707 Shares 1368 views

Folii paroizolacyjnej: rodzaje i aplikacje

Folia paroizolacyjna jest zwykle folia ma działanie odbijające ciepło. Osiągnąć to było możliwe dzięki obecności metalizowanej warstwy, która ma być przekształcona do źródła ciepła.

Zakres zastosowania

Opisane materiały są stosowane jako bariera dla pary wodnej, w pomieszczeniach o dużej wilgotności przez kąpiele i saun typu. Folia nie topi się, to nie wydzielają się substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka powietrza może być stosowany w temperaturach do +120 ° C,

W nowoczesnym urządzeniu sparowanych odbijające właściwości barierowe folii gazowa są bardzo ważne, gdyż po saunie należy ogrzać topienia pieca w bardzo krótkim czasie, gdy pobór energii powinna zostać zmniejszona. Jednakże, folia barierowa dla pary stosuje się dzisiaj nie tylko w kąpieli.

Podczas budowy domu ramki jest bardziej zastąpienie konwencjonalnego paroszczelnej folii stalowych. Z tej samej mocy grzewczej poprzez tego podejścia, możliwe jest w celu zwiększenia temperatury w pomieszczeniu o 2 ° C, Materiał ten powinien być stosowany w rozsądny sposób, ponieważ nie może być wykorzystane do izolacji wewnętrznej budowli z betonu i cegły, jak również inne pojemności cieplnej materiałów.

Zalecenia dotyczące stosowania

Jeśli ściany zostaną zamrożone, to pogorszyć mikroklimat. Co do drewnianych domu z drewna lub z bali, wówczas wewnętrzna bariery izolacji pary folia doskonale pasuje. Może być stosowany na nieogrzewanym loggią, kładąc wykończenie podłogi, aby go cieplej. застеклении открытых балконов, когда периметр предполагается отделать сэндвич-панелями, не выделяющими тепло, фольгированная пароизоляция позволяет сокращать затраты на отопление. Gdy na zewnątrz balkony oszklony, gdy obwód ma być zakończona Płyty warstwowe nie wytwarzają ciepła, bariera pary folia pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania.

Odmiany bariery dla pary folia

Folia paroizolacyjna jest oferowany do sprzedaży dzisiaj w szerokim zakresie. Aby materiału do funkcji, ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. Zwraca się uwagę na fakt, że polimery, które składają się podłoże może mieć inną strukturę. Składają się one ze spienionego polipropylenu i polietylenu. Dla bardziej imponujących temperaturach należy stosować pierwszy przykład, podczas gdy drugie jest istotne dla środowisk mniej agresywne.

Folia paroizolacyjna na łaźni ujawnionych w różnych „Penoterm”. W tym przypadku mówimy o materiale, który zawiera penopropilena piany. Materiał może pracować w zakresie temperatur od -40 do + 150 ° C, Paroizolacja jest specyficzna klasa niskiej zagrożenia toksyczności i umiarkowanym palności. Podczas korzystania skurczu termicznego jest prawie nieobecny.

Jeśli chcesz wyposażyć system ogrzewania podłogowego powinna być korzystne NPPLE. Gatunek ten można także stosować do pary. Folia paroizolacyjna „Izospan FB” jest przeznaczony do utworzenia bariery dla pary w saunach i kąpieli. Zastosowanie materiału może być w stosunkowo wysokiej temperaturze. Dlatego para wodna „Izospan” oraz folia izolacyjna jest idealny do pracy w ekstremalnych warunkach.

Funkcje „Alyufoma” i „Tepofola”

Podstawą pianki polietylenowej ma „Alyufom”, który jednostronną powłokę z folii aluminiowej. Zakres temperatur od -60 do + 100 ° C, Paroizolacja działa jako dźwięk, wodnej, pary wodnej i izolacji cieplnej, jak również niezawodne zabezpieczenie przed radon. Można go używać do izolacji termicznej dachów i podłóg. Pomarszczona struktura umożliwia zginanie wokół elementów zakrzywionych drugorzędny promień bez zerwania powłoki.

Spieniony polietylen podstawą „Tepofola”, które w różnych formach ma warstwę odbijającą po jednej lub obu stronach. Efekty temperatura może zmieniać się od -60 do + 100 ° C, Można użyć tej bariery dla pary kanałów izolacyjnych, ścian i dachów, jak również pod podłogą urządzenia.

Folia paroizolacyjna do domu musi być całkowicie bezpieczne, to powinno być przypisane do „Izolon”, który jest przyjazny dla środowiska. Na rdzeń jest spieniona pianka polietylenowa. Steam, przepuszczalność pary wodnej, trwałe, bardzo elastyczna i miękka warstwa folii.

Funkcje „penofol” bariera dla pary folia na poddaszu

Jeśli trzeba strych bariery gazowej folii, można natomiast „Penofol”, w oparciu o. – Materiały grubość w zakresie od 0,2 do 1 cm, grubość folii wynosi 20 mikrometrów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę współczynnik odbicia jest równy 97%.

Sprzedaż widać materiał do wykorzystania w trudnych warunkach klimatycznych, przy czym grubość warstwy podstawowej wynosi 40 mm. Warstwa folii tworzy barierę dla przeniesienia ciepła z uwagi na coraz spienionego polietylenu, która ma dużą liczbę porów wypełnionych dwutlenek węgla i powietrze. Obsługiwany „Penofol” może samodzielnie lub w połączeniu z innymi materiałami izolacyjnymi. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcemy ogrzać powierzchnię i uniknąć utraty cennego miejsca.

