744 Shares 2981 views

Rasa psa, który został wystrzelony na orbitę wraz z uzasadnieniem tego wyboru

W 1957 roku, miesiąc po wystrzeleniu na orbitę pierwszego sztucznego satelity w kosmos poleciała pierwsza żywa istota na Ziemi. Było to zwierzę, ssak, pies. Jego nazwa jest dość ustanowienie Laika.


Laykina Slava

Zwierzę szybko stał się sławny i popularny na całym świecie, chwała łajki może pozazdrościć najbardziej znanych artystów, muzyków jazzowych, gwiazdy rock „n” roll i sportowców, nie wspominając polityków. Jedyną okolicznością przysłania radość ciągu następnych osiągnięć naukowych i technologicznych ery kosmicznej, była śmierć psa. Po sześciu miesiącach pobytu na orbicie, niosąc dwa tysiące obrotów wokół planety, satelita spłonie w atmosferze. Co pociąga za sobą postęp nie tylko chwałę pionierów, a to wymaga poświęceń.

Na pytanie, jakie rasy pies został wprowadzony na orbitę, aby dać jasnej odpowiedzi, nikt nie mógł. Łajka była „szlachcianka”, innymi słowy, prosty kundla. Dlaczego stało się to dokładnie tak, jak się okazało.

Poprzednie wydarzenia lotu

Badania nad wpływem różnych czynników, które towarzyszą obecność istot żywych w przestrzeni okołoziemskiej, prowadzone od 1951 roku. Dezik i Cyganie byli pionierami wśród Ziemian, mieli okazję wspiąć się na wyżyny stratosferze (100 km) w załogowej kapsuły, ale przestrzeń ich lotu nie można nazwać, choć rakiety, podniósł je, był taki sam jak R-7, na który później poszedł innych astronautów w przestrzeń kosmiczną. dotarli na orbitę, ale został pomyślany. Ale z jego suborbitalnym „skok” dezikom i Roma wrócił bezpiecznie.

Belka i Strelka

Po serii podobnych rozruchów była to kolej lotów kosmicznych. Pierwszy pies w przestrzeni, Laika, umarł, ale radzieccy naukowcy mają następujący problem został rozwiązany. Należy zwiększyć masę ładunku i zapewnić jego powrót do Ziemi.

Waga wzrosła dwukrotnie liczba „pasażerów”. Belka i Strelka, jak nazywano ich, a oni też byli mieszańcami. Zhaklin Kennedi, odbieranie z NS niezwykły dar Chruszczowa, nawet nie zapytał, co rasy pies został wprowadzony na orbitę w tym czasie. matka szczeniaka był legendarny strzałka poleciał w przestrzeń, i fakt ten sprawia, że obecny bezcenne.

Nigella i gwiazdka

Zbliżając się do rozwiązania problemu uruchomienie pierwszego kosmonauta, naukowcy posadzone w jego lądowania statku „układ”, czyli manekina wyposażonego w liczne czujniki. Firma „Iwan Iwanowicz” (jak był nazywany w Bajkonur) był czworonożny przyjaciel człowieka. Mniej niż miesiąc przed lotem Gagarina, to „para” latać w kosmos i wrócił bezpiecznie. Ponownie, nie ma doniesień o rasie psa, który został umieszczony na orbicie, tylko jej pseudonim, Nigella, stała się publiczna. Wkrótce być pewni sukcesu tego eksperyment powtórzono. Gwiazdka potwierdzone dostępny oznacza, że wszystko jest w porządku.

Więc dlaczego one wszystkie mutts?

Teraz kolej na ludzi szturmować przestrzeń. I nadszedł czas, aby wyjaśnić, jakie rasy pies został wprowadzony na orbitę w pierwszym i kolejnych razy, i dlaczego.

Odpowiedź była zaskakująco prosta. Inżynierowie z przemysłu kosmicznego, gdy „pasażer” kierowanego przez jego cech, takich jak dobre zdrowie, stres, inteligencji i dobrego, przyjaznego charakteru. Nawiasem mówiąc, piloci byli rekrutowani przez około tych samych podstawowych kryteriów oderwania astronautów.

Nie było ograniczeń wiekowych (do lat 6). Masa nie powinna być większa niż 6 kg. Korzystny kolor był lekki, może być barwiony na pysk zwierząt (a nawet jej wyrażenie) było wyraźnie widoczne na ekranie telewizora.

Po długiej i starannej selekcji szkolenia wybrano pierwszego psa. W przestrzeni, odwiedziłem Laika, że przeszedł pomyślnie wszystkie testy, pokazując najlepsze rezultaty.