367 Shares 5466 views

Jak przydatne kory dębu

Czy wiesz, co ma właściwości lecznicze kory dębu? Jestem pewien, że wielu z Was już udało się upewnić, że jest po prostu bezcenne. Ale jeśli nagle nie wiesz o tym, przeczytaj ten artykuł, informacja jest przydatna koniecznie pozbyć się wielu problemów zdrowotnych. Ale najpierw trochę o rośliny.


Dąb – dość duże, wysokie drzewo liściaste do 50 m, należący do rodziny buk. Dożył 500 lat i kilka drzew – do 2000 roku w średnicy, osiągając 4 metrów. Dąb ma rozwalony liści i silne korzenie, kora, jest gładka, a stare dęby – pęknięty, liście – podłużne, błyszczące. Drzewo rośnie w lasach dębowych i lasów liściastych.

Dla leczniczych surowców, głównie używane kory dębu, który jest zebranych przed liśćmi, w okresie przeplyw sokow (gdy pąki) i jest tylko przechowywanych w workach. Aby zebrać tylko wykorzystanie Kory młodych drzewek. Okres ważności takiego surowca wynosi 5 lat. Zapach suszonej kory nie, ale jeśli moczyć je w wodzie (zwłaszcza gorącego), nie będzie charakterystyczny smak nieodłącznym świeżej skorupy. Smak – ściągające. Nabywają surowce mogą być niezależnie lub przez licznik.

Słowianie, Rzymianie i Grecy za święte drzewo, czcili go i przypisać wiele cudownych właściwości. A teraz ten materiał jest popularnym sposobem leczenia różnych dolegliwości.

Skład chemiczny kory dębu

W korze potężny drzewo zawiera taniny, kwasy, żywice, flawonoidy, pektyny, cukry, oleje tłuszczowe, kwas elagowy, skrobia, substancje białkowe, levulin, flobafen. Oczywiście, wszystkie te i wiele innych jej elementów nie przeszły niezauważone. Dlatego skorupa jest więc znaleźć szerokie zastosowanie w medycynie ludowej i oficjalnej.

Kora dębu zrobić buliony jak rozpylanie proszku, nalewki i stosowane jako środki terapeutyczne i kosmetyczne.

Kora dębu: właściwości, zastosowania i przepisy

kory dębu nieodłączne ściągające, antyseptyczne, gojenie ran i przeciwzapalne.

Ponadto, tanina (taniny) zawarty w skorupie i właściwości powodują opalanie. Tak więc, gdy stosuje się Oak preparatów ran i błon śluzowych hamowana procesów zapalnych oraz zmniejsza ból. To samo właściwość jest z powodzeniem stosowany w leczeniu zaburzeń w żołądku oraz, w celu „mocowania” jelit, ale również do leczenia skóry głowy plandek.

Zewnętrznie stosowane jako płukanka dla kory dębu dziąseł śluzowej gardła, jamy ustnej, gardła i krtani, radzenie sobie z chorobami zapalnymi.

Bez pomocy kory dębu nie można zrobić w przypadku oparzeń o różnym nasileniu. A jeśli masz problem z nadmiernym poceniem się, można również pomóc z kory dębu.

Zastosowanie tego, w postaci brzeczki i krzywicy, śledziony i wątroby, zolotuhe, chorób żołądka i jelit, zapalenie okrężnicy krwawienia, zapalenie jelit, czerwonka, szkorbutu, odleżyn, cholera, sole zatrucie miedzi i ołowiu lub grzyby.

Kora dębu z pewnością przyjdzie do pomocy w przypadkach biegunki lub ciężki okres. Wraz z sukcesem używanie jej w belyah kobiet, a nawet kiedy nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, zapalenie gardła, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie migdałków i anginy.

Kiedy odmrożenia, nadmierne pocenie się dłoni i stóp, chorób skóry i hemoroidów zaleca kąpiel w wywarze z kory. Zastosowano balsam zapalne oczu.

Gadżetów, aby spalić i powierzchnię, tak aby spalić obszary warstewka, która zapobiega przedostawaniu się bakterii i chroni przed drażniących chemicznych, dzięki czemu proces regeneracji tkanek szybciej. Wyprysk, oparzenia i owrzodzenia podudzi można leczyć kompresuje wywarze z kory.

A teraz twoja uwaga pragnie przedstawić kilka receptur na podstawie materiału medycznego.

1. smarować odleżyn u pacjentów obłożnie zrobić maść: 2 godziny z kory dębu, część nerki topola czarna, 7 h masłem … Składniki umieścić w naczyniu żeliwnym, umieścić w ciepłym piekarniku na całą noc, rano pół godziny, aby gotować mieszaninę na małym ogniu, filtr, wycisnąć i wlać do słoika. Oczekiwanie na oziębieniu potraktować wpływ maści na skórę.

2. Jeżeli pocenie stopy prowadzenia takiej kąpieli: litr wrzącej wody, wlewa się 50 g kory dębowej, a gdy woda stygnie, zanurzone w niej przez 15-20 minut. Nogi. Robi tych codziennych kąpielach, po 10 dniach będzie można zapomnieć o tym problemie.

3. bulion zwalczania biegunkę, zapalenie żołądka i jelit, krwawienia (wewnątrz), a także do płukania z migdałków, zapalenie jamy ustnej i inne problemy w jamie ustnej: Wlać 20 g kory dębu szkła przegotowanej i schłodzonej wody w ciągu pół godziny i umieścić w łaźni wodnej, regularnie mieszając. Następnie usuwa się brzeczkę i chłodzi, przesącza i spożyciu 100 ml rano, w południe i wieczorem (lub płukanka).

4. leczeniu oparzeń, egzema, hemoroidy, nadmierne pocenie się stóp i rąk, owrzodzeń i różnych zewnętrznych ran z użyciem takiego bulion wlać 200 g wody 40 g kory otrzymując pół godziny do wrzenia, po czym pozostawiono na 2 godziny do infuzji, przesączono i wykorzystywane wanny, lewatywy, lub mleczka.

5. krwawienie z żołądka, choroby kobiece z obfitej menstruacji, częste oddawanie moczu z chorób nerek, chorób brytyjskim, pojawia się w moczu, krwi i biegunka wewnętrznie się bulionu z 40 g kory dębu na litr wody.

Ze wszystkimi tego leku z kory dębu nie mają skutków ubocznych i przeciwwskazań, co jest dużą zaletą w stosunku do innych metod leczenia i leków. Więc zachęcamy do korzystania z kory dębowej dla dobra swojego zdrowia!