Dodatkowe rozwiązania na poddaszu „Ondutis R” Termo

Materiał ten stosuje się do izolacji metalu i konstrukcji drewnianych. Choć izolacyjna poddasza lub dach lokalu mieszkalnego na poddaszu filmu pozwala zachować ciepło i zmniejszyć koszty ogrzewania.

Paroizolacja ta nieprzepuszczalna 1000 mmAq pod względem minimalnej przepuszczalności par, to parametr dziennie wynosi mniej niż 10 g / m2. Materiał ulega zrelaksowany zmiany temperatury w zakresie od -40 do + 120 ° C, Mając na uwadze wytrzymałość zauważyć obciążenie rozciągające, które wynosi 150 N i 130 N wzdłuż poprzecznie. Oznacza to, że ta folia folia wytrzymać ciężar dorosłego.

Główne zalety „penofol”

Przed zakupem „penofol” ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego korzyści powinny być przydzielone wśród nich:

 • wysoka przyjazność dla środowiska;
 • niska szybkość przepuszczania pary wodnej;
 • Łatwa instalacja;
 • łatwy w transporcie;
 • małej grubości;
 • Zdolność do pochłaniania dźwięku;
 • Wysoka odporność na ogień;
 • niedostępność dla gryzoni.

Główne wady „penofol”

Niektórzy konsumenci odmówić zakupu „penofol”, gdy dowiadują się o swoich niedociągnięć. Wśród nich:

 • wysoka przepuszczalność;
 • niedogodność podczas instalacji, to trzeba użyć specjalnego kleju;
 • izolacja ścian na zewnątrz „penofol” polega na zastosowaniu materiału tylko jako dodatkowe warstwy izolacyjnej.

Jeśli chodzi o dużej penetracji będzie oczywisty nawet przy lekkim nacisku, w związku z tym charakterystyczne miękkiego materiału.

Odmiany folii paroizolacji w postaci folii

Folia Paroizolacja ścianka może być reprezentowane przez folię. Jest w stanie zabezpieczyć izolację przed wilgocią, która przenika z pomieszczeń. W przypadku korzystania z paroizolacji w wannie, wewnętrzna podszewka może być niezawodnie zabezpieczone przed gniciem i pleśnią, które wynikają z kondensatu po wyłączeniu pary.

Ten odblaskowa folia paroizolacyjna odzwierciedla ciepła i skraplanie prostu nie zadowalać. Wykonana folia może być oparta na papier pakowy, opcja ta jest tani, jest łatwy w obsłudze, higroskopijny i że jest to dość proste do złamania.

Parowy można przeprowadzić również na podstawie polimeru, w tym przypadku, jest trwały i silny, ale będzie kosztować więcej. Jeśli glin jest obecny na powierzchni powłoki, grubość wynosi od 0,3 mikrona do uruchomienia, lecz maleje grubość osadzania zdolności odbijającej ciepło ulegnie pogorszeniu.

Folia paroizolacyjna ścian karkasnika może mieć podstawę folii aluminiowej. Grubość tej warstwy rozpocznie się 10 mikronów, który zapewnia maksimum poziomu współczynnika odbicia. Materiały te są podatne na korozję, a zatem wymagają dodatkowej ochrony. Eksperci doradzają ścianki zaizolować wilgotnych pomieszczeniach za pomocą folii z folii na bazie polimeru i aluminium galwanicznie ponieważ nie korodują i są w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Są trwałe, co znacznie upraszcza instalację.

Folie na bazie papieru pakowego może być używany tylko w pomieszczeniach suchych, nie mogą być stosowane w łazienkach i kuchniach. Do ogrzewania podłogowego rekomendowane zakupu z folii aluminiowej, który rozprowadza ciepło wygładzania mostki, gdy rury są układane będą dostatecznie gęsta.

Odmiany „penofol”

„Penofol” można klasyfikować według typu:

 • A.
 • V.
 • S.
 • ALP.
 • R i M.
 • Super NET.
 • AIR.

W pierwszej odmiany warstwę aluminium stosuje się tylko na zewnątrz, materiał aktywny stosuje się wraz z pianą oraz stirodurom. Typ B ma powłokę po obu stronach i nadaje się do użytku indywidualnego. Typu C jest materiał samoprzylepny, którego strona zewnętrzna jest pokryta folią, a wewnątrz jest pianką o kleju kontaktowego.

ALP – to „Penofol” warstwa aluminium, na której zamocowana jest folia polietylenowa. Ten materiał jest laminowana, może być używany na potrzeby na obszarach wiejskich. Jednostronna foliowane wytłaczanego materiału jest w rodzaju R & M. Jednak sieci izolacyjnych stosowanych Super „NET”. To ostatnie jest korzystne dla różnych kanałów powietrznych.

wniosek

Nie tylko wybrać odpowiednią barierę folia pary, ważne jest, aby wiedzieć więcej o tym, jak go zainstalować to. Warstwa odbijająca ma być skierowana w stronę źródła ciepła. Powietrzna mieści się w zakresie od 10 mm do 20 mm mogą być pozostawione na obu stronach bariery gazowej. W celu zapewnienia sto procent wodoodporny i nieszczelności złącza klejowe należy foliowane taśmę. Folia działa jako doskonały dyrygent prądu elektrycznego, dlatego ważne jest, aby sprawdzić izolację elektryczną.

Jeżeli ściana bariera pary zdecydujesz się skorzystać z „Penofol”, a następnie będzie musiała wzmocnić wkrętów samogwintujących lub zszywacza. Pomieszczeniu stos materiału, której grubość zmienia się w zakresie od 4 do 5 mm. Jeśli masz normalny dom lub mieszkanie, należy kupić materiał jednokierunkową. Ale gdy silne ściany chłodzenie dodatkowo użyć polistyrenu izolacji lub wełny.