734 Shares 8837 views

Vinson – Antarctica tablicy. Opis, zdjęcia

Pokryte wiecznym lodem, a na pierwszy rzut oka nie do zdobycia, szósty kontynent planety odkryto najnowszy. Pomimo faktu, że Dzheyms Kuk pierwszy krzyż Antarctic grono w styczniu 1773, Antarktyda nie został jeszcze w pełni zbadane.


Tu, podobnie jak w każdym innym kontynencie ma swoje własne „oaz” roślinności, morskie i nawet Vinson masyw (współrzędne 78.5833 ° szerokości geograficznej południowej 85.4167 ° W geograficznej).

Historia Antarktydzie

Jako niezależny kontynentu, został otwarty w 1820 roku przez Faddeem Bellinsgauzenom, wyprzedzając dwóch innych badaczy polarnych – Nathaniel Palmer przez 10 miesięcy, a Edward Bransfield 3 dni.

Bellingshausen i jego kolega Mihailom Lazarevym Antarktyda nie osiągnął zaledwie 32 km. Pierwszy człowiek, który postawił stopę na tej ziemi, mówi Dzhon Deyvis, który przybył na kontynencie 02.07.1821 roku. Pierwsza ekspedycja badawcza została zorganizowana przez United States Navy w 1839 roku Na podstawie jego wyników, ogłoszono, że otworzył się na zachód od Antarctica Wyspy Balleny'ego, a obszar gruntów stwierdzono jego członków, później został nazwany na cześć lidera ekspedycji Ziemia Wilkesa. Następnego polarnik James Clark Ross w 1841 roku został otwarty wyspę o nazwie po nim.

Większą uwagę na Antarktydę i jej badaniu dano w 20. wieku. Jest początek XX wieku ze zdobyciem bieguna południowego Roald Amundsen w 1911 roku. W 1912 roku został następnie Roberta Scotta, którego wyprawa jest całkowicie zagubiony w drodze powrotnej do Wielkiej Ziemi.

W 1928 roku, pierwszy lot do Antarktyda pilotażowego Hubert Wilkins został wykonany, co zostało uznane za dość wyczyn, biorąc pod uwagę poziom rozwoju lotnictwa w czasie. Alien rekord nie daje resztę wielu lotników, ale udało się tylko do Richard Byrd w następnym roku, aby latać nad biegun południowy.

W latach powojennych wyprawa na pełną skalę zasadne i orzekł ponownie, Amerykanie od 1945 do 1957 roku, w wyniku jej największa roślina-rozliczeniowego McMurdo powstała. Radzieccy badacze polarne założył pierwszą osadę spokoju w 1956 roku z pomocą załogi dwóch statków – „Ob” i „Lena”. Stopniowo, dzięki naukowców z różnych krajów, którzy mieszkają i pracują w trudnych warunkach wiecznej zmarzliny, i był w stanie otworzyć zamek na nowej mapie zatoki, wysp i lądu zimna peleryny. Na przykład, w górach Antarktydy do połowy 20 wieku założyć tylko w teorii. Dowód ich istnienia został zaprezentowany w 1958 roku, kiedy okazało się, że pilot, dzięki czemu jego lot na całym kontynencie.

Ci dzielni ludzie dokonali pełny opis Antarktyce, który stał się częścią podręcznikach geografii i prac naukowych współczesnych badaczy.

Cechy Antarktyda

Ten kontynent zajmuje powierzchnię 13.975 tys. Km 2, z czego są półki lodu. Nie ma stałych mieszkańców, nie tylko ze względu na surowy klimat jest odpowiedni tylko pingwiny, ale również ze względu na fakt, że jest jedynym kontynentem, który nie należy do żadnego kraju, a prowincja całej ludzkości.

Zgodnie z umową podpisaną w 1961 roku, prowadząc krajów, wszystkie ziemskie miejsca znajdującego się na południe od 60 ° S w., jest wolna od złożeniem broni i nadaje się tylko do badań naukowych. Mimo że Antarktyda jest bogaty w minerały, ich wydobycie jest zabronione.

Jest to najwyższy kontynent na świecie, średnio wzrasta do 2040 metrów nad poziomem morza, a swoim najwyższym punkcie – Vinson (tablica Ellsworth góry) osiąga 4892 metrów.

