222 Shares 9223 views

Essentuki "Niva" (SPA): recenzje, opisy, cechy i recenzje

Jednym z najbardziej znanych kurortów na południu jest miasto Essentuki. „Pole” – ośrodek położony w samym sercu kurortu, – przyciąga wielu turystów. Dogodna lokalizacja, nowoczesne zaplecze diagnostyczne i medyczne, przyjazny personel i komfortowy nowoczesny budynek uczynić to najlepszy ośrodek zdrowia na Kaukazie. Można nie tylko dobrze wypocząć podziwiając piękną i niezwykłą przyrodę, ale także znacznie poprawić swoje zdrowie. Głównym celem leczenia, jak w większości ośrodków w Mineralne Wody, są choroby układu pokarmowego. Ale wraz z nimi znikają, i wiele innych chorób. W związku z tym, że jest wybrany przez wiele sanatorium „Niwa” (Essentuki). Opinie mówią nie tylko skuteczność leczenia, ale również doskonałe warunki do rekreacji.

Cechy Yessentuki

To miejsce jest trochę inny od reszty natury kaukaskiej Mineral Waters. Yessentuki leży w płaskim terenie, ale nawet tutaj czuł czyste zdrowe górskie powietrze i wspaniałe krajobrazy widzialne. Ten rodzaj klimatu dokonał tego najbardziej popularny ośrodek dla mieszkańców centralnej Rosji. Szczególnie atrakcyjnym miastem stała się w ostatnich latach. Medical Park został odnowiony, odnowione fontanny, nasiliły się życie kulturalne.

Oprócz skutecznego leczenia, tutaj można odpocząć. Wokół parku znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, sala koncertowa. Chaliapin. Często odbywają się koncerty i występy znanych artystów. Podczas wycieczek i zorganizowanego zwiedzania, można zapoznać się z jej atrakcji: budynek kąpiele błotne, Górna kąpieli mineralnych, mechanoterapii pawilon, rzeźbą orła i innych. Malownicza przyroda, czyste powietrze i przyjaznych mieszkańców – to jest to, co turyści jak do Yessentuki.

"Pole" (spa): charakterystyczny

Ten kurort znajduje się w samym sercu kurortu, w pobliżu pięknego parku i pół kilometra od dworca kolejowego. Od ośrodka znajduje się niedaleko galerii pitnej z wód leczniczych ze źródeł „Essentuki-4”, „Essentuki-17” i „Essentuki-nowy”, a także najlepszych w Europie kąpiele błotne. Uzdrowienie powietrze i piękną przyrodę w parku przyciągnąć turystów do miasta Yessentuki. „Pole” (spa) jest jednym z najlepszych. Nowoczesne wyposażenie medyczne i diagnostyczne, doświadczeni lekarze, przyjazne nastawienie pracowników w połączeniu z naturalnymi czynnikami kaukaskiej Mineral Waters może zdziałać cuda.

Główne ośrodki profilu są chorobami układu pokarmowego i zaburzeń metabolicznych. Choroby te są obecnie najbardziej powszechne i często przyczyną innych zaburzeń zdrowia. Kaukaska wody mineralne traktowane mają właściwości tylko chorób układu trawiennego. Zwłaszcza wód leczniczych w tym względzie ma Yessentuki. „Pole” – zdrowie, które pomogą przywrócić funkcję żołądka i jelit, regulować metabolizm i poprawić ogólny stan zdrowia.

Opis ośrodki

Ośrodek ten został zaprojektowany tak, że wszystko jest w jednym pakiecie: pokoje i jadalni oraz sali koncertowej i działu medycznego. Urlopowicze nie muszą wychodzić na zewnątrz, aby dostać się do tej procedury. Czekają na wygodne i komfortowe pokoje z telewizorem, lodówką i łazienką. Każdy urlopowicz może wybrać sposób ich możliwości finansowych zakwaterowania. Dlatego wiele osób decyduje Yessentuki, sanatorium "Niva". Ceny za osobę za noc przedziale od 2 do 4000 rubli, w zależności od komfortu pokoi i sezonu. Cena obejmuje zakwaterowanie, trzy posiłki i leczenia dietetycznego.

