214 Shares 4173 views

Jako studenci mieszkają w akademiku, jak to się tam komfortowo?

Aby uzyskać informacje o tym, jak uczniowie mieszkają w akademiku, skomponować całą legendę. Z pewnością każdy człowiek na wzmiankę o rezydencji są skojarzenia z zabawy, imprezy i silnej przyjaźni, która tworzy się w tych latach, które są uważane za najlepsze w życiu. I jest lwia część prawdy, ale powinniśmy iść głębiej w temacie i podnieść uwagę nie tylko korzystać z życia studenckiego, ale również wady.


reguły

Tak więc, przed rozmową o tym, jak uczniowie mieszkają w akademiku, należy zauważyć, uwagę na pewne przepisy, które będą musiały być zgodne ze sobą. Jest to karta, i określiła podstawowe zasady zachowania. Nie wszystkie z nich przestrzegane, ale są.

Na przykład, dowódca ma prawo nie dopuścić uczniów w schronisku po godzinie 23:00. Zasada ta jest prawie nigdy nie egzekwowane, jak młodzi ludzie często negocjuje z „głównym” wyjaśniając przyczyny.

Zabrania się pojawiać w schronisku w stanie nietrzeźwości, a także angażować się w sprzedaży alkoholu na terenie schroniska. To samo dotyczy leków. Dym w pokoju i na korytarzach jest zabronione – za to jest ściśle wyznaczonych miejscach. Nadal mieszka w akademiku nie mogą prowadzić do żadnej z nocy – czy to „drugą połówką” lub względne. Praktyka pokazuje, że od tej reguły istnieją wyjątki też.

Wreszcie, młodzi ludzie muszą regularnie płacić czynsz pokoju. W niektórych przypadkach dotacja podane do studentów mieszkających w akademiku. W tych przypadkach, problemy z płatnością tym bardziej nie powinno być. Opóźnienie jest nie do przyjęcia – twarz lub eksmisja. I znowu, zanim zajęte, student musi sprawdzić się z domu i tymczasowo zarejestrować swoje miejsce zamieszkania – w akademiku.

Aspekt społeczny

W jednym pokoju mieszkają, zwykle od dwóch do czterech osób. A najważniejsze dla każdego studenta – przyzwyczaić się do nowych sąsiadów. Zdarza się, że wysokie absolwentów szkół, którzy są przyjaciółmi, są w jednej szkole, a następnie napisać oświadczenie do schroniska z prośbą o osiedlenie się je razem. Niektórzy znajomi wyprzedzeniem w sieciach społecznych. Ale przede wszystkim w pomieszczeniu wypełniona zupełnie obcych do siebie ludzi. Co jest studentką mieszka w akademiku, czy był obcy w tym samym pokoju? Łatwe, jeśli jest to społeczny. W przeciwnym razie, to będzie trudne. Osobowości są zbyt wymagający w stosunku do innych, to będzie bardzo trudne. Będą one drażnić wszystko. A oni z kolei będzie obowiązywać na nerwy sąsiadów. W rezultacie – do waśni. Na żywo, badania i zrelaksować się w takich warunkach jest niemożliwe.

współpraca

Mówiąc o tym, jak uczniowie mieszkają w schronisku, warto zwrócić uwagę na uwagi i wady. Po pierwsze, nikt nie powinien mieć do głodować. Jeden uczeń przyniesie do domu po weekend Products. Po drugie, aby kupić pozostałe coś. Trzeci przygotować danie. Czwarty dowiedzieć się, jak dostać się, czy nie ma absolutnie nic. Wspólnie żyjących jest łatwe!

Aby przygotować się do sesji jest również łatwiejsze. Oto najważniejsze – aby dostroić się do swoich studiów. A wszyscy wiemy, w jaki sposób studenci mieszkają w akademiku. Zebrali się przygotować bilety – ale w końcu skończyło Szprewy. Razem, aby dowiedzieć się naprawdę łatwe. Możemy wspólnie sprostać temu wyzwaniu, a jeśli specjalność i wydziały w różnych facetów, wszystko jedno, prędzej czy później będą pomagać sobie nawzajem, jak nauczał na uniwersytetach lub pokrewnych przedmiotów ogólnych, w którym ktoś jest zdecydowanie lepiej myśleć o sąsiadów.

złożoność

Mówiąc o tym, jak żyć w Domu Studenta, dziewczyny lub chłopaka, jest mówić o niektórych pułapek, z których najważniejszym jest bardzo słaba okablowanie. Co to znaczy? Fakt, że eksploatacja urządzeń elektrycznych dużej mocy będzie musiał zapomnieć. Grzejnik, na przykład, „vetroduychike”, czajnik i nawet kotła. Niektóre z nich korzystać, ale przed zamknięciem drzwi do pokoju lub jednostki – bo w każdej chwili dowódca ma prawo do wystąpienia z testu. I tak, aż do (e) będzie pukać, będzie miał czasu, aby ukryć wszystko. Oto tylko niektóre schroniska wciąż zbyt sztywny – do otwierania szafek i antresole.