W tym momencie 99% wziąć lód, a tylko niewielka część obszaru należy do „Oasis”, które rosną mchy, paprocie, porosty i grzyby. Tu żyją pingwiny i foki.

Nikt nie jest w stanie wytrzymać zimy do -89 stopni (we wschodniej części kontynentu w dziedzinie rosyjskiej stacji „Wostok”). Średnia temperatura w miesiącach zimowych, reszta osiągnie -70 stopni, a latem – od -30 do -50. Na wybrzeżu, niemal „ośrodek”, jak w zimie temperatura waha się tutaj od -8 do -35 stopni, natomiast w okresie letnim – od 0 do 5. Opis Antarktydy z jego huraganowe wiatry i mróz to miejsce kontynent bardzo niegościnny dla podróżnych.

Największy szczyt świata: Mount Everest i Aconcagua

Mountain planeta – jest nie tylko jego wielkość i piękno, ale także historia powstawania kontynentach. Na ziemi, 6 i 7 kontynentach największe szczyty, które zostały podbite, każdy w swoim czasie śmiałkowie, których odwaga inspiruje ludzi aby powtórzyć swój wyczyn.

Jest to najwyższy szczyt świata – Mount Everest (Azja), wzrośnie powyżej poziomu morza do 8848 m podbój. – To jak sprawdzian umiejętności dla wspinaczy. Początkujący nie podbijać go, tutaj nawet doświadczonych wspinaczy ryzyko zgonu, więc góra jest surowy i nieprzystępny.

Około 50 razy wyprawa z różnych krajów próbowali wspiąć się na szczyt niebezpieczne, ale udało mu się 29 maja 1953 roku Nowozelandczyk Edmund Hillary. Po podbił Everest z jego różnych stron, nie tylko mężczyzn ale także kobiet, z których pierwszy był w 1976 roku japoński pnącze

Aconcagua – najwyższy wygasły wulkan na świecie znajduje się w Ameryce Południowej. Wysokość tego argentyńskiego „drapacza chmur” jest 6962 metrów. Gore powstały w związku z kolizją dwóch płyt tektonicznych – Nazca i Ameryki Południowej. Można sobie tylko wyobrazić, co żywiołowe towarzyszą procesy takie imponujące milionów lat temu. Szczyt ten jest odpowiedni dla początkujących, szkolenia, ponieważ nie jest uważany za trudny z punktu widzenia alpinizmu. Podbił nawet dzieci.

Mount McKinley

Siedem szczytów świata – jest to największe góry są najwyższe na jednym z kontynentów Ziemi. McKinley. – Najwyższy punkt Alasce, wznoszący się nad ziemią na 6194 m Swego czasu był to najwyższy szczyt imperium rosyjskiego, który był nazywany nieskomplikowany – Big Mountain. Po sprzedaży na terenie Ameryki, jest to największy w Ameryce Północnej.

Od 1917 do 2015 roku, góra został nazwany jeden z prezydentów USA – McKinleya, ale powrócił do swojej pierwotnej nazwy Denali, co oznaczało szczyt Wielki przetłumaczone z języka Indian plemienia (Athabasca). Po raz pierwszy został zdobyty w 1906 Frederikom Kukom, który wkrótce został oskarżony o sfałszowanie tego wznoszenia. Do tej pory dzień wspinacze twierdzą, czy doszło do takiej wspinaczki dawna.

Kilimanjaro

Słynna góra Afryki jest również w kategorii „Siedem szczytów świata.” Położony w Tanzanii, ona jest na wszystkich podróżnych imponuje. Zobacz korek Śnieg w środku gorącej sawanny kiedyś niesamowite, ale dziś wielu naukowców biją na alarm, bo lód dawany topnieje z powodu stale zmieniającego się klimatu.

Kilimandżaro, dekorowanie ich wcześniejsze ośnieżone szczyty okolic, dzisiaj utraciła pokrywę lodową o 80%. Po raz pierwszy na 5895 metrów nad poziomem morza, zostały podbite przez Hansa Meyera w odległym 1889 roku. Dla początkujących, wyposażona w nowoczesny sprzęt do wspinaczki, to górna nie jest trudne, chociaż podejście zwykle trwa dłużej z powodu problemów z aklimatyzacją.

