608 Shares 9819 views

Powinienem paniki czy swędzenie sutków?

Samica piersi jest niemal zawsze pod kontrolą męskiej części populacji. Panie za wszelką cenę starają się zrobić jeszcze bardziej uwodzicielski dekolt i atrakcyjne. Ale estetycznej Beauty – tylko część zakorzenione w naszym przywiązaniu do tej części ciała.


Przede wszystkim, rozproszony przez piękne estetyki ciała, w klatce piersiowej – jest organem, poprzez który matka karmi noworodka. W związku z tym, najważniejszej funkcji – produkcja mleka. Dlatego też kwestia zdrowia piersi jest bardzo ważna.

Jeśli ktoś myśli, że my, kobiety, dotyczyła tylko formy lub wielkości piersi, to nie jest tak. W rzeczywistości, zawsze mamy wiele pytań dotyczących jej stanu zdrowia. Niektóre z nich są związane z piersi obrzęk przed menstruacją, ból lub uczucie ciężkości w klatce piersiowej, mrowienie sutki. W osobnej kategorii mogą obejmować kwestie związane ze zdrowiem piersi w czasie ciąży i laktacji; pytania o normy i odchyleń w określonych chorób (np mastitis).

Ale istnieją pewne pytania, które mogą pojawić się w bardzo młodych dziewcząt i dorosłych kobiet. Jeden z nich dotyczy swędzenie w okolicy piersi.

Dlaczego nie swędzi? Co jeśli porysowane sutki? Jak pozbyć się bolesne swędzenie?

Pierwsze rzeczy pierwsze. Przede wszystkim należy określić przyczyny świądu z absolutną pewnością sam nie może, oczywiście, jeśli nie mają wykształcenia medycznego. Ani matka lub babka lub najlepszy przyjaciel nie może być swoim własnym lekarzem. Dlatego jedynym wyjściem – wizyta u lekarza.

Oczywiście zdarza się, że przyczyny wynikające swędzenie, można się wyeliminować, a tym samym pozbycie się nieprzyjemnych uczuć, ale, niestety, nie zawsze jest to prawdą.

Więc co może doprowadzić do sytuacji, w której sutki swędzą? W rzeczywistości, wiele czynników. Na przykład, sutek piersi swędzenie – reakcja na detergent. Załóżmy, że używasz nowego proszku, pranie bielizny, ale słabo płucze go. W rezultacie – swędzenie. Jest oczywiste, że w celu uniknięcia takich sytuacji należy dokładnie przepłukać pranie. Lub, jeśli to jest – reakcja na sam proszek (wybielacz, zmiękczacz, itp), aby zatrzymać za pomocą chemicznej substancji powoduje alergii. To samo odnosi się do środków do pielęgnacji skóry.

Reakcje alergiczne mogą wystąpić również na materiał, z którego wykonane bielizny. Dlatego dziewczęta i kobiety, lekarze zalecają sobie tylko bieliznę naturalną. Jeśli czujesz, że prowokuje syntetyczną skórę piersi, noszenie biustonoszy bawełny.

Wśród przyczyn swędzenie sutków są również powszechne zapalenie skóry, pokrzywka, wyprysk, antybiotyki.

Czasami swędzenie sutków występuje tuż przed menstruacją. Fakt, że cienka skóra brodawki tendencję do wysuszenia, szczególnie w zimnych porach roku. Na dzień przed miesiączki (to druga faza cyklu), prawdopodobieństwo wysuszenia jest zwiększone pod wpływem progesteronu. Więc trzeba pić dużo płynów i nawilżyć skórę brodawek.

Nieprzyjemne, ale w normalnym stanie dopasowania gdy swędzenie sutków w czasie ciąży i po porodzie, w okresie karmienia piersią. Dlaczego tak się dzieje? Gruczoły sutkowe aktywnie produkować mleko, wzrost piersi w rozmiarze, rozciąga skórę i zaczyna swędzieć. W tym okresie, należy starać się nie czesać skrzynię. W przypadkach, gdy swędzenie jest bardzo trudne do zniesienia, można umieścić na swędzącą obszarze rozstępów krem.

Matki karmiące piersią są często borykają się z problemami zdrowia piersi: nieprawidłową postawę podczas karmienia, niepełne dziecko usta chwycić piersi, obrzęk piersi, ból, pęknięcia brodawki. Dlatego swędzące sutki – nie powód, z powodu których młode matki wpadają rozpaczy. Chociaż, oczywiście, i szkoda, że nie będzie każda kobieta.

Innym powodem, dla którego swędzenie sutki u matek karmiących piersią, to pleśniawki. W takich przypadkach, sutki mogą być lekko opuchnięte, pokryte łuskami lub pęcherzyków, grzybica może towarzyszyć ból w klatce piersiowej jako drobne i poważne. To jest dokładnie to miejsce w przypadku, gdy bez pomocy lekarza jest trudna do opanowania. On wyznacza leczenie, które pozwoli zaoszczędzić mama z objawów bolesnych i nieprzyjemnych.

Tak aby podsumować to, co zostało powiedziane. Powinienem paniki czy swędzenie sutków? Oczywiście, że nie. Ustalić przyczynę, skorygować przyczyny i jego skutków.