593 Shares 9770 views

Rozedma: co to jest? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Rozedma – dość powszechne choroby przewlekłej. Według statystyk, choroba jest najczęściej diagnozowana u starszych mężczyzn, ale kobiety i nawet młodzi ludzie mogą również zmierzyć się z podobnym problemem. Dlaczego mam rozedmę płuc? Co to jest? Jakie są objawy i leczenie choroby? Kwestie te są interesujące dla wielu ludzi.

Rozedma: co to jest?

Takie choroby związane z rozwojem zwiększonej lekkości tkanki płucnej. W rozedma nie jest zbyt dużo rozciągania pęcherzyków płucnych, a zatem wzrost objętości płuc. Nadmiar powietrza, które gromadzi się w płucach, „worki” nie jest zaangażowany w oddychaniu, ale z kolei wpływa na wytrzymałość i elastyczność tkanek. Rozedma mogą rozwijać się jako niezależną choroby, widoczne na tle innych chorób układu oddechowego, towarzyszy niedrożność dróg oddechowych.

Głównymi przyczynami rozedmy

Choroba występuje w wyniku oddziaływania różnych czynników. Aby rozpocząć, warto wspomnieć, że istnieją pewne wady wrodzone, które zwiększają lekkość tkanki płucnej. Ponadto, choroba ta jest często spowodowane przez penetrację oddechowych niektórych substancji toksycznych zatem ryzyko to palaczy i osób przebywających w niekorzystnego środowiska ekologicznego.

Przeszkód w tkankach dróg oddechowych zwiększa się ciśnienie w pęcherzykach i stąd rozciągliwością ich ścian. Dlatego dziś do przyczyny choroby obejmują astmę, przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli i innych chorób. Ryzyko rozedmy płuc zwiększa się z wiekiem. Podczas starzenia tkanek tracą elastyczność i wytrzymałość.

Istnieje również tzw rozedma wyrównawcza. Co to jest? Ten rodzaj choroby jest wynikiem słabnie lub usunięcie części płuc.

Objawy rozedmy płuc

Choroba rozwija się wolno. Niemniej jednak istnieją pewne typowe objawy, które powodują choroby. Rozedma towarzyszy duszność. W początkowych etapach problemy z oddychaniem pacjenta są tylko o aktywności fizycznej, ale ze zmianami w tkance płucnej ataki astmy występują nawet w spoczynku. Pacjenci bardzo trudne do wydechu, a skóra podczas ataku nabywa różowawy odcień.

Objawy obejmują suchy kaszel, czemu towarzyszy uwalnianie rzadki grubości śluzu. W związku ze stałym napięciem mięśni oddechowych, znaczną redukcję ciężaru. I zmienia kształt piersi, staje za baryłkę. Z powodu niewydolności oddechowej rozwija niedotlenienia tkanek, które towarzyszą wielu funkcji, takich jak bladość i sinica skóry, zgrubienie palców, chroniczne zmęczenie.

Jak leczyć rozedmę płuc?

Taka choroba jest bardzo niebezpieczna, ponieważ długotrwałe niedotlenienie głównie powoduje zaburzenia w układzie nerwowym. zaburzenia pamięci, splątanie, drgawki – wszystko to jest bardzo niebezpieczne objawy. Konieczne jest zatem, aby poprosić o pomocy medycznej jak najszybciej. Tylko specjalista wie, dlaczego tam jest i jakie objawy towarzyszą rozedma płuc, co to za choroba i jak powinny być preferowane metody leczenia.

Terapia musi koniecznie być skomplikowane. Pacjenci przepisane leki, które zwiększają oskrzela i wyeliminować objawy choroby. Masaż, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia fizyczne poprawnie wybrane, jak również leki mukolityczne ułatwienia rozładowania plwociny i poprawić wentylację. Osób z rozedmą płuc są bardziej podatne na choroby zakaźne, w takich przypadkach lekarze przepisują antybiotyki i leki immunomodulujące.