509 Shares 3140 views

Paul Verhoeven: filmografia, nagrody, początek kariery

Wielu fanów filmowych znanych amerykański reżyser Paul Verhoeven holenderskiego pochodzenia. Filmografia reżysera ma jakieś dwadzieścia filmów. To nie jest tak dużo, ale wiele z jego obrazów zyskały status kultowych. Każdy zna te filmy Paula Verhoevena jak „Nagi Instynkt”, „Shougerlz”, „Flesh + Blood”. Przestudiujmy ten niezwykły filmowiec filmografia więcej szczegółów i zobaczyć, co jeszcze jego kreacje godne uwagi.


Początki kariery

Jego pierwszy film fabularny, „biznes to biznes” Verhoeven wystartował w 1971 roku. Ten obraz nie zyskał wielką popularność. Jednak dwa lata później, początkujący filmowiec dokonał film, który wygrał i uznanie krytyków i sukces komercyjny – „Turkish Delight” dramat Na zdjęciu wiele wyraźnych scen, za którą otrzymał dysk wiekowe. Ale to nie powstrzymało, „Turkish Delight” zdobył nominację do „Oscara”.

Żaden z filmów, na których kolejnych 12 lat pracował Verhoeven udało się zdobyć międzynarodowe uznanie. Kolejnym godnym uwagi projektem w karierze reżysera – historyczny dramat „Flesh + Blood”, która została opracowana wspólnie Gererd Sutean i Paul Verhoeven. Filmografia zyskał kolejny bardzo naturalistyczny film. Jawne sceny przyniósł malarstwa hard top – X, który nie pozwoli jej odzyskać nawet niewielki budżet. Ale krytycy przyjęli niezwykłą nowego dyrektora projektu na „hurra” i przypisany status kultowego filmu.

Praca w Hollywood

W rok później, Paul Verhoeven przeniósł się do Hollywood i od razu postanowił spróbować swoich sił w nowym gatunku. Jego pierwszym projektem USA był fantastyczny film akcji „Robocop”. Film był znowu ciężko ocenił wiek, ale w kasie przekroczył budżet o cztery razy. Gdy obraz zdobył „Oskara”, jeden z najbardziej rozchwytywanych reżyserów w Hollywood był Paul Verhoeven. Filmografia szybko zyskał kolejny thriller sci-fi – "Total Recall". Obraz ten zdobył również „Oscara” i gromadzone w zatrudnić ponad 250 milionów dolarów.

W 1992 roku, Paul Verhoeven wykonany jeden z najsłynniejszych thrillerów erotycznych w historii kina – „Basic Instinct”. Krytycy zdjęcie zostało zrobione jest niejednoznaczny, ale widzowie ocenili go bardzo wysoko. Nie jest to zaskakujące, ponieważ silna obsada, banalna fabuła i piękne sceny erotyczne zrobiony film bardzo atrakcyjne.

Pierwsza porażka

Nie wszystkie późniejsze projekty reżyser otrzymał uznanie na całym świecie. Najwięcej porażek głośnych był film „Shougerlz” w karierze Verhoeven, że krytykę z różnych powodów, rozbite na drobne kawałki. Nie było obrzydliwe i aktorstwo, soundtrack i złe, a złe kierowanie. „Złota Malina” jako najgorszy reżyser w 1995 roku Paul Verhoeven. Filmografia Paul dostaje pierwsze nieudane projekty, i pojawił się „Złote maliny” (lub nawet jeden) wśród swoich nagród. Reżyser wziął tę awarię z humorem i osobiście udał się na scenie dla wszystkich przypisanego antinagradami.

Po kilku latach krytyki zrehabilitowany „Shougerlz”. Podobnie jak wielu filmach Verhoevena, nabył status filmu kultowego nie jest dla każdego.