350 Shares 9029 views

przemysł ormiański: główne kierunki

Republika ormiański – jednym z najbiedniejszych w krajach byłego Związku Radzieckiego. Jednak nawet w tym kraju istnieje pewien potencjał ekonomiczny, który nie został jeszcze w pełni ujawnione. Jesteśmy z wami dzisiaj rozważy szczegół przemysł Armenii.

informacje historyczne

Po upadku Związku Radzieckiego, gospodarka Armenii był prawie nieopłacalne, bo w tym kraju nie jest to sytuacja bardzo trudna, jeśli porównamy wszystkie państwa Zakaukazia. Z potężną mocą rolno-przemysłowego Armenia została przekształcona w małym kraju, który tak naprawdę nie mógł pochwalić się zasobów naturalnych, ani dobrej lokalizacji geograficznej, ani żyznej ziemi samolotu.

Bez gazu, bez oleju, a nawet dostępu do morza, a Ormianie byli nadal w blokady gospodarczej. A wszystko dlatego, że przedsiębiorstwa z powodu Armenii Górski Karabach zbrojnej konfrontacji dosłownie odcięte od Azerbejdżanu i Turcji, ale z powodu konfliktu gruzińsko-abchaskiego – od Federacji Rosyjskiej, ponieważ pierwotnie cały ładunek poprzednio prowadzone jest przez Abchaskiej kolejowej ,

Wyjście z kryzysu

W 1991 roku rozpoczął prywatyzację. Przede wszystkim w prywatne ręce skrzyżowane pole, następnie sektor małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, aw 1995 z aukcji trafiło do sprzedaży i dużych zakładów przemysłowych.

Więcej Armenia przemysł zaczął nabierać rozpędu po zawarciu rozejmu z Azerbejdżanem w 1994 roku, więc zostały uzyskane z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jest to możliwe, aby zmniejszyć inflację i zwiększenie wzrostu produktu krajowego brutto.

Wektory rozwoju gospodarczego

W Armenii tych dniach – to stan przemysłowej agrarnej. Większość młynów uwaga rząd płaci małą skalę produkcji rolnej. Struktura PKB kraju w skrócie przedstawia się następująco:

  • Rolnictwo – 31,1%.
  • Przemysł – 21,8%.
  • Handel – 8,7%.
  • Budownictwo – 8,5%.
  • Transport – 5,1%.
  • Reszta – 24,9%.

Czołowe przemysłu są: chemiczna i ropy naftowej, hutnictwa metali nieżelaznych, obróbka metali, budowa maszyn do produkcji materiałów budowlanych.

Wieś i ludzie

rolnictwo Armenii opracowany przez tysiące lat. Ogólnie rzecz biorąc, stan był jednym z pierwszych na świecie, gdzie uprawa ziemi został rozpoczęty przez ludzi. Jeśli jest to pożądane, można spotkać 22 gatunków i podgatunków 218 zbóż.

Ormianin rolnictwo w 21 wieku rozwija się bardzo szybko. Na przykład, w 2010 roku 62% leczonych Mocy przystosowana do lądowania ziemie, aw 2014 roku liczba ta osiągnęła już 74%. W ogóle, 46,8% całego terytorium kraju, są odpowiednie do stosowania w rolnictwie.

W środkowej części stanu upraw jest uważany Ararat Valley. Wynika to z faktu, że nie jest to zwykły, dobrze ogrzane słońcem. Na paszę uprawianych około 2000 gatunków roślin, ale główne uprawy to koniczyna, lucerna, esparcety.

Dobrze rozwinięta Armenii i bydła. W kraju można spotkać rzadkie zwierzęta, które zostały udomowione przez wiele lat. W tym przypadku wypasu owiec i kóz jest powyżej normy, dlatego obszar naturalnej murawy znacznie się zmniejszyła. A jeśli było 14 mln ha w 1940 roku, ale dzisiaj – to tylko 805.000 ha ..

Szczególną uwagę zwraca się łowiska. Armenia jest bogaty w karpia, karp, biały amur. Sprzedaż hodowane tęczy i jeziora pstrąga, jesiotra syberyjskiego. Amatorskie połowy są dozwolone w prawie wszystkich istniejących zbiorników wodnych. Jedynym wyjątkiem są te źródła wody, które są pod ochroną państwa.

gigant atomowy

Ormianin elektrownia jądrowa znajduje się w pobliżu miasta Metsamor. Posiada dwie jednostki. Pierwszy z nich powstał w 1976 roku, a drugi – w 1980 roku. Plany zarządzania było stworzenie trzeciego i czwartego bloki, ale katastrofa w Czarnobylu doprowadziła do ograniczenia planu.

