798 Shares 7885 views

Grymas – to … Etymologia

Weźmy pod uwagę znaczenie i funkcje słowa „grymas”.


Etymologia i właściwości

Niektórzy językoznawcy uważają, że słowo pochodzi od francuskiego (grymas grymas). Inni uważają, że pochodzi od niemieckiego grimasse. Język rosyjski jest używany od połowy XVIII wieku.

Co do cech morfologicznych i składniowych, grymas – jest to rzeczownik rodzaju żeńskiego nieożywionej. Może być stosowany zarówno w liczbie pojedynczej i mnogiej; Odnosi się to do pierwszego odchyłki.

Jako synonimów można odebrać słowa jak „kubek”, „moje”.

Wartości i stabilna ekspresja

Dosłownie grymas – zniekształcony wyraz.

Wyjaśniająca słownik Dmitrieva daje pełniejszą definicję. Grymas – wypaczeniem wyraz twarzy człowieka, który jest związany z ekspresją jakichkolwiek uczuć.

W jego słowniku, Vladimir Dahl napisał następująco. Grymas – to iskorchennoe zniekształcona twarz; affectation lub rozhekorcha.

Phraseologisms Wśród najczęściej stosowane są: robi minę, grymas śmierci i ironicznym grymasie.

(Grymasy twarzy) stanowią – oznacza wyrażenie niewerbalnej sposób, czyli poprzez mimikę, ich stosunek do zdarzeń lub przedmiotów i zjawisk rzeczywistości.

Sardoniczny grymas (pochodzi od greckiego sardonios, co oznacza „drwiącym, sarkastyczny, zły”) – stabilna ekspresja, która charakteryzuje się tym, że kąciki jego ust i pociągnął z powrotem opadł, uniósł brwi. Ten idiom jest używany w mowie opisać złowrogą, okrutny śmiech, kpiny.

Grymasy śmierć – określenie stosowane, gdy twarz osoby ucieleśnia przerażenie, straszny lęk. Główną cechą mimika są szeroko otwarte oczy i rozszerzenie źrenic.

Grymasy człowiek może wyrażać różne uczucia i emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Grymasy mogą być różne. To wszystko zależy od ludzkich uczuć objawia.