517 Shares 4393 views

Jak dbać o Chihuahua? Utrzymanie, wychowanie Chihuahua

Bohater naszego artykułu – niesamowity dzieciak z recepcji układu nerwowego, dobrego zdrowia, wielki, trochę smutne, ale bardzo mądre oczy. Chihuahua pies rasy pierwotnie opracowany niezależnie, bez ingerencji człowieka, bez krzyżowania i selekcji.


informacje historyczne

Istnieją spekulacje, że rasa powstała w czasach Majów. W tym czasie miała świętą tytuł jak koty Egipcie. Hodować psy Chihuahua czczone kapłanów Azteków w wieku VIII w Meksyku. Zostały one uznane za przewodnikiem dusz w zaświaty, więc kiedy umarł właściciel, jego mały czworonożny przyjaciel spodziewałem się smutny los – został pochowany w pobliżu.

Historia tej rasy jest owiana tajemnicą i zagadek. O niej praktycznie nic nie wiadomo z XVI wieku. Uważa się, że pies był na skraju wymarcia, ale to było przeznaczone, aby przeżyć. Nieco później zaczęła eksportować do różnych krajów amerykańskich turystów. Zatem mały uroczy obiekt opuścił meksykańskiego stanu Chihuahua i „rozproszone” na całym świecie.

dane zewnętrzne

Ten mały pies wyróżnia nie tylko przez jego wielkości. Ma niezwykły yablokoobraznuyu kształtu głowy nieproporcjonalnie duże uszy, ogromne oczy. Długość ciała, nie przekraczając 23 cm i waga – od 500 g do 2,5 kg.

formacja skalna

Opis Chihuahua byłby niepełny, gdybyśmy nie powiedzieć, że hodowcy są stale pracuje, aby wzmocnić urok tych dzieci. Aby to zrobić, przekroczyli chihuahua z innych ras zabawki. Krótkowłose dzieci „małżeństwa” z terierów i pinczery długowłosy – z papinonami i Spitz. Przez takich połączeń w jeden miot szczeniąt mogą się znacznie różnić pod względem wielkości, koloru i długości włosów. Jest godne uwagi, że futro matka może urodzić szczeniąt z krzaczaste pióra na szyi, na nogach, uszu i ogona.

kolor

Chihuahua, zdjęcia, które często publikują różne książki na temat hodowli psów, mają futro różne kolory: .. czerwony, biały, czarny, brązowy, czarny i biały, itd. Ale najrzadsze i najdroższe zatem jest srebrno-szary z odcieniem niebieskawym , Hodowcy nie może zaszczepić w nim jako gen odpowiedzialny za ten kolor może być przyczyną poważnych naruszeń zdrowia zwierząt. Cena szczeniaka z unikalnym ubarwieniu rozpoczyna się od 10 000 $.

Zawartość chihuahua

Przede wszystkim należy zadbać o ciepłym i przytulnym domu dla swojego zwierzaka. Powinien być w ustronnym miejscu, z dala od przeciągów. Nie uczyć szczeniaka spać w swoim łóżku. Pomijając fakt, że nie jest zalecana dla celów edukacyjnych, może po prostu przypadkowo uszkodzić jego noc.

Jeśli umieścisz psa na kanapie, nie zostawiaj go bez opieki. Po przeprowadzce z dala od niego, opuść ją na podłogę.

Jak dbać o Chihuahua

Delikatne i kruche członkowie tej rasy wymaga bardzo wrażliwe nastawienie. Ten pies nie jest zalecane, aby uruchomić w rodzinach, w których są małe dzieci. Poprzez zabawę dzieci mogą przypadkowo boli trochę czworonożnego przyjaciela. To wystarczy, aby przypadkowo wybić go z kanapy nawet na miękkim dywanie: Te psy są bardzo cienkie i kruche kości.

Najsłabszym punktem Chihuahua – cienka szyja. Dlatego zawsze porzucić ideę zakupu kołnierz. Ta mała jest o wiele bardziej nadaje się smycz, który jest dołączony do tułowia.

Jak dbać o Chihuahua na zimno? Psy tej rasy powinien być chroniony przed przeciągami i zimno. Zamrozić bardzo szybko zaczynają się trząść całym, a po pewnym czasie pojawiają się przeziębienia aż do zapalenia płuc. Dlatego w zimnych dni lepiej jest powstrzymać się od chodzenia, a przy temperaturze powietrza od jednego stopnia już umieścić na swoim zwierzakiem ciepłym kolorze.

