466 Shares 5927 views

Duszone rabarbar: przepis na pyszny napój

Kompot z rabarbaru, Receptą które zostaną omówione poniżej, okazuje się smaczne, użyteczne, a co najważniejsze, to dobrze gasi pragnienie w letnie upały. Należy zauważyć, że taki napój z kwasowością jest idealnym miejscem nie tylko dla zwykłego picia, ale także do wypełniania jakichkolwiek zimne pierwsze kursy (np hash).

Duszone rabarbar: recepta przydatna napój

Niezbędne składniki:

  • dojrzałe, świeże cytryny – 1 duże lub 2 szt;.
  • piasek cukru – 1 szklanka pełna;
  • Łodygi rabarbaru świeżo zerwanych – 1 kg;
  • Oczyszczona woda do picia – 4 litrów.

Przetwarzanie główny składnik

Kompot z rabarbaru, przepis , którego uważamy w tym artykule, okazuje się szczególnie smaczne, jeśli używać tylko świeżo zebranych łodygi głównego produktu. Powinny być także płukane w ciepłej wodzie, cięte końce, a następnie usunąć górną sztywnej folii. Następnie, rabarbar wymagane strzępić na kawałki nie większe niż jeden i pół centymetra.

Proces przygotowania syropu

Przed jak ugotować kompot z rabarbaru, konieczne jest, aby przygotować słodki syrop dla niego. Zatem, jest konieczne na duże metalowej panewki wlać płynnie picia 4 litry wody oczyszczonej, a następnie wlać do cukru. Jest to szczególnie godne uwagi, że rabarbar kompot przepis, który wymaga użycia 1. filiżanki cukru, okazuje dość kwaśne. W związku z tym, jeśli wolisz, aby jeść więcej słodkich napojów, ilość materiału sypkiego jest lepiej, aby zwiększyć jeden i pół lub dwa razy.

Otrzymaną ciecz musi być doprowadzona do wrzenia w dużym płomieniu, a następnie gotuje się, że nie więcej niż 2 minuty.

Jak gotować rabarbar kompot: obróbki termicznej produktów świeżych

Po syrop jest gotowa, jest ona wymagana do wyleje siekanego łodyg rabarbaru. Aby ciecz pochłaniana kwaśny smak i zielony, pożądane jest wrzenie w bardzo niskiej temperaturze w ciągu około 10-13 minut.

W tym samym czasie, należy wziąć 1 lub 2 duże cytryny, dobrze przemyć je, a następnie pocięte na cienkie plasterki. wymagane są dalsze owoce położyć rabarbar, które powinny być gotowane przez kolejne 4 minuty. W miarę upływu czasu, kompot naczynia musi być usuwany z pieca, pokrywa i ręczniki i wlewów w ciągu 2 godzin. W tym czasie wypić trochę podostynet i pochłoną cały smak i składników odżywczych dodawanych składników.

Końcowym etapem wytwarzania

Gdy napój rabarbaru z cytryny klinów będzie ciepła, należy szczep przez sito lub gazę do dekantera, a następnie umieszczono w komorze chłodniczej w ciągu 3-4 godzin.

prawidłowe Podawać

Kompot z rabarbaru łodygi muszą być dostarczone do stołu tylko schłodzone. Może być stosowany tylko jako gasi pragnienie i podczas posiłku. Ponadto, taki napój jest bardzo smaczny uzyskane tradycyjne danie rosyjski oszczędzania nazwie „hash”.

zdrowa rada

Miłośnicy słodkiego i różnych napojów można dodać kompot nie tylko rabarbar, cytryna, ale także różne jagody i owoce.