aby zrozumieć, czego oczekuje nasz organizm.

Pierwszym i najważniejszym jest fakt, że ta dieta oznacza obniżenie ilości pożywienia węglowodanowego. Z tego powodu masa zaczyna maleć w wyniku eliminacji zgromadzonej warstwy tłuszczowej w obszarach problemowych pośladków, nóg, boków i brzucha.

 • Główne źródło energii przychodzącej w organizmie staje się tłuste, co przyspiesza mechanizmy wydalania magazynów glikogenu już przechowywanych przez organizm.
 • Dieta białko tłuszczowa ze względu na jej prawidłowe przyleganie znacznie zwiększa odporność organizmu, a także jego wytrzymałość i zdolność do wytrzymania negatywnych czynników środowiskowych.
 • Stopniowo zauważysz, jak twoja waga powraca do normy. Jednocześnie osoby z nadwagą zaczynają schudnąć. Ale ci, którzy nie mogli zdobyć co najmniej małej masy, zaczynają, wręcz przeciwnie, pełen. Dlatego możemy z całą pewnością stwierdzić, że dieta białko-tłuszczu jest absolutnie odpowiednia dla każdego.
 • Ponadto powstaje praca wszystkich narządów i układów ciała, co jest wyraźnym plusem.

Jednak z jednej strony wydaje się, że ta dieta jest absolutnie idealna. W rzeczywistości nie każdy może się przyzwyczaić do takiej diety. Nie jest tak łatwo pozbyć się swoich ulubionych węglowodanów. Niektórzy ludzie, kierując się zasadami takiego odżywiania, zauważają dyskomfort w żołądku, a także słabość, częstą zawroty głowy i ogólne uczucie złego samopoczucia.

Dzisiaj można usłyszeć tylko ogromną ilość pozytywnych opinii i negatywnych. Można znaleźć wiele krytyki właśnie dlatego, że nie jest tak łatwo siedzieć w takiej diecie. Ale ci, którzy potrafili pokonać samych siebie, nie tylko wzbogacili swoje marzenia, ale także chwalili się zdrowiem. Naukowcy uważają, że taka dieta jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć imponującą masę mięśniową bez użycia narzędzi pomocniczych.

Autoryzowane produkty spożywcze

Dieta białka tłuszczu w celu zmniejszenia masy ciała zaleca włączenie do diety wielu pokarmów zawierających tłuszcze i białka. W takim przypadku najlepiej zminimalizować węglowodany i cukry. Ale całkowicie wykluczyć je z diety nie jest również zalecane. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jak ustalić właściwą równowagę.

Zastanówmy się, jakie tłuszcze można zjeść. Eksperci zalecają preferowanie odmian tłuszczowych mięsa i ryb, a także tłuszczu i produktów ubocznych.

Żywność białkowa obejmuje jaja kurczaka, a także wiele produktów mleczarskich zawierających tłuszcze. Przy okazji, można jeść około pięciu lub ośmiu jaj dziennie.

Ale węglowodany należy traktować ostrożniej. Po raz kolejny nie są to produkty zabronione. Konieczne jest jednak ich ograniczenie. Podczas diety można jeść niewielką ilość warzyw, makaronu i chleba.

Ale z cukru, owoce, jagody, margaryna i zboża będą musiały zrezygnować na stałe. Kierując się listą tych produktów i przygotuj dietę. Jednak w żadnym wypadku nie angażuj się w amatorów. Skonsultuj się z dietetykiem i podejmuj wspólną decyzję. W końcu może po prostu nie możesz użyć tej techniki.

Czy są jakieś przeciwwskazania

Uważaj, że tłuste potrawy w dużych ilościach nie zawsze mogą mieć pozytywny wpływ na twoje ciało. Czasami jego użycie prowadzi do bardzo negatywnych konsekwencji. Diety białko-tłuszczu, o których możesz przeczytać w tym artykule, są zabronione w takich przypadkach:

 • Niewłaściwy metabolizm dziedziczny charakter;
 • Okres ciąży, jak również karmienie piersią;
 • Różne choroby układu żołądkowo-jelitowego.

