782 Shares 7263 views

Szczepienie jabłek w uchwycie sierpnia i innych metod

Szczepienie drzew owocowych polega na połączeniu ze sobą kultury. Po takim przypadku dwie części są połączone i nadal żyją w postaci pojedynczego organizmu. Najlepszym okresem dla początkujących uważany za wiosną, a lepiej jest wykonać do pełnych roślin przebudzenia z zimą, gdy pędy tworzą na swych młodych jajników. Gdybyśmy zaszczepić na wiosnę nie stało, po czym odbyła szczepienie jabłonie w sierpniu.


Przyczyny pączkowanie drzew

Istnieje kilka czynników, ukazujące kulturę zaszczepienie. Oto niektóre z nich:

  • niska jakość owoców;
  • Rośliny często cierpią;
  • ze względu na wiek jabłko przestaje przynosić;
  • w ogrodzie mało miejsca;
  • W celu zwiększenia stabilności drzew do niskich temperaturach;
  • jeśli poważnie uszkodzony kultura bagażnik.

Główne metody szczepienia

Szczepienie jabłek w sierpniu produkowane różnymi metodami:

  • uchwyt;
  • w tyłek;
  • nerek;
  • u nasady.

sadzonki

Letni początkujący upadki w połowie lipca i na początku sierpnia. Na tym etapie, druga faza jest Sap. Jako nerek stosuje ciętych jednoroczne wystarczająco rozwinięty przeszczepów. Weź je tylko wymagane do badania zdrowych drzew, ma dobry wzrost jeden rok i ma wysokie plony. Najpierw trzeba przygotować roczny wzrost łącząc je w wiązki, oklejaj nich z nazwą odmiany i umieścić je w pamięci. Zazwyczaj sadzonki przygotowywane są na początku zimy, ale również można je przygotować do obrzęk jajników.

Do szczepienia roślin za pomocą wyciętych ze środka przyrostu rocznego przeszczepów nerek 3-4. Długość sadzonki powinna wynosić około 25-45 cm. Część powierzchni zawsze skrócone „na nerki” i wewnętrzna część przeszczepu jest cięty w zależności od sposobu inokulacji. Szczepienie sadzonek jabłoni w sierpniu koniecznie przeprowadzić szczepienia i bardzo ostrego noża. opadający długość cięcia musi być większa niż średnica pąków 3-3,5 razy, a jego wygląd – gładka. Intermedia shotgun i płaska powierzchnia ostrza noża niedopuszczalnych luk.

Jak mogę je przechowywać?

Gotowe przeszczepy umieszczone w piwnicach w temperaturze 0 … 2 stopni i trzymać je tam przed pączkowanie. Dolna przestrzeń sadzonek umieszczonych w wilgotnym piaskiem lub trociny. Jeśli piwnica nie jest dostępny, to nerka jest owinięty w mokre juta i przechowywać w nieogrzewanym pomieszczeniu aż do stałej pokrywy śnieżnej. Następnie wyjąć je z opakowania i nosić stosy śniegu.

Do sadzonek w stopie sprężyna nie jest tak szybkie, że są umieszczone na stronie północnej budynku pokryta innym materiałem izolacyjnym (igły, torf, trociny). Po ciepłej zimie privoynoe surowce mogą być przygotowane i wczesną wiosną, ale należy wiedzieć, że kiełki z drewna podmerzshie już nie nadaje się dla początkujących.

Szczepienia jabłko w sierpniu w tyłek

Szczepienie w ten sposób sprawia, że możliwe jest przedłużenie okresu pączkowanie. W trakcie jego realizacji, możliwość niepełnego oddzielenie kory. Pozytywną cechą tej metody jest brak otworów pływackich.

Szczepienie w rękojeści na roślinie odcięcia języczek kora: początkowo pod kątem 45 stopni, tworząc nacięcia średnicowej, a następnie oddala się od niego na 3-3,5 cm do góry, aby w przekroju podłużnym. Jednakże, krawędź noża nieco pogłębiony bez co najmniej 1 cm do przejścia podcięcie. W rezultacie, istnieje wgłębienie (klina), który zapewnia zamocowanie klapy i ułatwia wiązanie szczepieniu.

jabłko szczepienie technologii w sierpniu dzieje się w następującej kolejności. Aby przyciąć tarczę nerek przechowywanych w lewej ręce korona z dala od ciebie. Zgodnie z wybranym przez uchwytu 1,5 cm od niego i pod kątem 45 stopni robi poprzeczne nacięcie nożem korę lekko zagłębione w drewnie. Następnie nóż jest ustawiony na 2 cm nad przeszczepu i zrobić osiowy przekrój średnicowy aby osłonić cięcie. Tarcza jest zamontowany na przygotowanym miejscu na roślinie i mocno przywiązany.

Pewności, początkujący często wytwarzają dwa oczy. Po trzech tygodniach od zaszczepienia kontrolować ich przetrwanie. Po udanych podkładek szczepienie lub znika łatwo oddzielić. Na nerki dostał wraz z uchwytem działać wtórne pączkowanie z tyłu stada, przesuwając regulacji, lub położyć go na trzymającym wiosnę.