15 października 1982 w ormiańskiej Elektrowni Jądrowej był ogromny pożar na pierwszym bloku, który znalazł się na siedem godzin. W procesie oddanie 110 osób było zaangażowanych. Aw grudniu 1988 roku, po trzęsieniu ziemi w Spitak, zdecydowano, aby całkowicie zatrzymać działanie stacji. Pozwoliło to na ścianach pierwszego bloku do cięcia dwa otwory i przeprowadzenia specjalistycznych badań, których wyniki wykazały, że praca z urządzeniem w przyszłości niemożliwe.

Jednakże, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą i polityczną w kraju, władze armeńskie postanowił wznowić pracę jądrowej 05 listopada 1995. Wynik był uruchomiony drugi zespół, który stał w sprawie ochrony prawie siedem lat. Mówi się, że po stacji re-start szkodliwe emisje do otaczającej atmosfery zmniejszyła się 2,5 razy w porównaniu z okresem do 1989 roku. Początkowo planowano, że stacja będzie trwał do 2016 roku, ale w grudniu 2014 roku Minister Energii armeńskiej elektrowni Zakarian i szef „Rosatom” Kiriyenko podpisali umowę, która potwierdziła, że działanie drugiego zespołu zostanie przedłużony o kolejne dziesięć lat, to znaczy, aż do 2026 roku. Zatem energia ormiański bardzo poważnie uzależniona od normalnego funkcjonowania stacji, która odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu niezależność energetyczną kraju.

Interesujące punkty w NPP

Ormianin Elektrownia jądrowa była pierwszą na świecie, która używane amortyzatory hydrauliczne, produkowane przez japońską firmę. Ponadto sytuacja eksperci modelowano stację, która była przyczyną wypadku do „Fukushima-1”. Wyniki badań wykazały, że takie ryzyko armeńskie działania stacji nie dostać nic.

W lecie 2009 roku, największy na świecie samolot transportowy An-225 transportowany największy w historii ładunku lotniczego – generator 147 ton dla elektrowni jądrowych. Trasa została prześledzić z Frankfurtu do Erewania.

alkohol

Głównym producentem napojów alkoholowych w Armenii jest Proshyan Brandy Factory. Został założony 130 lat temu, dziedzic książęcego rodu Abgar Proshyan. Ten człowiek był dobrze wykształcony, studiował w Niemczech, a po powrocie do domu ściśle zaangażowany w budowę gorzelni na terenie ormiańskiej dolinie, bo tam właśnie unikalna winogrono rośnie na podstawie których dostać ducha brandy, zasłynął Armeńska brandy na świecie.
W okresie ZSRR, firma okazała się być zakładnikiem sytuacji politycznej, kiedy wszystkie alkohole produkowane przez ten zakład, siłą przetransportowany do Erywania z powodu scentralizowanego planowania państwowego. Jednakże, o zachodzie słońca 1980 Proshyan Brandy Company czele nowego lidera, a firma odzyskała swój dawny blask i moc.

Obecnie zakład produkuje nie tylko wódkę i brandy, ale oryginalne wina owocowe wykonane z pigwy, jeżyna, wiśnia. Jednocześnie, firma jest absolutnym liderem w produkcji ormiańskiej brandy w kraju i ściśle współpracuje z partnerami międzynarodowymi. To znacznie zwiększył wielkość eksportu do Stanów Zjednoczonych, Grecji, Korei, Izraela. Oddział roślin Moskwa został otwarty w marcu 2008 roku.

gazownictwo

Zamknięta Spółka Akcyjna „Gazprom Armenia” jest w całości własnością rosyjskiego PJSC „Gazprom”. Ormianin zależna od rosyjskiej firmy jest absolutną monopol na rynku gazu Armenii. Ogólnie rzecz biorąc, system dystrybucji gazu republiki ma około 14.902 kilometrów gazociągów. Nawiasem mówiąc, szybkość dostaw gazu w kraju wynosi 95%. Co więcej, prawie 80% z RZS sprzętu motoryzacyjnego działa wyłącznie na gazie ziemnym.

Przemysł stalowy

Przemysł armenian jeden z podstawowych wektorów posiada metali nieżelaznych. Zdaniem ekspertów, kraj ma około 9% światowych rezerw molibdenu. W celu wzbogacenia rudy miedziowo-molibdenowej używane takich firm jak Zangezour Agarak i roślin rudy opatrunku, koncentratory Kapan.

Ponadto, kraj ma ZOD i Meghradzor złoża złota, które zostały opracowane we współpracy z firmami kanadyjskimi. Wzbogacanie rudy złota jest przeprowadzana na Ararat odzyskiwania złota roślin.

Jeśli chodzi o przemysł stalowy, przemysł Armenii nie jest zbyt zależna od niego, ponieważ ten obszar jest na wspieranie kraj. W stanie istnieją tylko dwie firmy w tym kierunku – Erywań zakład doświadczalny-przemysłowy specjalizujący się w produkcji żelaza magnetycznego na instrument i Tumanyan ognioodporne Plant.