Intensywne ciepło może uszkodzić te okruchy. Problemem jest to, że oni lubią wygrzewać się w słońcu, ale nie są w stanie kontrolować czas spędzony w ten sposób. Tak często do przegrzania, a nawet dostać udaru cieplnego.

żywność

Odpowiadając na pytanie o tym, jak dbać o Chihuahua, nie można powiedzieć o niektórych cech karmienia tych dzieci. Dorosły pies dziennie zużywa tylko kilka łyżek jedzenia, więc każdy właściciel jest w stanie zapewnić swoje produkty wysokiej jakości.

Dieta dla zwierząt może być obecny i mięsnych produktów ubocznych, zbóż i owoców w takich proporcjach: 30% + 40% + 30%. Ponadto, musi być koniecznie mineralne i witaminy sos, produkty mleczne (sery, jogurty).

Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować smażone, słone, pikantne jedzenie. Ponadto zwierzę przeciwwskazane żadnych słodyczy. Orzechy mogą powodować zakłócenia metabolizmu tkanki kostnej.

Całkowicie wyeliminować wszelkie kości (szczególnie rurowe).

Dental Care

Właściciele tych najmłodszych zapytać: „Jak dbać o Chihuahua, w szczególności ze względu na ich zębach” Osobliwością tej rasy jest to, że jej przedstawiciele nie zawsze są zęby dziecka wypadają naturalnie. W związku z tym, że musi złożyć wizytę u dentysty. Bo jeśli nie usuwać zęby szczeniąt zepsuć swój kęs PET.

Najczęstsze choroby i ich objawy

Pomimo pozornej kruchości, Chihuahua jest starożytny i silna rasa. Jej członkowie rzadko cierpią z powodu poważnych chorób przewlekłych, z należytą starannością. Jak dbać o Chihuahua, dokonaj pet wzrosła zdrowy i silny? Jakie choroby są najczęściej z tych dzieci?

Ten hipoglikemia, wodogłowie, nużeńca psiego, padaczka, choroby reumatyczne, zwichnięcie rzepki, zębów i choroby dziąseł. Jakie zmiany w kondycji psa należy zwrócić uwagę, aby nie przegapić początek poważnej choroby? Ten następujące funkcje:

 • brak apetytu więcej niż jeden dzień;
 • biegunka;
 • gorączka;
 • kaszel;
 • wymioty;
 • pragnienie.

Jeśli zauważysz na nich swojego zwierzaka lub pilnie potrzebne są jakiekolwiek inne objawy choroby, aby pokazać go do weterynarza, który zaleci niezbędnego leczenia.

chihuahua Zdrowie

Wszystkie zwierzęta, które mieszkają z mężczyzną w domu, powinny być szczepione. Odnosi się to również do Chihuahua. Nawet jeśli nie planujesz na komunikowanie się z innymi zwierzętami, zwierzę powinno otrzymać wszelkie niezbędne szczepienia. Mianowicie z:

 • wścieklizny;
 • Wirus zapalenia wątroby typu B;
 • jelit parwowirusa;
 • Zakażenia adenowirusem;
 • paragrypy i leptospiroza;
 • mięsożerne plaga.

Za pierwszym razem dziecko szczepione po 28 dniach życia. Jeden tydzień przed szczepieniem, powinien otrzymać antihelminthic zawieszenie. To może być DRONTAL Junior. Co do zasady, szczeniaki chihuahua zdobyć w wieku dwóch miesięcy, więc oznaczyć pierwszego szczepienia powinny być już w paszporcie.

Po ośmiu tygodniach, trzeba ponownie odwiedzić klinikę z Chihuahua. Szczepienia DHPPi + + Leptospira i jego powtarzania (dawka przypominająca) w 10-11 tygodni, należy odnieść się do dokładnego odmierzania czasu. Nie zapomnij przed zabiegiem do przeprowadzenia zapobiegania robaki.

szczepienie przeciwko wściekliźnie szczenięta chihuahua cierpią bardzo trudne, więc najlepiej zrobić, gdy zwierzę będzie rokiem. Należy jednak pamiętać, że w tym okresie konieczne jest w każdy sposób, aby chronić swoje dziecko przed kontaktem z nieszczepionych zwierząt.

Trzecie szczepienie odbywa się w ciągu 11 miesięcy. Po jej pies musi być szczepione co roku w tym samym czasie.

Chihuahua właściciele powinni pamiętać, że po każdym szczepieniu należy przestrzegać reżimu przez 10 dni. W tym czasie pies nie powinien być wyświetlany na ulicy, aby chronić ją przed działaniem.