Jak zaszczepić nerkę?

Szczepienie jabłek w sierpniu nerka jest najbardziej popularna metoda posiewu. Ona jest nawet dobry w tych, którzy nigdy wcześniej nie zrobił.

Przeżywalność przeszczepów jest wysoka (95% i więcej) w idealnych warunkach pogodowych. W połowie lipca i sierpnia są uważane za najlepsze czasy dla letniej szczepienia. W co miesiąc to wykonać procedurę, każdy decyduje za siebie, studiując gałęzie kultur, z którego będą zbierane sadzonki.

Procesy powinny być dojrzałe, jajniki – rozwinięte. W czasie szczepienia jest konieczne, aby skórka na roślinach łatwo oddzielone od drzewa. Aby to zrobić, wziąć nóż i próbować wyciąć go do „niepotrzebnych” strzela do osiągnięcia oczekiwanego szczepienie jabłoni w sierpniu. Zdjęcia ilustrujące proces przedstawiony jest poniżej.

Przed rozpoczęciem ćwiczenia, możesz ćwiczyć do przycinania pąki. Po pierwsze nacięcie wykonuje się na podkładce (klapy powinien nauczyć ciąć szybko cięte ogorzały). Aby to zrobić, należy użyć bardzo ostrego noża. Następnie usunąć liście z przeszczepów, zapisując je od łodygi (są one bardzo dobrze leży w ręku tarcze z nerkami). Skrawania powinna być cięte jednocześnie z tarczą do 0,5 cm szerokości oraz 2,5-3 cm. Hak konieczne i kora, ale tylko cienka warstwa – lepiej nie grubszy arkusz papieru. Zbyt gęste tarcze źle przyjęta.

Proces pączkowanie

Szczepienia wymagane tylko na mocne gałęzie, rozwijanie prostopadle w górę. Wzrost ten będzie wynikać jabłonie, więc tym bardziej masywny, tym lepiej. Po czym przeprowadza się delikatnie zebrano pasty ucieczki nacięcie w kształcie litery T (dopuszczalnej w zwykły rozwarstwienia, ale trudniej jest ustalić oka). Krawędzie skorupy odkręcić końcówkę noża, a następnie w pobliżu kompresji delikatnie posiadających łodygi i dobrze się rolki taśmy.

Szczepienie jabłek w sierpniu, na ogół przeprowadza się w suchej pogody, a dla najlepszych roślin oddział kory na 2-3 dni przed zaszczepieniem obficie podlać. Innym można wycierać wilgotną szmatką pni, aby pozbyć się kurzu i brudu. Pole szczepienie na taśmie, a także poniżej i powyżej miejsca inokulacji najlepiej jest pokryć gliny lub boisko ogród, nie będzie odczuwalny ulatnianie się wilgoci, która jest niezbędna do dobrego przeżycia.

Szczepieniem zakorzeniona potrzeba około miesiąca. Wtedy będzie można zdjąć bandaż. Aby dowiedzieć się, czy szczepienia bezpiecznie minęła, to może być tylko na liściu nerek. Jeżeli jest ona sucha i trudno będzie się oderwać od łodygi, a następnie pączkowanie powiodło się. Jeśli efekt przeszczepu nie więdną, a po pewnym czasie nie jest już proste.

korzeń szczepienia jabłko w sierpniu

Ta droga zbawienia jest w sytuacji, gdy w niewłaściwym czasie, została objęta przez nerki nowych odmian i roślin na drzewie tam. Sadzonki jabłoni całkowicie możliwe okulirovat o systemach korzeniowych od siebie, jak i do lądowania z pogłębianiem miejscu szczepienia oraz dalsze Hilling kiełkowanie oddziałów.

Te same korzenie słuszne gotować jesienią, zaraz po upadku liści. Ale również pozwoliło i wczesną wiosną, w tym samym czasie z rozmrażania ziemi. Lepiej jest, jeśli korzenie są z płatów i oddziałów. Ich długość wynosi 15-20 cm, grubość – minimalna grubość szczepionej nerki. Przygotowano jesienią korzeni związane w wiązki i przechowywano w takich samych warunkach, jak w przypadku konwencjonalnych.

W sierpniu szczepienia sadzone w otwartym terenie na torze, który w zależności od stopnia rozwoju łodygi pokryte ziemią, a następnie Spud. Z wystarczającą starannością, obfitego podlewania i nawożenia przez jesienią powstają niezwykłe w tym samym wieku, którego akcje są usuwane, ponieważ nerki stanowiły już swój system korzeniowy.

Produkowane przez szczepienie jabłonie w sierpniu, będzie pierwszym roku wymagają zwiększonej opieki. Drzewo musi być stale podlewane, cienkie liście, mierzwa ziemi i karmione organicznym. Ale jeśli wszystko odbywa się prawidłowo, a następnie po 2-3 latach zakład będzie zadowolić ich właścicieli owoce.