W rzeczywistości istnieje ogromna liczba ludzi, którzy marzy o walce z nadwagą, spożywając produkty tłuszczowe i mięsne. Pomimo wszystkich zachwytu takiej diety, nie wszyscy, którzy marzy o utracie wagi, mogą ją utrzymać.

Ważne zasady utraty wagi

Nie wystarczy użyć dowolnej ilości opisanych powyżej produktów. Nie należy też zapominać o pewnych subtelnościach korekcji wagi. Zastanów się nad kilkoma regułami, za pomocą których możesz stracić znacznie szybciej:

 • Jedz tylko zatwierdzone potrawy, a jednocześnie odmawiając podania węglowodanów.
 • Bardzo ważne jest przestrzeganie właściwej równowagi przy tworzeniu menu. W przypadku dwóch lub trzech części tłuszczu pobierana jest jedna część węglowodanów.
 • Przygotuj się na to, że ta dieta oznacza tylko dwa podstawowe posiłki. Obejmuje to lunch i śniadanie. Oczywiście, nikt cię nie zabrania i kolacji, ale lepiej nie robić tego w ogóle.
 • Podczas jedzenia jesteś w najbardziej swobodnej atmosferze. Przekaż wszystkie inne sprawy, a także komunikację. Nie czytaj w ogóle ani nie oglądaj telewizji. Najlepiej jeść samotnie.

 • Po każdym posiłku najlepiej jest odpocząć trochę w stanie leżącym przez około pół godziny. I tylko po dwóch i pół godzinach możesz rozpocząć ćwiczenia fizyczne.
 • Zgodnie z zaleceniami ekspertów można jeść tylko dwa lub trzy razy dziennie, ale nie ma znaczenia, o jakim czasie to zrobisz.
 • Diety białko-tłuszczu (menu można znaleźć w tym artykule) imponuje wielu ludzi z faktu, że można jeść tyle, ile chcesz. Jednak w tym leży mała sztuczka. Korzystając tylko z produktów opisanych powyżej, nie można ich zjeść w bardzo dużej ilości.
 • Podczas korzystania z takich zasad żywienia, regularnie pójdź do szpitala, aby przeprowadzić testy, które pomogą ustalić Twoje zdrowie.
 • Ale zakaz przekąsek jest zwykle frustrujący dla wielu osób.

Dieta białko-tłuszczowa do utraty wagi Kovalkova

Dr Kovalkov jest światowej sławy dietetykiem, a także właścicielem kliniki. Prawie wszyscy pacjenci, którzy zwrócili się do niego o pomoc, w walce z nadwagą wygrał. Program Dr. Kovalkov zawiera nie tylko zalecenia dotyczące właściwego odżywiania, ale także ogólne porady. Korzystając z tej techniki, każda osoba może stracić na wadze tak dużo, jak chce, i łatwo zarządzać własnym ciężarem.

Dieta białko-tłuszczowa Kovalkova ma kilka etapów, z których każdy z organizmem zdarzy się niesamowite rzeczy.

Etap przygotowawczy

W tym momencie Twoim celem będzie oczyszczenie jelit. Zazwyczaj ten etap trwa około trzech tygodni, iw tym okresie można stracić około pięciu kilogramów. Na tym etapie musisz zrezygnować z słodkich i tłustych potraw, a także alkoholu i ziemniaków. Ale przeciwnie, jest wiele witamin z owocami i warzywami. W takim przypadku należy pić dużo wody. Około dziesięciu szklanek dziennie.

Pierwszy etap

Pomimo faktu, że dieta Kovalkov nazywana jest białkiem tłuszczowym, nazwa nie jest w pełni uzasadniona. W tym przypadku dieta powinna składać się z warzyw, produktów mleczarskich, jaj i mięsa o niskiej zawartości tłuszczu i ryb. I najlepiej jest dać pierwszeństwo tłuszczom roślinnym. Szczególny nacisk kładzie się również na jabłka. Muszą zjeść dużą ilość. Zwykle pierwszy etap tej diety jest podawany ludziom bardzo ciężko. Przecież nie jest to łatwe, tylko przez kilka tygodni, aby zjeść słodkie i inne ulubione potrawy. Nie zapominaj też o ćwiczeniach fizycznych. W końcu, bez nich, utrata wagi nie będzie tak łatwa.

