660 Shares 4724 views

Odnawianie okien: narzędzia, materiały i technologia

Plastik jest wygodna i praktyczna, lecz nie każdy lubi. Ponadto, stare domy standardowe okna plastikowe często ośmieszyć. Nie zapomnij o domków, gdzie do dostarczenia i instalacji systemu Windows jest trudne i kosztowne, zwłaszcza jeśli zostały odziedziczone Adobe house, gdzie nie umieścić na definicji. Tak że przywrócenie okien nie jest zatopiony w zapomnienie, choć postanowienie ją spotkać rzadko: koszty rekultywacji klatce razy droższe niż w nowym przeszklonej nie najtańsze. Ale jeśli masz czas i rękę, gdzie jest to niezbędne do wzrostu, można w wolnym czasie zrobić przywrócenie siebie.


Ocena adekwatności

Przed rozpoczęciem renowacji starych okien, trzeźwe podejście do kwestii jego racjonalności i możliwości. Potrzeba nie tylko oględziny, ale również dotykając całego obwodu. Z odzyskiem idee mają dać w przypadku:

 1. Silne ramy stronniczości.
 2. drewno prognivaniya masa.
 3. Liczne bruzdowanie skrzydłem i ościeżnicą proemnogo.

Jeśli całe kawałki okna – często niższe pozycje i narożniki – należy wymienić, jest dostępna tylko bardzo doświadczony stolarz. Podjąwszy, aby to zrobić, pre-order niezbędne informacje na temat dokładnego rozmiaru.

Zazwyczaj odtworzenie nie jest utrudniona przez szyb gdy są one wykonane z gatunków drewna litego, które są trawione w oleju schnącego. Okna te występują tylko w starych budynkach. W wysokich budynkach z czasów radzieckich był używany niskiej jakości drewna, ale wiek i okien znacznie mniejsze, tak że bez dokładnego zbadania nie można zrobić.

Co jest potrzebne

Jeśli zdecydowałeś, że przywrócenie oknie z rękami całkowicie w twojej mocy, przygotować wszystko, czego potrzebujesz:

 1. przemysłowej suszarce.
 2. Szpatułka z twardego metalu i gumy.
 3. Drobnymi zębami piła.
 4. Wiertarka śrubokręta.
 5. przyrządy pomiarowe.
 6. Wiertła.
 7. zacisk stolarskie.
 8. Klej stolarski (koniecznie wodoodporny).
 9. Antyseptyczne, podkłady, szpachlówki, farby i narzędzia do jego zastosowania.
 10. Hammer.
 11. Sander lub papier ścierny z różnych kaszy.
 12. Kształtki, śruby, kołki, stolarka ocynkowanej study.

Być może trzeba bułgarski. I nie zapomnij o środkach ochrony osobistej: rękawice, gogle i respirator są pilnie potrzebne w pewnych stadiach swej pracy.

prace przygotowawcze

Przywrócenie rozpoczyna się od demontażu okien. I jego pierwszy krok – usuwanie szkła. Jeżeli są one stałe shtapikami poddevat żadnego cienki i mocny instrument i wyciągnięta wraz z łącznikami, ćwiekami. Jeśli szkło jest utrzymywane na kit, jest on usuwany z dłutem i goździków wyciągnięta ze szczypcami. Po usunięciu szkła są demontowane i reszta konstrukcji. Wraz z akcesoriami.

Usuwanie starej farby

Okno technologia przywrócenie w następnym kroku wymaga demontażu starej powłoki. Często ramka pokryta kilkoma warstwami lakieru, które jest bardzo trudne do usunięcia. Można to zrobić ręcznie, za pomocą zgarniaczy, szczotki drucianej lub dyszy w młynku. Pracochłonne i nie pokrywają całkowicie usunięty.

Inna opcja – chemikalia. Stosuje się do łagodzenia ramki do warstwy farby raskisshaya zdrapano łopatką. Leki są toksyczne, czas korzystania z nich trwa nie można spodziewać się wiele wyników o wysokiej jakości.

