114 Shares 6574 views

Narracja – co to jest? Jakie są jego cechy?

Jeden rodzaj funkcjonalno-semantyczny typu wypowiedzi – to tekst narracji. Co to jest, że to typowe dla niego cech, funkcji i wiele więcej można dowiedzieć się czytając ten artykuł.


definicja

Historia mówimy o rozwoju wydarzeń, procesów lub stanów. Bardzo często tego rodzaju wypowiedzi jest stosowana jako metoda przedstawiania kolejnych działań rozwijających się, o których mowa w porządku chronologicznym.

Narracja może być przedstawiony w sposób schematyczny. W tym przypadku będzie to łańcuch, którego odnośniki przedstawiają etapy działania i wydarzenia z ustaloną czasowo sekwencją.

Jak mogę udowodnić, że ta historia

Jak w przypadku każdego rodzaju wypowiedzi w narracji ma swoje własne cechy. Wśród nich:

 • Łańcuch semantycznie czasowniki, które są prezentowane w tekście w kolejności sekwencji działań;
 • Różne czasy czasowników;
 • Korzystanie z czasownika, która charakteryzuje się wartością obiegu;
 • różne formy czasownika, wskazujące na występowanie jakichkolwiek oznak działania;
 • daty, liczby, przysłówkowe i wszelkie inne słowa, które wykazują sekwencję czasową;
 • związki wskazujące zmiany, porównania lub występowania zdarzeń.

struktura kompozytowa

Narracja Tekst składa się z takich elementów jak:

 • Ekspozycja – wprowadzenie;
 • tie – zdarzenie jakie początek działania;
 • Rozwój akcji – tylko same zdarzenia;
 • zwieńczenie – wynika z wykresu;
 • Izolacja – wyjaśnienie znaczenia pracy.

Są to część konstrukcyjna, która zasadniczo składa się podpis. Co to może być rozumiane przez czytanie przykłady tekstu. Często tego typu wypowiedzi można znaleźć w literaturze naukowej. Tu przedstawiony biograficznych opowieści o odkryciach, badania różnych problemów naukowych i kroków, które są prezentowane w postaci szeregu zmian historycznych faz, etapów i tak dalej.

funkcje narracyjne

Głównym celem tego typu wypowiedzi – to konsekwentnie opisać konkretne zdarzenia i pokazać wszystkie etapy jej rozwoju, począwszy od strun i kończące finał. Rozwijanie działań – jest głównym obiektem, który koncentruje się narracji. Że tak jest, możemy zobaczyć, odczytując znaki tego typu wypowiedzi, w tym:

 1. Dynamika narracji – ciągła zmiana czasu.
 2. Zdarzenia opisane cechuje dokładniejszego rozwoju chronologicznym.
 3. Timing sekwencji logicznej.

Opis VS historia

Są dwa rodzaje mowy – wiesz, oczywiście, dla wszystkich, ale nie wszyscy wiedzą, co wyraża się w ich głównych różnic. Zasadniczo różnią się cechami konstrukcji składniowych i rodzaje komunikacji w propozycjach. Główną różnicą pomiędzy opisem a słowami ulega ekspresji w różnych gatunków zastosowania tymczasowego formy czasownika. Tak więc, w pierwszym stosowane głównie czasowników doskonałe formy, a drugi – na niedoskonałe. Ponadto, w celu opisania charakterystycznych dla połączenia równoległego do historii – łańcuchu. Są też inne znaki, dzięki którym można odróżnić te rodzaje mowy. Tak więc narracja nie używa bezosobowe zdania, i tekstów opisowych – wręcz przeciwnie.

Ten rodzaj tekstu, jak każdy inny, ma swoją specyfikę i cechy, które muszą być brane pod uwagę przed podjęciem decyzji, czy twierdzenie, że ten opis lub opowiadanie. Co to jest – po prostu można określić poprzez odczyt z wszystkich wyżej wymienionych objawów.