Oprócz procedur leczniczych, wczasowicze spodziewać się wiele działań kulturalnych. Można od pierwszego dnia do porzucenia zmartwień. Reszta ktoś wybiera do swoich potrzeb. Ten cichy kontemplacja natury, wycieczki po mieście lub zwiedzania na Kaukazie. Rozrywki można znaleźć, nawet w zaciszu obudowy kurortu. Wczasowicze tu czeka bar, bilard, solarium, kino, salę taneczną, bibliotekę, siłownię, pokój dla dzieci.

Ośrodek posiada własną mini-piekarni produkowanego tu lecznicze mleko sojowe do diety. Wszyscy goście mówią, że jedzenie w „Niwa” bardzo smaczne.

Że jest traktowany w sanatorium

W większości przypadków, ośrodek zdrowia kierować pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi i chorobami narządów trawiennych. Najbardziej skuteczne leczenie tych schorzeń są:

 • rodzaje przewlekłego nieżytu żołądka;
 • Choroba wrzodowa remisja;
 • stan po operacjach narządów jamy brzusznej;
 • przewlekłe choroby zapalne jelit;
 • chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego;
 • otyłość, cukrzyca.

Ponadto Sanatorium „Niwa” (Essentuki) przyczyni się do poprawy stanu w chorobach układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego, chorób dróg oddechowych, przewlekłe procesy zapalne w układzie moczowo-płciowym i chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Przeciwwskazania do leczenia

Podobnie jak każdy ośrodek sanatorium „Niwa” (Yessentuki) nie zaakceptować leczenia pacjentów z ostrymi chorobami zapalnymi, zakażeniami, oraz wszelkich chorób, w ostrym stadium. Przeciwwskazania do leczenia sanatoryjnego są wszystkie choroby krwi, nowotwory i choroby przenoszone drogą płciową. Wszelkie warunki, które wymagają leczenia szpitalnego lub operacji, będzie także stanowić przeszkodę dla pobytu w domu opieki. Nie wysyłaj w Essentuki kobiet w ciąży i chorych na gruźlicę.

Naturalne czynniki leczenia

Wszystkie ośrodki kaukaskich Mineral Waters są popularne ze względu na lecznicze skutki dla klimatu i środowiska naturalnego. Świeże górskie powietrze, piękne krajobrazy, całe otoczenie uspokajająco. Ponadto, pobyt wokół źródeł mineralnych w postaci fontanny ma również działanie lecznicze. Ale przede wszystkim efekt gojenia sanatorium uważane picia wodę mineralną. Że przyczynia się do zapewnienia, że można wyleczyć każdą chorobę przewodu pokarmowego. Zastosować wodę mineralną w postaci Wanny, prysznice, nawadniania, lewatywy i popłuczyn.

Procedury lecznicze

Ten ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i przeprowadzenie procedur terapeutycznych. Tutaj można dokonać ogólnych i biochemiczne badania krwi, EKG, USG, prześwietlenia, badania soku żołądkowego, moczu, żółci. Po diagnozie specjalistów sanatoryjnych przepisać plan leczenia. Obejmuje ona kilka procedur na codzień i obowiązkowe do picia wody mineralnej trzy razy dziennie. Takie terapie są stosowane w sanatorium:

 • wdychanie;
 • podwodny masaż prysznic, okrągły prysznic ;
 • cztery do kąpieli;
 • jodek bromu wanny, Pearl, biszofit;
 • elektrogryaz;
 • nawadniania woda mineralna dziąseł;
 • płukanie żołądka;
 • Aromaphytotherapy;
 • masaż refleksologiczne;
 • Komora sól;
 • terapia magnetyczna;
 • fonoforeza;
 • koktajle tlenowe i herbatki ziołowe;
 • Aerobic wody aerosolyary.

Sanatorium "Niva" (Essentuki): opinie wczasowiczów

To miejsce jest popularne. Przychodzą tu na odpoczynek i regenerację. KMV wieków cenione za ich działanie terapeutyczne. Ale teraz ośrodki mają nowoczesne udogodnienia, więc stają się bardziej komfortowe. To z tego cenionego ośrodka „Niva” (Essentuki). Opinie mówią, że tutaj można odpocząć nawet w zimie. Rozwinięta infrastruktura nie znudzi. Oraz nowoczesny sprzęt pozwala nam pozbyć się wielu dolegliwości. Wczasowicze często zauważyć jako wrażliwy uprzejmy personel. Z tego powodu, chciałbym tu jeszcze raz, i więcej niż raz.