702 Shares 3639 views

piece murowane z rękami

Do komfortowego pobytu w domu wymaga piekarnik. Piece do murów – proces jest dość skomplikowana. Najlepiej jest, aby poradzić sobie z tym zadaniem specjalista nie jest zabronione i piece murowane z ich rąk, a jeśli chcesz jakąś wiedzę. Obecnie istnieje wiele typów pieców ich Główna różnica w konstrukcji i celu (kocioł, ogrzewanie, łazienki, pralnie i tak dalej. D). Dlatego przed uruchomieniem sprzęgła, konieczne jest, aby określić, co jest konieczne, piekarnik. W tym celu konieczne jest, aby znać ilość parametrów (temperatury ogrzewania, emisja ciepła, przejście systemu kanałów gazu, etc.).

Po zdefiniowaniu typu pieca, w końcu rozwiązać kwestię jej umieszczenia. Praktyka pokazuje, że piec grzejny najlepiej umieszczony w narożniku budynku z wewnętrzną ścianą (w przypadku urządzenia kominem). Pożądane jest, aby doprowadzić go do drzwi, tak aby nie chodzić po pokoju z drewna lub innego paliwa. Ściany pieca powinny być dostępne do ich konserwacji i naprawy. Ważne jest, że piekarnik lokalizacja pozwala jego ściany wydzielają ciepło równomiernie. piece murowane własnymi rękami – to rodzaj testu profesjonalizmu, jak dobrze wykwalifikowani i zostanie wykonany zależy mikroklimat i ogólne samopoczucie w domu.

Prace zostaną wykonane w krótkim czasie i bardziej efektywnie, jeśli przygotowany w systemie góry i piec procedura murowanej. Poryadovaya piece murowane zwykle odbywa się w czerwonej cegły. Cegła musi spełniać pewne wymagania dotyczące trwałości i przyczepności, być wolne od pęknięć i zaburzeń powierzchniowych. W celu ustalenia integralności klocka może dopasować się młotkiem, dźwięk może być różne i dźwięczny. Murarskie wymaga gliny i przesianą suchego piasku. Glina na kilka dni przed praca jest moczony w wodzie, a następnie wymieszać z suchym piaskiem. Stosunek piasku i gliny, zależy od zawartości tłuszczu w glinie. W jaki sposób skorygować będą trwały proporcja zależy od siły i wytrzymałości murów.

Piec murze technologia jest sekwencyjne wykonywanie wszystkich operacji: na poziomie podłogi podstawy odbywa się zaprawy cementowej, piasek, opis murów jest na bazie mieszaniny iłu i piasku. Podczas układania wykonywana jest popielnika, jego zadaniem jest dostarczanie świeżego powietrza do paleniska i popiół odbiorczego od spalonego paliwa. Pasuje do drzwi ash-pit, który pozwala na regulację dopływu powietrza. Powyżej komory popiołu ułożone rusztu, który będzie proces spalania paliwa. Następnym krokiem jest instalacja drzwi murowane paleniska. Przed układaniem cegieł trwalsze ładowni pożądanych związków w wodzie, w celu napełnienia go do porów.

Jeśli jesteś piece murowane z własnymi rękami, to jest bardzo ważne, aby zachować grubość szwów, aby nie zakłócać procesu. Murarskie komin – dość skomplikowany etap pracy, konieczne jest wykonanie systemu kanałów, które należy do komory spalania (piec) stanowią integralnie. Ze względu na drzwi ciągu popiołu dołu wytwarzane gorące gazy oddają ciepło do nawigowania i ceglanych ścian murowanych.

Kiedy piece murowane wykonane własnymi rękami bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty, należy stosować się do pewnych zasad, których przestrzeganie gwarantuje niezbędną ciepło. Każdy rząd musi zaczynać się od kąta układania, na wewnętrznej powierzchni komina może mieć nierówności, które utrudniają przepływ gazów spalinowych. Na koniec, przekrój poprzeczny kanału może być wystarczająca do swobodnego przejścia gazów spalinowych, ale gazy dać większość ciepła. Komin wyprowadza dym z kanału pieca. Drzwi popiołu dół, różnica temperatury gazu w górnej i dolnej części rury tworzy ciąg, który umożliwia całkowite i równomierne spalanie paliwa. Komina spalinowy musi mieć gładką powierzchnię wewnętrzną.