Elbrus

Ta góra jest znany nawet tym, którzy nie mają nic wspólnego z alpinistów. Jest to najwyższy szczyt w Europie. Znajduje się na granicy między Kabardyno-Bałkarii i Karaczajo-Cherkessia. System ten szczyt w głównym grzbiecie Kaukaski. Po raz pierwszy w swojej wysokości 5642 m wygrał rosyjskiej ekspedycji naukowej w 1829 roku. Zawierał on fizykiem, zoologa, botanika, badacza i artysty, który nie tylko się wspinaczkę, ale także zarysowane i badali strukturę roślinności i gór.

Obecnie istnieje dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna z podstawowych obozach adaptacyjnych, a sama góra jest miejscem pielgrzymek nie tylko wspinaczy, ale także amatorzy wspinaczy, którzy nie zdobył jeszcze jeden wierzchołek.

Oprócz zdobywców szczytów Elbrus przyciąga narciarzy, dla których organizowane są trasy o różnym stopniu trudności i utrzymywane tutaj zawody slalomowe rocznie. Dobrze zorganizowana infrastruktura kładzie tutaj otwartej bazy turystycznej na tym samym poziomie z europejskich ośrodków narciarskich.

Jaya

Australia ma również górski, którego najwyższym punktem jest szczyt Jaya (4884 m). Góra Jaya znany, że jest najwyższy od wyspy znajduje. Niektórzy badacze twierdzą, że największym punktem Oceanii ma wysokość 5030 m.

Dla górski świat był otwarty Holender Jan Carstens w 1623 roku badacz ten został wyśmiany przez społeczność naukową za to, że twierdził, że widział lodowiec w tropikach równika. Później góra nadano jej nazwę, która trwała aż do 1965 roku.

Chociaż stało się to tak dawno temu, po raz pierwszy podbił austriackich wspinaczy w 1962 roku. Zwracana przez jego pierwotnej nazwy w tłumaczeniu z języka indonezyjskiego brzmi jak Pobeda Peak.

Vinson Massif

Gór Antarctica – ciągłą pokrywa lodu. Być może dlatego, że nie może być tak długi, aby dowiedzieć się, ale tylko teoretycznie obliczony, że są na tym kontynencie. Że lód jest największą przeszkodą w wstępowania do nich.

Ich najwyższy punkt znajduje się Vinson – długość tablicy wynosi 21 km i 13 km szerokości. Potrzeba prawdziwej odwagi i profesjonalizmu podbić ten trudny szczyt. Pierwszy pomiar wykonano Antarctica gorąco nieprawidłowo (5140 m). Tworzenie wiarygodnym wartość uzyskano dopiero w 1980 roku, kiedy do Vinson (array) wstąpił radzieckie wspinaczy i zainstalowanie tam flagę. Wynik pomiaru wynosił 4892 metrów.

Conquest góry lodowe

Jeśli spojrzymy na tablicy Vinson na mapie można zobaczyć, że od Bieguna Południowego jest oddzielone tylko 1200 km. Ci, którzy byli na nim, mówią, że oferuje niesamowicie piękny widok na lodzie, oświetlenie jasny słoneczny.

Jest to nie tylko największy lodowiec na świecie, ale również najtrudniejszy do zdobycia góry. Vinson Massif sześć miesięcy zanurzone w nocy polarnej, więc nadaje się do podboju „letnim” okresie od listopada do stycznia, kiedy temperatura wzrasta do 30 stopni poniżej zera. Lato niebo nad szczytem całkowicie bezchmurne, a słońce świeci przez całą dobę.

Pomimo nieznacznego ocieplenia powietrza, wspinaczka jest często utrudnione przez silne wiatry i topniejącego lodu z gorącym słońcu.

Antarktyda dzisiaj

Obecnie istnieje 37 w antarktycznych stacji naukowych z różnych krajów. Naukowcy badający warunkach lodowych, zmiany w składzie chemicznym i wskaźnik topienia. Biologów i zoologów badane gatunki zdolne do przetrwania w trudnych warunkach wiecznej zmarzliny.

Oprócz wypraw naukowych, biur podróży organizuje wycieczki do wspinaczki w ekstremalnych śmiałków Vinson. Tablica stał się dość popularny szlak i jest popularny wśród wspinaczy.