133 Shares 5874 views

Jagody w sosie własnym: recepta bez cukru

Jagody są bardzo smaczne i użyteczne. Dzięki wysokiej zawartości antocyjanów w tym jagody, witamina C, jabłkowy i cytrynowy, aby zapewnić jej miejsce nawet w diecie brytyjskich pilotów wojskowych w czasie II wojny światowej. To borówka jam został zawarty w ich racje. Oczywiście, że wiele gospodyń domowych starają się zrobić zapasy z takiego wspaniałego daru natury. Jak lepiej zachować wszystkie jego użyteczność? Jagody w sosie własnym zachowuje maksimum witamin i są bardzo popularne wśród dzieci i dorosłych.


przepis

Należy pamiętać, że jagody w ich własnym soku podczas gotowania traci 30% swojej pierwotnej objętości. Należy to uwzględnić przy wyborze i przygotowaniu banków. Pojemniki muszą być dokładnie oczyszczone i pieczone w piekarniku przez pół godziny. Jagody wlać zimnej wodzie i pozostawia w ciągu około godziny, konieczne jest w celu zapewnienia, że wszystkie pojawiły muszki. Następnie, jagody płucze, usuwa z placer lisa i inne zanieczyszczenia. Teraz weź duży garnek lub miskę, umywalka, gdzie będzie to wygodne, aby umieścić banków. Z trzech litrów owoców otrzymano 4 pół litra słoik gotowego produktu. Opakowania umieścić w wodzie, tak że osiąga wysokość 4/5. Włącz wolnym ogniu i wysterylizować. Jagody w ich własnym soku będzie sprowadzają się trochę, więc trzeba do monitorowania i raportowania zgodnie z wymaganiami jagód. Banki powinny być rozważane jedynie w zimnej wodzie, ale w żadnym wypadku nie gorąca, inaczej wybuch szkła. Ochrony pokrywy muszą być także sterylizowane, to wystarczy im gotować 5-10 minut, taka procedura nie powoduje szkody dla nich, ale zabijają wszystkie zarazki. Kiedy jagody w ich własnym soku jest już prawie gotowy, czyli jagody nie będzie zmniejszona w stopniu pożądane, można dodać do każdego słoika z łyżeczką cukru, ale nie można tego zrobić, a konserwacja doskonale zachowany bez niego.

prawie gotowe są banki muszą pokryć i kolejne 5 minut do sterylizacji, a następnie można wydostać się z wody i rolki. Jak widać, przygotowanie borówki we własnym soku jest bardzo prosta i nie wymaga wiele wysiłku. Banki najlepiej jest owinąć się i zostawić na noc w ogniu, a następnie mogą być przeniesione do piwnicy lub spiżarni. Taka forma wstępna może bezpiecznie pozostawić w temperaturze pokojowej przez całą zimę, o ile, oczywiście, twoja rodzina nie zje go w pierwszej kolejności. Kolejny plus, który ma jagody w sosie własnym – przepis nie wymaga cukru. Tak, ten deser dopasowanie i tych, którzy cierpią na cukrzycę, a ci, którzy czuwa nad harmonii. Jeść to może być w postaci czystej lub jeść z serem, a także naturalny składnik owoców na jogurt domowej roboty. Smaczne takie preformy i jako wypełnienie placki, ciasta i innych produktów pieczonych oraz jako składnik do przygotowywania sosów słodkie lub kwaśne słodki. Może być stosowany do koktajli: nabiał, owoce i jagody lub alkohol.

Blueberry dżem, jak również tradycyjne purpura – idealne lekarstwo na przeziębienia. Właściwości antybakteryjne z jagód niemal utracone podczas obróbki cieplnej.