162 Shares 7293 views

Jeśli kret rośnie …

Mówią, że ludzie z wielu moli pewnością powinny być szczęśliwy. Na co moli są niebezpieczne, a które nie powoduje problemów, patrz poniżej.


Jak się moli?

Zacznijmy od tego, że kret – Jest to rodzaj pigmentu nowotworu. I zależy od zawartości w nim barwy melaniny i melanocyty (takich komórek). Inna nazwa tej edukacji – znamię. Znamię rośnie przez całe życie.

Według obserwacji, liczba znamion zależy od częstotliwości i czasu trwania ekspozycji na słońce (opalania). Na każdy mol wymierzona jego żywotność. Kształt zależy od poziomu przyjmowania komórki barwnikowe (poziom górny – mola rośnie płaskie dno (skóry właściwej) – podwyższone). Wydaje się to zwykle w postaci malutkiej plamki, a później może wzrosnąć powyżej skórze.

Co moli są niebezpieczne?

Że elewacja, której wspomnieliśmy już tylko negatywne skutki nie są. Najważniejsze, że kret nie zmienił swój kolor, a jego rozmiar.

Można znamiona znikają na własną rękę?

Kan. Ale kret rośnie więc zniknie – stopniowo. Utworzony biały „orbity” wokół znamion (obwodu) stopniowo zwęża się. Znamię jest biały i znikają, pozostawiając na swoim miejscu jasnym punktem. Ta plamka (galonevus) może pojawić się po opalenizny. Czasami staje się zwiastunem choroby zwanej bielactwo.

Czy to znamion czerwone kropki?

Czerwone kropki – to naczyniak. Takie nowotwory łagodne usuwa się za pomocą lasera, całkowicie i bez zakłóceń. Naczyniaków pojawienia się choroby genetyczne, podczas ciąży, przyjmujących środki antykoncepcyjne, problemy z trzustki i wątroby. Nawiasem mówiąc, czerwone kropki, które powstały w czasie ciąży, najczęściej znikają same po urodzeniu.

Co jeśli kret rośnie?

Zwiększenie mola może być czerniaka – forma złośliwy, który jest oparty na bardzo agresywne melanocytów są stale podzielenie wypierając innych komórek. Gdy komórki mają dokąd pójść, oni „go” w tzw łożysku naczyniowym, rozłożenie w całym organizmie. Rozliczania gdzieś w innym narządzie, że znowu zaczyna się dzielić. Proces ten nazywany jest lekarzom przerzutów. Tutaj można mówić o niektórych czynników ryzyka, które mogłyby powodować pojawienie się czerniaka: obecność granicy moli (dysplastyczne lub podobny do rozbitych jaj lub jajka sadzone, z ciemnym centrum i lżejszych uderzeń) przeniesionego kiedyś w oparzenia słoneczne w dzieciństwie (szczególnie podatne piegi, na światło skóry, jasnowłosi, niebiesko biały) i, oczywiście, predyspozycje genetyczne. Jeśli kret rośnie, wydaje się, przynajmniej, kosmetyczka. Ale bardziej kompletna, dokładniejsza odpowiedź można dać tylko onkologa po inspekcji i przeglądów na dermoscopy sprzętowej.

W miarę rosnących kret jest niebezpieczne?

Im bardziej jest on uruchomiony, tym bardziej niebezpieczne, ponieważ może dać przerzuty. Zgony z powodu ich wyglądu jest dość wysoka (w późniejszych etapach – aż do 95% w krajach WNP). Terminowe czerniaka usunięcie zapewnia absolutną lekarstwa. Wszelkie odchylenia (asymetria, nierówny wygląd, zmiana rozmiaru lub koloru skóry, powstawanie strupów (pęknięcia), ból, swędzenie i tak dalej.) Powinna być powodem do natychmiastowego leczenia u lekarza.