Drugi etap

Ten etap jest uważany za najdłuższy i może trwać nawet więcej niż rok. To na tym etapie istotne zmiany muszą mieć miejsce w organizmie. Teraz powinieneś spożywać jak najwięcej białka i warzyw, jak to tylko możliwe. W pożywieniu nie można poważnie ograniczyć się, ale nie zapomnij chodzić do sportu. W tym etapie powinien towarzyszyć duża liczba ćwiczeń fizycznych. Najlepiej zacząć ranek z szybkim wysiłkiem i szklanką ciepłej wody. Jogging można zastąpić prostym chodem, ale jak najszybciej. To jest idealne, aby to zrobić o szóstej rano. Etap ten powinien trwać do momentu, kiedy będziesz w pełni zadowolony z twojej wagi.

Trzeci etap

Jest jeszcze jeden etap. Trzeci etap oznacza, że możesz już kontrolować wagę. Nauczysz się samemu decydować, co jest dobre dla Twojego ciała i co jest złe. W każdym razie staraj się unikać żywności o wysokim indeksie glikemicznym. To dieta białko-tłuszczowa Kovalkov.

Menu diety białko-tłuszczowej

Rozważmy przybliżone menu przez kilka dni. Możesz zmieniać produkty i dodawać inne. Najważniejsze jest zrozumienie zasad. Tak więc, kierując się zasadami dozwolonego i zakazanego jedzenia, przez kilka dni będziemy składać przybliżone menu.

Dzień pierwszy

Na śniadanie można smażyć kilka jaj, używając masła lub oleju roślinnego. Jedz kawałek chleba i pomidora. Możesz pić herbatę z kremem. W porze lunchu można zjeść smażoną lub pieczoną wieprzowinę oraz kilka gotowanych ziemniaków. Jeśli nie możesz zrobić bez kolacji, odśwież się kwaśną śmietaną i śmietaną.

Dzień drugi

Na śniadanie można smażyć dwa jaja z kiełbasą i boczkiem, a także zjeść kawałek chleba i wypić szklankę mleka tłustego. Na lunch, smażone ziemniaki, kanapkę z masłem i serem i herbatą są doskonałe. Na kolację można zjeść kilka naleśników z serem.

Dzień Trzeci

Na śniadanie nalewaj się omletem i kawałkiem pieczonego mięsa tłustego. Jedz jeden ogórek. Na lunch – naleśniki z mięsem i śmietaną. A na obiad można smażyć grzyby z mięsem i wypić szklankę kefiru.

Korzystając z tych i podobnych produktów, możesz zrobić menu dla siebie. Trzymaj się, dopóki nie poczujesz się dobrze. W przypadku dolegliwości zawsze skonsultuj się z dietetykiem, a wraz z nim wybierz inną dietę.

Opinie i wyniki osób, które próbowały tej metody utraty wagi

Dieta białko-tłuszczowa (recenzje i wyniki zostaną opisane w tej sekcji) jest bardzo popularna, jak wiele osób "kupuje" na smaczne potrawy. Jednakże opinie na temat tej metody są dość sprzeczne. Niektórzy pacjenci po prostu nie mogli tego śledzić, ponieważ byli bardzo źle. Wręcz przeciwnie, inni czuli się bardzo dobrze.

Nie miej jednak nadziei, że w ciągu kilku miesięcy będziesz mógł stracić dużą ilość kilogramów. W rzeczywistości wszystko jest daleko od tego. Waga powoli dochodzi. Być może te zasady żywienia musisz przestrzegać na kilka lat. Ale z dobrym zdrowiem otrzymasz doskonałe wyniki.

W żadnym przypadku nie należy stosować takiej diety w okresie ciąży i karmienia piersią. W takim przypadku należy kierować się zasadami zrównoważonej diety.