Kolejny „kamień” – prysznic. Fani czystość mieć ciężko. Dobrze, jeśli system blokady akademiku. W takich miejscach, jedna łazienka jest przeznaczony dla 7-8 osób. A jeśli nie, będziesz musiał przyzwyczaić się do pożyczania kolejki we wspólnym prysznicem. Ile studentów mieszka w akademikach? Niektóre z ich liczby w setkach. Ale te wydają się mieć minimum sanblok na podłodze.

I jeszcze oczekuje się kolejny połów uczniów. Jest to konieczność, aby dokonać napraw: podłogi przemalować drzwi z okna, dach naprawionych … Prawdą jest, że nie wszystkie schroniska tak, ale praktyka ta nadal ma miejsce.

zabawa

Opalizujące zdjęcia przed osiedleniem zobaczyć studentów, którzy nie mogą żyć w spokoju i partie. Lub tych, którzy chcą, by w końcu zaprzyjaźnić.

Strony i święta, oczywiście, mieć miejsce. Po tym wszystkim, hostel – epicentrum komunikacji młodzieży. To po prostu trzeba zrobić wszystko dokładnie. Lub, co najmniej, aby negocjować z komendantem, aby uniknąć problemów. Ze względu na dość spree może być eksmitowany.

Ale jak się bawić, jeśli bliski przyjaciel nie mieszka w akademiku? W rzeczywistości, jak wspomniano powyżej, ktoś doprowadzić do jego zabronione. Zgadza się. Ale mówimy o studentów – większość podejrzanych ludzi na świecie. Niektórzy ludzie podejmują błędne podanie i trzymać się ich zdjęcie żądanej osoby. Dzielni faceci ukradkiem w oknie rynnie. Lub nawet liny! Właściciele „wygodnych” daszki okna mają jeszcze metki na ich przejścia przez pokój. Bespredelschik i zrobić to alarm z dymu z meczu, a gdy się zepsuje Doorman „zagłuszania” – goście przechodzą. Ale nie zapomnij o konsekwencjach.

cła

Temat ten wymaga również, aby podnieść uwagę, rozmowy o tym, jak żyć w akademiku studentów. Wskazówki Są bardzo różne, ale główna zasada, że każdy musi się nauczyć, brzmi: każdy powinien być wzorowym uczniem. Nawet jeśli nie rób każdą pojedynczą partię bez niego.

Jest to konieczne, aby oczyścić pomieszczenie i blok. Czy mokro, mycie podłóg, zmienić pościel, wynieść śmieci, czyszczenia łazienki. Zaśmiecać pokój z niepotrzebnych rzeczy, też jest niemożliwe. Istnieje możliwość przyjmowania skarg od komendanta.

Udział w czysty również konieczne, ponieważ hostelu jest wydział każdego z jego mieszkańców. To samo odnosi się do wspólnej kuchni i korytarzy. Jeśli w trakcie gotowania brudna kuchenka, stół lub podłogę – konieczne jest usunięcie wszystkich. I przewietrzyć.

Czy to dobrze w schronisku?

Każdy ma swoją własną odpowiedź na to pytanie. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej podoba. Wiele tu komfortowo. Z dormitorium chłopców połączony miłe wspomnienia, zabawne i szalone historie. Wiele się tu naprawdę bliskich przyjaciół i współpracowników. Inne spotkał swoją „bratnią duszę”. A także poznać znaczenie takich pojęć jak wzajemny szacunek i wsparcie. Nauczyć się żyć samodzielnie i rozwiązywania konfliktów, niezwiązanym z rodziną. Schronisko – to nie jest tylko miejsce na pobyt w niskich cenach. Jest to społeczność, szkoła życia dla absolutnie wszystkich dzieci. Każdy będzie nauczyć się kilku przydatnych lekcji, będąc w schronisku, a wpisane przydatnych umiejętności.

Gdzie iść inaczej?

Na koniec – kilka słów o tym, gdzie żyje student, jeśli nie ma hostel. I to się dzieje. Niektóre uniwersytety, szkoły techniczne i kolegia ich nie mają. I czasem, by się tam dostać hostel po prostu bardzo trudne – nie może być tak szczęśliwy. Inni po prostu nie są przyzwyczajeni do takiej sytuacji i decyduje się wyprowadzić. Cóż, w takim przypadku jedna opcja – wymienny płaski. Korzyść z wieloma opcjami dzisiaj. Można znaleźć koszt, nawet jeśli mówimy o mieszkających w dużych aglomeracjach, które są na ogół wysokie ceny. Nawiasem mówiąc, często wynajmowane mieszkania stają się mini-schroniska. Zaledwie kilka koledzy lub przyjaciele decydują się żyć razem i dzielić czynsz. To – również dobrym wyjściem. I pewien urok schroniska są przechowywane – takich jak komunikacja, wzajemne wsparcie i zabawy. Plus komendant nie – nie zakaz zabawy. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ze sobą swój własny.