Najmniej z wszystkich prac wymaga demontażu termicznej – vypalivanie starej farby budynku suszarką do włosów. W gorącym powietrzu pęcherzyków i natychmiast usuwa się łopatki.

Po usunięciu starej powłoki wszystkie elementy szlifowane. Najpierw gruboziarnisty papier ścierny, a następnie bardziej płytkie. Idealnej gładkiej powierzchni nie trzeba przynieść: to tylko etap pośredni.

Najważniejszym etapem putty

Odnawianie okien dają dobre rezultaty tylko wtedy, gdy ramka zostanie całkowicie otynkowany. W obecności wilgoci lub grzyby obszarów nietkniętych przed uszczelniające ramy nasyca antyseptyczne i pozostawiono do wyschnięcia.

Do obróbki okien używanych części drzewa. Jej kolor nie ma znaczenia, ale specjaliści polecam biorąc biały wypełniacz. Przed jego aplikacji zagruntowane ramce. Mieszaninę nałożono gumową szpatułką po wypełniania ubytków i wgłębienia zbędne natychmiast usunięte jako suchy kit usunięte z trudem.

Jeśli są jakieś główne otwory są do trzech razy, dopóki samolot nie będzie gładka. Gotowe suche godzin, po czym rama oraz drobnoziarnisty piasek ścierny ponownie napełniony.

Zwraca estetyczny wygląd

Najczęściej malowane ramki. Oczywiście, struktura drewna jest elegancki, ale kolory są bardziej odporne na wpływy zewnętrzne niż lakierów. I osadzone wady zamaskowany farby lepiej. Jeśli twoje klatek nie cierpieć wiele szkód w wyniku długich lat służby, a masz zamiar ich lakierem, poszukać preparatów, które są objęte jachtów: są odporne na warunki atmosferyczne.

W przypadkach, gdy bardziej tradycyjnych farb zakupie zwrócić uwagę na ich przeznaczenie: farba powinna być zaprojektowana do użytku zewnętrznego. Zakupiono barwnik rozcieńcza się w rygorystycznych instrukcji zgodnie z: jest zbyt gruby spadnie nierównomiernie z utworzeniem smug i paski z pędzla i zbyt dużo cieczy będzie opróżnić. W najszerszym miejscu wałek malarski jest wdrażany; narożniki i kształtki zamalowane za pomocą pędzla. Farbę nakłada się dwukrotnie; pomiędzy powinien być zupełnie suche.

Izolacja termiczna starych okien

I ostatnia rzecz, wymaga renowacji okien – ich izolacji. Według szwedzkiej technologii odbywa się szybko i niezawodnie. Prace przedstawiają się następująco:

 1. Na odciętych skrzydła wokół młynka obwodowej szczelinowy rowek jest usytuowany pod kątem 45 stopni w stosunku do płaskich pasków.
 2. Z zagłębienia czyszczonych wiórów.
 3. W uszczelnienia rowka układa się. Nie można przykręcić lub kleju lub zszywek. Do dociskania za pomocą specjalnego wałka.

Po zakończeniu robót izolacji termicznej ramy zawieszony na polu, są one włożone w szkle. Z zewnątrz pracowali powraca uszczelniacz na wyposażeniu Scene – i masz prawie nowe „oczy w domu” za bardzo przystępną cenę. O ile, oczywiście, wszystkie prace prowadzone na własną rękę.

Odnawianie okien plastikowych

Na koniec chciałbym powiedzieć kilka słów na temat nowoczesnych okien. Są one o wiele bardziej złożony system inżynierii i przywrócenie „plastikowy” wymaga wiedzy technicznej. Można dostosować skrzydła, zatkane zawiasy tłuszczu i posiadają szereg drobnych prac konserwacyjnych. Ale jeśli awaria jest poważna, to lepiej zwrócić się do profesjonalistów: przywrócenie okien (Moscow) z tworzywa sztucznego jest oferowana przez prawie wszystkich firm zajmujących się ich instalacji. I powinien być znacznie tańszy niż „odrodzenia z popiołów” drewnianych ramkach.